Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

to mój pierwszy post na forum. Mam prośbę o poradę dotyczącą wyboru drzwi akustycznych. Sprawa jest dość nietypowa, dotyczy bowiem niewielkiego pomieszczenia w laboratorium (kabiny badawczej), do którego powinno docierać jak najmniej dźwięków z zewnątrz. Ściany mamy dobrze wygłuszone, jedynym problemem są drzwi, które właśnie wymieniamy. Nasz budżet to 4 tys. zł i zastanawiamy się nad dwoma opcjami:

Porta, 42 dB: https://bel-pol.pl/drzwi-akustyczne/porta/rw42-db-plaskie-poziom-,p5164,9..........html
Delta, 44 dB: https://www.solidnedrzwiokna.pl/produkt/delta-magnum-56k/

Czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z wyżej wymienionymi modelami/firmami? Albo jakieś sugestie, które z tych drzwi byłyby najlepsze? A może znacie coś innego/lepszego w tej cenie?

Dodam, że dźwięki od których chcemy odizolować wnętrze to nie są jakieś wielkie hałasy - raczej chodzi o kroki, rozmowy, dźwięk dzwoniącego telefonu, dźwięk ekspresu do kawy itp. Niestety nasze obecne drzwi przepuszczają do środka dosłownie wszystko, nawet kroki.

Pozdrowienia!

@posterpotzkoli skad jestes? Widze ze masz Krakow w opisie... Moj brat prowadzi sklep z drzwiami, ale lokalnie na śląsku, konretnie Siewierz, mógłby pewnie pomóc w temacie. Jak jestes zainteresowany to pisz na priv podam namiary.

Czy to Porta czy Pol-skone czy inne znane firmy, niewazne... niestety teraz to jest taka masowka. Zdarzaja sie wpadki (dosc czesto, cena nie gra roli). Obsługa posprzedazowa to dno. Ale juz nie bede robil tutaj offtopa :) 

Napisano (edytowany)

Dokładnie kiedyś widziałem drzwi dewro zrobiły na mnie wrażenie może ich warto zapytać o drzwi.

Edytowano przez Jasiek88

Dnia 18.02.2019 o 16:10, posterpotzkoli napisał:

Albo jakieś sugestie, które z tych drzwi byłyby najlepsze?

Czy mają to być drzwi wewnętrzne czy też wewnątrzklatkowe / wejście do mieszkania/ ?