Skocz do zawartości

Stereo kolumny i amp podlaczony do KD do preout


piotrgdansk

Recommended Posts

To moj pierwszy post tutaj, wiec „cześć wszystkim” :)

Temat jest taki. Mam salon 18m2 w ktorym jest strefa do kina domowego 5.1.4. Planuję kino zasilać przez Marantz 6012 (tymczasowo będzie to H/K AVR 247 w 7.1). Na przedzie jednak chcę mieć kolumny do muzyki. I tutaj kombinuję taki schemat:

Wzmaczniacz/amp stereo podłączony normalnie do kolumn stereo. Na ten moment Yamaha r-n301 (bo mam). To pozwoli sluchac muzyki w stereo z wielu roznych zrodel (Yamaha ma airplay, dln, spdif, coax i 3xline in).

Ale zeby nie robic osobych glosnikow frontowych do KD (chociaz mam pociagiete kable za tv just in case) mysle nad takim rozwiazaniem.

Do jednego Line-in Yamahy podłączam preout frontowych kolumn z amplitunera KD.

Gdy chce ogladac film, wlaczam KD i yamahe przelaczam na line in 2 i wtedy stereo robi za fronty do kd.

Gdy chce sluchac tylko muzyki, wlaczam tylko yamahe i slucham muzyki.

korzysci:

- do muzyki mozna miec dedykowany sprzet stereo bez kompromisow z kd 

- amp kd nie musi zasilac duzych kolumn, wiec nie zabraknie mu mocy, bedzie tylko dekodowal i zasilal surround.

- Yamaha moze zasilac 2 pary glosnikow (wiec chyba podlacze ja pod glosniki na balkonie) i ma jeszcze line-out, ktory mozna podlaczyc albo do aktywnych w kuchni albo do streamera typu heos lub airplay2 lub jeszcze innego.

Jakich problemow nie przewidzialem? Jak kolumny stereo zagraja w KD gdy beda podlaczone pod pre-out?

Calosc wkrotce przetestuje, bo salon „sie konczy robic”, ale chetnie uslysze jakies uwagi 

Docelowo Yamahe zastapie pewnie dedykowanym wzmacniaczem i podlacze do niego jakis procesor dzwieku.

Dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dobrze kombinujesz ale, jest Ale :)

Jesli będzie ten MArantz 6012 to on w stereo zagra jak Yamaha RN301 więc szkoda kombinować.

52 minuty temu, piotrgdansk napisał:

Jakich problemow nie przewidzialem? Jak kolumny stereo zagraja w KD gdy beda podlaczone pod pre-out?

Tak samo. Gniazda pre out pracują cały czas. Więc pracująca końcówka zasila fronty. Uruchamiasz ampli i wzmak.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Jesli będzie ten MArantz 6012 to on w stereo zagra jak Yamaha RN301 więc szkoda kombinować.

No tak, ale bedzie zasilal wszystkie kolumny chyba ze kazdorazowo przelacze tryb w stereo. nie wiem czy marantz ma jakies latwe definiowanie trybow zaleznie od zrodla. chodzi mi troche o wygode uzytkowania. podoba mi sie w nim sposob kalibracji pod pomieszczenie no i bardzo dobre opinie. rozwazalem analogiczna yamahe (9.1-9.2), ale sa zauwazalnie drozsze, a oceniane podobnie.

Na razie mam stare dobre avr 247, ktore pewnie zagra gorzej niz ta yamaha.

Dzieki za odp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...