Skocz do zawartości

Wzmacniacz Stereo + TV - pytanie o dekodery dolby/dts


Dawid Siwicki

Recommended Posts

Witam, mam takie pytanko. Mam nadzieję, że będzie ktoś w stanie na nie odpowiedzieć. Mianowicie czeka mnie przeprowadzka i będę zmuszony zmniejszyć moj sprzęt rtv, chodzi o kino domowe 5.1. Myślałem o stereo ponieważ słucham tez bardzo duzo muzyki z gramofonu i plyt cd. Chcialbym tez podłączyć wzmacniacz stereo (jakiś starszy, uzywany) do nowego tv, które ma wyjście audio optyczne i słuchawkowe jack 3,5. Zamierzam kupić konwerter sygnału z kabla optycznego na 2xrca i tu moje pytanie: czy takim podłączeniem uzyskam tzw. Downmix z dzwieku dolby lub dts do stereo jeśli ogladany przeze mnie film bedzie takim dekoderem zapisany? Czy sam konwerter przetworzy mi sygnal 5.1 do stereo, czy muszę poszperac w ustawieniach tv?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markcox, znalazłem takie ustawienie w moim tv więc mam nadzieję, że będzie ok. S4Home, jeśli chodzi o stereo to nie chcę wydawać jakiś potężnych sum. Myślałem o starym używanym wzmacniaczu Pioneera tak do 400 zł na przykład. Audiofilem nie jestem, ale też nie chciałbym żeby to grało byle jak. Do tej pory używałem Technicsa SU-VZ320 mojego kolegi i było całkiem dobrze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...