Skocz do zawartości

Tuner Radiowy


Recommended Posts

Dzień dobry, potrzebuje kupić Tuner Radiowy - Cyfrowy (Nie musi być RDS chodź nie zaszkodzi jak będzie icon_wink.gif ) Cena Tunera od 80zł do 120zł. Tuner będzie podłączony do wzmacniacza Onkyo A-8220. Mam w domu sygnał z telewizji kablowej wiec dobrze jakby miało możliwość podłączenia anteny.

Proszę o szybką odpowiedź icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wzmacniacz Onkyo to kup na Allegro jakiś tuner Onkyo.
Zapewne chodzi Ci o Tuner z cyfrową syntezą częstotliwości /tzn. z takim wyświetlaczem co cyferki pokazuje a nie ze skalą na której trzeba przesuwać wskażnik/,
bo właściwy tuner cyfrowy to DAB ale u nas nie ma cyfrowej emisji naziemnej programów radiowych no może parę eksperymentalnych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzień dobry, potrzebuje kupić Tuner Radiowy - Cyfrowy (Nie musi być RDS chodź nie zaszkodzi jak będzie icon_wink.gif ) Cena Tunera od 80zł do 120zł.



RDS w stacjonarnym sprzęcie to faktycznie overkilling icon_wink.gif

Cytat

Mam w domu sygnał z telewizji kablowej wiec dobrze jakby miało możliwość podłączenia anteny.


Jaki tuner popracuje bez anteny? Każdy ma gniazdo;-)

A na poważnie to na Allegro znajdziesz cała gamę tunerów w cenie ok 100 zł.

Dobrą opinię mają Yamaha i Denon - te znam, to mogę potwierdzić. Są czułe i ładnie brzmią.

Ale wszystko zależy od jakości sygnału radiowego - kablówka powinna nadawać porządnie, ale czy ma wszystkie potrzebne stacje?
U mnie Aster nadaje tylko kilka i muszę korzystać z anteny zewnętrznej a przy słabym sygnale dużą rolę odgrywa czułość tunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...