Skocz do zawartości
Geriah

Słuchawki dokanałowe ~300zł

Recommended Posts

Cześć, kiedyś zakładałem już podobny temat ale koniec końców wstrzymałem się z kupnem. Poszukuję jakiś godnych polecenia dokanałówek, których głównym przeznaczeniem będą gry oraz muzyka metalowa (czasem połączona z elektroniką) oraz hard rock. Nie jestem specjalistą w dziedzinie tego typu sprzętu dlatego nie opisze w specjalistyczny sposób czego od tych słuchawek oczekuję. Na pewno chciałbym czegoś co dobrze sprawdzi się w tego typu muzyce, z dobrym, ale nie przesadzonym bassem oraz szeroką sceną, żeby również nadawały się do gier i było w nich dobrze słychać pozycjonowanie itd. Zależy mi też na tym aby te słuchawki były wygodnie z racji tego, że będę spędzać w nich dużo czasu w domu lub poza nim oraz dobrze izolowały dźwięk otoczenia. Byłem już prawie przekonany do zakupu MEE Audio M6 Pro ale sporo naczytałem się o ich braku bassu i aktualnie nie wiem czym warto się poważnie zainteresować.

Z FIIO F9 chyba od razu zrezygnuje, najtaniej widzę je za 400zł. Final Audio E3000 wydają się być kuszące. Z tego co udało mi się wyszukać samemu chyba najbardziej zainteresowały mnie te pozycje:

• Sennheiser Momentum In-Ear
  • Fidue A65
  • KZS AS10
  • HiFiMAN RE300h

Czy któreś z nich warto rozważyć? Jakie wydają się być najlepsze pod kątem tego do jakiej muzyki będę ich używać?

Fidue A65 zgarały u mnie trochę gorzej od Finali, mniejsza scena, mniej naturalny dźwięk od E3000. Ale to bardzo dobre słuchawki i łatwiej z nimi trafić synergię. Zgrały fajniej z AK300 niż Finale E3000. Kopułki trochę kształt mają dziwny, mogą uwierać w małżowiny. Po za tym nie mam zastrzeżeń do tych doków.

A co z wymienionymi przeze mnie Sennheiserami? Miał ktoś z nimi styczność? Dodatkowo: porównując FiiO F9 z RHA MA 750 - co jest lepszą opcją?

Nowa generacja M6 PRO rzeczywiście nie grzeszy basem. HiFiMAN RE-300 powinny Ci się dobrze sprawdzić, chociaż teraz, szczególnie w promocyjnej cenie, warto poważnie zastanowić się nad HiFiMAN RE-400. Też mają sporo basu i sporo średnich, mniej wysokich tonów, jakość dźwięku w porównaniu do RE-300 jest zdecydowanie zauważalna. Szerszy opis brzmienia znajdziesz w naszym teście: https://rms.pl/testy/sluchawki-i-odtwarzacze-przenosne/2809-dla-audiofilow-i-tych-ktorzy-chca-sie-nimi-stac-sluchawki-dokanalowe-do-500zl-test-recenzja-opinie

RE-300 nie znam, ale nigdy nie powiedział bym że RE-400 maja też sporo basu. To dość trudne słuchawki, ich mocna stroną jest średnica. Trzeba się sporo nagimnastykować, żeby ten bas z nich wydobyć.

Jadą do mnie na testy Sonicast DIRAC (200 zł), bardzo chwalone na zagranicznych forach. Posłucham to dam znać jak to Koreańskie cudo gra.

Napisano (edytowany)

Dojechały, w wolnej chwili je sprawdzę i dam znać jak to gra. Są dwie wersje z pilotem bardziej funowe granie i bez pilota, bardziej liniowy dźwięk.

IMG_20190430_153346[1].jpg

Edytowano przez Janusz Duryn

Po dłuższym zastanowieniu i poczytaniu paru recenzji skusiłem się na RHA MA750i... I koniec końców nie wiem czy dotarł do mnie jakiś wadliwy produkt czy te słuchawki potrzebują jakiegoś naprawdę dobrego odtwarzacza aby dobrze grać, ale z moim OnePlusem 6 i PC (mam zewnętrzna kartę dźwiękową Logitecha) brzmią one gorzej niż Philipsy SHE3700, które popsuły mi się jakiś miesiąc temu (nie mówiąc już o Hyperx Cloudach, których cały czas używam)...

Napisano (edytowany)

Szkoda, że żadna recenzja tego nie uwzględniła :D  Gdzieś przeczytałem, że zagrają dobrze na wszystkim... Jak widać - raczej nie :D Jutro odsyłam je do sklepu i pomyślę nad czymś innym. Zastanowię się nad Finalami E3000, które polecałeś albo nad czymś innym, tańszym.

