Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Turas

Kolumny 5.1 / 5.0 używane ~ 1400zł

Recommended Posts

Dzień dobry, 

W systemach 5.1 jestem początkujący. Nabyłem ostatnio za pół darmo Amplituner 5.1 Onkyo tx 501 - 200zł

Chciałbym nagłośnić przy jego pomocy salon z kuchnią 24m.  Chciałbym zamontować przednie kolumny na ścianie, stąd wydaje mi się większe konstrukcje odpadają. (Ponadto blisko do ściany)

Zresztą ten ampli nie miałby siły zasilić dużych frontów.

Zestaw ma generować miłe tło muzyczne. (cicho mam 3 miesięczne dziecko) chciałbym sprzęt używany gdyż na nowy w tej cienie szkoda pieniądze przeznaczać.

Filmy 45% muzyka 40% konsola, audiobook via Bt ok 15%.

Czego słucham -wszystkiego, Źródła to: Youtube, mp3, telewizor, tuner. Mam HK Adapt, adapter wifi/bluetooth. Zamierzam również od czasu do czasu odpalić audiobooka. 

Źródła nie będą audiofilskie. 

Chciałbym wykorzystać zestaw przy tworzeniu "nastoju" cichą ale dobrze brzmiącą "bliską"muzyką która wypełniałaby pomieszczenie nie tworząc hałasu, ani też natężenia dźwięku. (Chciałbym zmusić amplituner do odtwarzania stereo na 5.1 Da się w tym modelu?? Np przy słuchaniu radia z wbudowanego tunera?) 

Odtwarzane będą Netflix, (ma produkcje 5.1) HBO GO, filmy z laptopa. Zestaw w późniejszym czasie będzie współpracować z Xboxem. 

Z racji małej mocy ampli. (który jeżeli będzie potrzeba w przyszłości wymienię, to był mocno okazyjny zakup, nieplanowany)  noszę się z myślą zakupu zestawu kolumn:

Wharfdale Dx-1 HCP 

Tannoy Hcs-101 xp 5.1 

i inne podobne.. 

Chciałbym dosyć żywy dźwięk, Kolumny planuję podwiesić na ścianie ze wględu na małe dziecko oraz oszczędność przestrzeni. 

Żadnych zestawów nie odsłuchiwałem. Co za tym idzie nie mam pewności który zestaw się dla mnie nada.

Sofa niestety umiejscowiona jest tak, że tylne komuny będą stanowczo za daleko, ale bliżej nie mam możliwości ich zamontować. 

Surroundy będą wisieć na ścianie ok 200cm za sofą. (daleko wiem, bliżej nie mogę).

Czy mógłbym prosić o pomoc w doborze sprzętu? Czy tak mały zestaw będzie grał przyjemnie?  Może macie swoje propozycje, (żywe, lekko ocieplone brzmienie) 

Może macie swoje propozycje które powinienem przemyśleć ? 

szkic pomieszczenia.png

Edytowano przez Turas
Uporządkowanie tematu

witaj

stalem kiedys przed podobnym dylematem. mianowicie chodzilo o dobor zestawu 5.1 do pomieszczenia ok 27m2.

Przerabialem kilka zestawow m.in. JBL Cinema 610, Harman Kardon HKTS16, Canton Movie i one wszystkie byly ok do filmow ale muzyka kulala straszlwie. A ja chcialem znalezc zloty srodek, jako ze czasem takze lubie posluchac muzyki, a nie do konca bylo miejsce na kolumny podstawkowe tym bardziej podlogowki

I tu na ratunek przyszedl zestaw brytyjskiej firmy PolkAudio a konkretnie model TL1600

Sluchalem ich kiedys bedac w UK i zachwycilem sie ich moca, brzmieniem i mozliwosciami. 

Bardzo przyjemny, dzwiek z ladna gora i srednica, oraz subwoofer z miekkim nie dudniacym basem to bylo to czego szukalem.

Mozesz poczytac o nich wiecej tutaj:

strona 1

strona 2

Generalnie zestaw na prawde godny polecenia o niewielkich rozmiarach a duzych mozliwosciach.

W polsce nowy kosztuje 2200-2500 ale mozna czesto znalezc w graniach 1500-1600 na olx

Mam Tannoy HTS 101 XP , z czystym sumieniem mogę je polecić. Ale obawiam się , że tyłu będą za daleko . Może za kanapą postaw jakaś ozdobną siciankę na 130 cm wysokość na której postawisz lub powiesisz monitory

Dzień dobry, dziękuje za odpowiedzi. Nieatety ścianki już nie postawię. 

Panowie. Gdyby z mojego zapytania zniknął rozmiar kolumn. Tj dopuszczam każde wielkościowo, jaki zestaw raczej używany byłby najbardziej zbliżony do mojego opisu? Ciepłe brzmienie. Wyraźne średnie i wyraźne (nie dominujące) górne tony?

Budżet ok 1500zł (jeżeli będzie warto poczekam dozbieram do ok 2tyś)

Edytowano przez Turas

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować