Skocz do zawartości

Wybór mini wieży


Mack

Recommended Posts

Witam.
Zdecydowałem się napisać na tym forum ponieważ potrzebuję pomocy icon_smile.gif
Konkretnie chodzi o kupno jakiegoś zestawu audio do pokoju o wymiarach 4,60x2,90m.
Czy możecie mi polecić jakieś dobre mini-wieże (wiem, że jakościowo to nie będzie takie jak tzw "klocki" jak to niektórzy mówią, ale na nie mnie niestety nie stać ;p)
Cena tak do 1500zł, może być trochę więcej.
Muzyka, której słucham - hardrock, blues

Pozatym, gdyby się komuś chciało to jakieś głośniki do tego pokoju.
Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się też dorzucę do tematu. Zastanawiam się nad Yamahą Pianocraft E810 i Philipsem MCD908. Nie mam możliwości porównania tych dwóch sprzętów a zależy mi na wybraniu jednego z nich. Philips ma niby większą moc ale nie wiem jak z jego dźwiękiem. Mam pokój 17m kw. więc potrzebuję głośnego sprzętu. W przyszłości myślę też o jakimś wzmacniaczu i lepszych kolumnach. Sprzęt będzie pracował podłączony do komputera (najczęściej), czasem też pod TV (do momentu zakupu porządnego kina). Chodzi mi o dobre odtwarzanie muzyki, szczegółowe bez zlewania poszczególnych dźwięków. Muzyka jaką słucham to najcięższe odmiany metalu, czasem delikatnie stary rock i heavy. Pomóżcie mi w wyborze. Aha byłbym zapomniał. Obecnie moje uszy "pieści" Philips FW M399 - taki z tych "klocków" jak to nazywacie. Oczekuję od nowej wieży lepszego dźwięku z większym "kopem" od obecnej, która ma zbyt dużo basu i tym samym brak jej szczegółowości w środkowych partiach.

PS. Mówicie, że nie da się PianoCrafta kupić taniej? To co sądzicie o TYM sprzedawcy i tej cenie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To może ja się też dorzucę do tematu. Zastanawiam się nad Yamahą Pianocraft E810 i Philipsem MCD908. (...). Chodzi mi o dobre odtwarzanie muzyki, szczegółowe bez zlewania poszczególnych dźwięków. Muzyka jaką słucham to najcięższe odmiany metalu, czasem delikatnie stary rock i heavy. Pomóżcie mi w wyborze. (...).
PS. Mówicie, że nie da się PianoCrafta kupić taniej? To co sądzicie o TYM sprzedawcy i tej cenie?



1. Mam Pianocrafta. Sympatyczna rzecz, acz ma swoje ograniczenia, jak to mini. Nie do dużych pomieszczeń. Brzmienie czyste i dość rozdzielcze, ale jej monitorki to będzie za mało dla Twoich potrzeb, jak sądzę (basik jest niezły, ale do ciężkiego metalu - ? nie wiem, bo nie gustuję w takiej muzyce, jak TY).
Koniecznie posłuchaj, znim kupisz!

2. Ja planuję wymienić jej (niezłe) monitorki na podłogówki - w pok. 20 m2 brakuje mi wypełnienia dźwiękiem (nie o głośność mi chodzi, ale o propagację).

3. Cena u tego dostawcy jest realna. Nie wiem, czy jest w niej ewentualny SENSOWNY serwis? Z drugiej strony: jeszcze nie słyszałem o tym, by Pianocraft komuś wysiadł... icon_smile.gif

4. Zastanów się, czy wystarczy Ci ten zestaw podłączeń, który oferuje PC810?
Bo ja musiałem dokupić rozdzielacz audio, aby podpiąć do jednego wej. AUX/TV jednocześnie gramofon (konieczny przedwzmacniacz!), TV i nagrywarkę.
Oprócz tego używam jeszcze magnetofonu (dedykowane wej./wyj. w PC810).

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!
Ja tez pragnę dorzucić się do tematu. Zastanawiam sie nad kupnem PC-e810, który zbiera bardzo pochlebne opinie, ale w grę wchodzi równiez wspomniany Philips MCD908 jak również JVC-EX A10 (drewniane membrany w głośnikach!). Czy ktoś ma jakies doświadczenia odsłuchowe z Philipsem lub JVC?. Słucham głównie jazzu ale zdecydowanie w odmianie tradycyjnej i popularnej od dixielandu poprzez swing do smooth jazzu. Dużo też słucham muzyki instrumentalnej (głównie orkiestry rozrywkowe) oraz audycji radiowych (słuchowiska, reportaże). Co do brzmienia to preferuje dźwięk miękki z zaznaczonym basem - jak ktoś na forum napisal w klimacie trójki końca lat 70 i początku lat 80. Słucham raczej cicho w pokoju 20m2. W Top hi-fi mozna zamiast głośnikow firmowych od PC kupić PC z kolumnami B&W 685 lub 686. Intryguje mnie 685. Co sądzicie o takim zestawie?
Z góry dzięki za podpowiedzi!
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...