Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

3 minuty temu, pawel1131 napisał:

u mnie gra z pc przez usb  i na -15 dopiero cos zaczyna sie dziac :)

No to jest coś nie tak. U mnie zdecydowanie zaczyna grać dużo wcześniej, a -15 to mogę dać tylko na chwile i kiedy jestem sam.

Może masz za cicho z kompa. Tam powinieneś ustawić głośność na maksa. Spróbuj też z innego źródła np z telefonu po bt - głośność też na maksa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć co jest grane. Nie masz jakiegoś kumpla z audio u którego mógłbyś podłączyć Magnata do jego kolumn? Albo zagadać z jakimś salonem audio? 

A gdzie go kupowałeś? Może to jakiś outlet? A z tym różnie bywa.

Choć opinię tu się trafiają różne (z różnych względów) to jednak nie można powiedzieć że gra on Cicho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bautek napisał:

ale obie sztuki miały inne wady

Tak z ciekawości... Jakie?

41 minut temu, pawel1131 napisał:

Świeca równo ..tak był zapakowany oryginalnie..topping gra ciszej tam musiałem 80 dać na 100 żeby rozbujac te kolumny

Nie wiem. Dziwnie to wszystko wygląda. Wszystko gra cicho: Magnat, Topping, jedne kolumny, drugie.

A może jeszcze wypożyczyć (lub kupić przez Internet) inny egzemplarz z konkretnego salonu audio?

PS. Supermarkety raczej nie są dobrym źródłem zakupu audio. Wybieraj raczej salony audio które się w tym specjalizują. I zwróć uwagę że tam cena nie jest sztywna i często można coś utargować zwłaszcza jak pokażesz jaka jest cena w supermarkecie. O możliwości odsłuchu, wypożyczenia czy fachowej porady nie wspomnę 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Palmos napisał:

Tak z ciekawości... Jakie?

1. Powystawowy z MM - który zwróciłem ,bo był uszkodzony potencjometr od tonów wysokich - było słychać trzaski w kolumnach przy kręceniu.

 

IMG_0475.thumb.JPG.afad396dbf049572a494e371e6e9fa1f.JPG

2. Drugi zakupiłem w RTV który też byłem zmuszony zwrócić po konsultacji z serwisem - działał dość głośno transformator, który było słychać z odległości 50-100 cm ( odp od serwisu "Buczenie transformatora, jeżeli jest słyszalne z dalszej odległości, nie jest normalne." )
Dodatkowo było źle zamontowane podświetlenie diodowe lamp ( prześwietlało pomiędzy płytka i dawało w nocy po oczach,poniżej zdjęcia 1- egz z MM gdzie było ok, 2 pozostałem to już z RTV  ) W 1 egzemplarzu z MM było to dużo lepiej zamontowane i transformator cichutko chodził.

 

IMG_6183.thumb.JPG.41a3cc2ab0ce9f58dde5976be32d1ec2.JPGIMG_6184.thumb.JPG.43960ce6545b91523472ffd63781f2cc.JPG

 

 

Miałem jeszcze do czynienia z 3 egzemplarzem na odsłuchach, to tam tak samo trafo buczało jak dzikie, przy zmianie cd w kompakcie na odsłuchu było je bardzo głośno słuchać z kilkudziesięciu cm. 

 

 

Edytowano przez Bautek
Zdjęcia, teraz jest dobrze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Palmos napisał:

No to miałeś pecha. Do trzech razy sztuka u Ciebie nie zadziałało.

Ale tak jak pisałem- audio nie kupuje się w marketach.

A tak szczerze to żadne z Twoich zdjęć nie oddaje jak naprawdę fajnie wygląda podświetlenie tych lamp.

A pamiętasz jakie teraz lampy tam wstawiają? Nadaj JJ?

Ciężko chwycić na zdjęciu podświetlenie lamp, w 1 egzemplarzu fajnie to wyglądało, a w drugim jak na załąćzonych zdjęciach, 2 diody dawały po oczach.

 

"Ale tak jak pisałem- audio nie kupuje się w marketach."

A dlaczego nie ? Przecież wszystkie płyną w jednym kontenerze z Chin ;)

Chińczyk nie produkuje i nie wysyła osobnej parti dla salonu audio i osobnej dla marketu 🙃

 

W 1 sztuce na pewno były JJ, a w drugiej chyba ECC ale nie jestem pewnien czy na pewno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palmos napisał:

Tak z ciekawości... Jakie?

Nie wiem. Dziwnie to wszystko wygląda. Wszystko gra cicho: Magnat, Topping, jedne kolumny, drugie.

A może jeszcze wypożyczyć (lub kupić przez Internet) inny egzemplarz z konkretnego salonu audio?

PS. Supermarkety raczej nie są dobrym źródłem zakupu audio. Wybieraj raczej salony audio które się w tym specjalizują. I zwróć uwagę że tam cena nie jest sztywna i często można coś utargować zwłaszcza jak pokażesz jaka jest cena w supermarkecie. O możliwości odsłuchu, wypożyczenia czy fachowej porady nie wspomnę 😉.

Topping gra cicho bo brakuje mu mocy do q acoustisc pod heco grał ok 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bautek napisał:

1. Powystawowy z MM - który zwróciłem ,bo był uszkodzony potencjometr od tonów wysokich - było słychać trzaski w kolumnach przy kręceniu.

 

IMG_0475.thumb.JPG.afad396dbf049572a494e371e6e9fa1f.JPG

2. Drugi zakupiłem w RTV który też byłem zmuszony zwrócić po konsultacji z serwisem - działał dość głośno transformator, który było słychać z odległości 50-100 cm ( odp od serwisu "Buczenie transformatora, jeżeli jest słyszalne z dalszej odległości, nie jest normalne." )
Dodatkowo było źle zamontowane podświetlenie diodowe lamp ( prześwietlało pomiędzy płytka i dawało w nocy po oczach,poniżej zdjęcia 1- egz z MM gdzie było ok, 2 pozostałem to już z RTV  ) W 1 egzemplarzu z MM było to dużo lepiej zamontowane i transformator cichutko chodził.

 

IMG_6183.thumb.JPG.41a3cc2ab0ce9f58dde5976be32d1ec2.JPGIMG_6184.thumb.JPG.43960ce6545b91523472ffd63781f2cc.JPG

 

 

Miałem jeszcze do czynienia z 3 egzemplarzem na odsłuchach, to tam tak samo trafo buczało jak dzikie, przy zmianie cd w kompakcie na odsłuchu było je bardzo głośno słuchać z kilkudziesięciu cm. 

 

 

Wszystkie Magnaty jakie miałeś u Ciebie buczały ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bautek napisał:

Nie, ten pierwszy powystawowy z MM to był cichutki.

Wiesz, bo generalnie jest tak, że zazwyczaj buczenie trafa to nie wina elektroniki. Oczywiście zdarzają się trefne modele, które pod tym względem rzeczywiście kuleją i mają tendencje do buczenia, ale trafo musi być na pewnym poziomie słyszalne podczas pracy - to jedno. Druga kwestia to inne czynniki, które to buczenie wzmocnią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...