Skocz do zawartości

charczacy glosnik


wtyczka47

Recommended Posts

Witam Wszystkich forumowiczow
Mam wielki problem.Jestem posiadaczem wzmacniacza stereo H/K 970 do ktorego podpiete sa fronty JBL E80,a wzmak z kolei podpiety jest pod PRE OUT Denona 2307.Do tej pory wszystko dzialalo bez zarzutu,az kilka dni temu zauwazylem ze lewa kolumna mi charczy ,trzeszy cos w tym stylu.Wylaczylem go i ponownie zalaczylem i wszystko wrocilo do normy.Dzisiaj ,przed chwila stalo sie ponownie to samo,nawet po przelaczeniu kabli glosnikowych charczenie odezwalo sie w prawym glosniku.Jak wczesniej,tym razem tez wzmaka wylaczylem z pradu ,i po kilku minutowej przerwie zalaczylem ponownie no i jak do tej pory gra chyba normalnie.Wspomne tylko ze na wzmaku znajduje sie jeszcze magnetofon i odtwarzacz CD.W zwiazku z tym mam pytanie czy mozliwe jest przegrzewanie sie wzmaka-i to stad te charczenie?czy tez powodem jest cos innego.
Bardzo prosze o jakas odpowiedz ,z gory wielkie dzieki.Dodam tylko ze dzieje sie tak tylko z lewym glosnikiem i nie caly czas ,dzisiaj to sie powtorzylo po kilku dniach,aha i sprzet chodzi od rana do wieczora ale niegra glosno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy które opisujesz są typowe dla starszego sprzętu, w którym nie wytrzymują złącza lutownicze. Twój sprzęt jest nowszy i trudno go podejrzewać o to, że pojawiły się zimne luty, chociaż kto wie. Na początek musisz ustalić, który z elementów zestawu generuje takie zakłócenia dźwięku. Nie koniecznie musi być nim wzmacniacz H/K, ale Denon 2307 czy odtwarzacz CD. Kolumny można wyeliminować, bo jak napisałeś, zmieniałeś ich podłączenie względem wyjść głośnikowych we wzmacniaczu (przynajmniej tak to zrozumiałem). Na pewien czas powinieneś odłączyć z systemu wzmacniacz H/K, lub Denona i jeżeli w którejś konfiguracji pojawią się zakłócenia, to będzie wiadome który klocek jest dobry.
Na razie tyle, jak coś ustalisz, to napisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedz.Sadze jednak ze cos jest nietak z H/K970 gdyz w momencie trzeszczenia dzwiek ten sie wydobywal z kazdego zrodla.Czy to gralo radio z Denona ,czy CD oraz DVD koncert .I tylko lewa kolumna.A o tym zimnym lucie,tez mi taka mysl przez glowe przesza-juz sa niewiem.W kazdym badz razie pojawia sie charczenie raz na jakis czas.Jeszcze raz dzieki za jakakolwiek odpowiedz

Jeszcze jedno pytanie.Co zrobic w przypadku jak by to byl zimny lut?
Edytowano przez RoRo
Proszę korzystać z opcji „EDYTUJ” by uzupełnić swoją wypowiedź – zamiast dodawać kolejne posty...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zimnych lutów najlepsze i najbezpieczniejsze jest gorące powietrze. Ale trzeba mieś takie specjalne urządzonko i wiedzieć gdzie "przygrzać". Niestety ja tego nie wiem w twoim przypadku. I broń Boże lutownicą po ścieżkach bo spartolisz wszystko icon_twisted.gif Lepiej oddaj do naprawy komuś kto się na tym zna i już to robił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...