Skocz do zawartości

Ustawienie kolumn w kwadratowym pokoju


Mezol25

Recommended Posts

Dzień dobry. Jestem posiadaczem wzmacniacza Yamaha CA-V2 oraz kolumn Tonsil Mildton 80. W poprzednim ustawieniu pokoju oraz kolumnach rozstawionych tak jak na pierwszym rysunku dźwięk jako tako ładnie się rozchodził i na środku pokoju, tam gdzie się przemieszczałem słuchało się dość przyzwoicie. Teraz gdy ustawienie się zmieniło, muszę pokombinować jak rozstawić kolumny na nowo. Dlatego proszę Was o pomoc. Słyszałem, że kwadrat nie jest najlepszym kształtem jeśli chodzi o akustykę pokoju, ale liczę, że da się coś zrobić. Jak ustawić kolumny, żeby akustyka była jak najlepsza? Mildtony to chyba kolumny podłogowe, więc muszą stać na ziemi, prawda? Może jakieś panele na ścianę?

08010902.JPG

08010901.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 na nowym ustawieniu w pokoju wogole nie widzę przyzwoitych warunków by cokolwiek tu dobrze zagrało.

po 2 twoje kolumny i wzmacniacz nie sa warte inwestowania w akustykę chyba, że chcesz w niedalekim czasie zmienić ten biednie grający zestaw.

Od biedy małe kolumny podstawkowe by mogły grać stawiając jedną na biurku a drugą na komodzie. Oczywiście podstawki np z granitu obowiązkowo by obie kolumny były na równej wysokości.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. domyślałem się, że nie jest to wybitny zestaw audio, ale nie myślałem, że jest aż tak źle :D Niestety nie miałem nigdy możliwości posłuchać czegoś naprawdę dobrego, bo ludziom, których znam wystarczają słuchawki dodawane w zestawie z telefonem albo zwykłe radio z antenką. Może coś wymyślę w najbliższym czasie. To sprzedam, trochę dołożę.. A powiedzcie mi tylko jeszcze, czy w takim pokoju da się stworzyć przyzwoite miejsce odsłuchowe? Oczywiście po poprzestawianiu mebli itd..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 9m2 też się da stworzyć przyzwoitą akustykę... Wszystko się rozbija o to że masz autorze za bardzo zagracony pokój, trzeba by wywalić to i tamto, by w gole móc kolumny rozstawić zgodnie z planem.

Potem zdecydowanie trzeba by wydać pieniądze na panele akustyczne, jakieś dyfuzory czy regał z książkami, figurkami itd.

Sporo jest w tym wszystkim pracy. Mi się jakoś udało minimalnie większy pokój doprowadzić do przyzwoitego stanu do odsłuchu, ale to kilka lat wyrzeczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...