Edytowano przez Geriah

21 minut temu, Geriah napisał:

Szkoda, że żadna recenzja tego nie uwzględniła :D  Gdzieś przeczytałem, że zagrają dobrze na wszystkim... Jak widać - raczej nie :D Jutro odsyłam je do sklepu i pomyślę nad czymś innym. Zastanowię się nad Finalami E3000, które polecałeś albo nad czymś innym, tańszym.

Mogę Ci polecić te Dirac, słucham od wczoraj i lekko nie dowierzam jak one grają.

Oba modele są u tego sprzedawcy.                 

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-monitorowe-sonicast-dirac-mk2-driver-sf-8043449462?fbclid=IwAR00_OUP4yFzxM88RZv5te_Qn2LT-E6RAVAsiBsk5yq4c0wsW0P_v2sfX0g

Wersja z pilotem gra mocniejszym basem, przeznaczona na miasto itp.

Wersja bez pilota, bardziej zrównoważone brzmienie, do słuchania raczej w domu. 

Oba modele grają bardzo dobrze, jest trochę info w sieci o nich. Moje E3000 poważnie zagrożone. Swoje jeszcze wygrzewam ale na dzień dzisiejszy wygrywa u mnie wersja z pilotem. 

Zamówiona wersja z mikrofonem. Mam nadzieję, że okażą się tak dobre jak mówisz i nie zaliczę zonka jak z RHA :D Jeżeli znowu będzie coś nie tak to chyba pomyślę nad jakąś lepszą kartą dźwiękową albo czymś takim.

6 minut temu, Geriah napisał:

Zamówiona wersja z mikrofonem. Mam nadzieję, że okażą się tak dobre jak mówisz i nie zaliczę zonka jak z RHA :D Jeżeli znowu będzie coś nie tak to chyba pomyślę nad jakąś lepszą kartą dźwiękową albo czymś takim.

Myślę że będzie Pan :D zadowolony, polecam po testować inne tipsy w tych słuchawkach. Daj znać jak to gra u Ciebie.

Napisano (edytowany)
Dnia 2.05.2019 o 14:12, Geriah napisał:

Jak tylko do mnie dotrą po weekendzie to na pewno coś o nich napiszę :D

To napisze Ci trochę więcej o nich, mam nadzieję, że też Ci spodobają.

Wykonanie;

Podobają mi się wizualnie te doki i nie mam też zastrzeżeń, co do jakości. Lekkie aluminiowe kopułki, ciekawe oznaczenia kanałów,  kabelek w oplocie prawie nie mikrofonuje, ściągacz nad spliterem też na plus. Tipsy, może nie są najgorsze, ale u mnie i tak najlepiej grają i aplikują się największe RHA. Dużo lepiej niż te same tipsy z FAD E3000, tu ciągle walczę z nimi i ułożeniem kopułek. Dirac wyjątkowo dobrze trzymają się w moich uszach, chyba mógłbym w nich nawet biegać (żartuję z tym bieganiem, oiom pewny). Seal jest idealny i co za tym idzie, tłumienie na wysokim poziomie. Chyba nigdy nie miałem takiego komfortu.

Dźwięk;

W pierwszej kolejności wypróbowałem wersję z pilotem, nawet niewygrzane zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Pionier XDP100 okazał się nie do końca tym, czego Dirac potrzebują. Bardzo szybko zmieniłem źródło na mój telefon Huawei P9, w zasadzie z niego nic nie gra. I tu pierwszy raz usłyszałem, że coś tam jednak gra. Nie zastanawiając się długo sięgnąłem po Clipa+. Robi u mnie raczej za woła roboczego przy wygrzewaniu doków, niż za źródło odsłuchów. Ale to co, po płynęło do moich uszu, okazało się bardzo ciekawym przeżyciem. A zdziwienie było tym większe, że nie podejrzewałem o to tego słabiaka. Bas w wersji z pilotem jest trochę podbity, ciepły, miękki i zaokrąglony. O bardzo wiarygodnej fakturze i naturalnej barwie. Zaskoczyła mnie bardzo dobra jego kontrola, spokój i kultura z jaką jest podawany. Co najfajniejsze nie ma przy tym  problemu z prędkością i dynamiką. W tym pułapie cenowym to raczej nie spotykane i zdecydowanie to jest mocna strona Dirac. Bas płynnie też łączy się ze średnicą, która jest mocniej zaznaczona niż w FAD E3000. W sumie bardzo wiernie jest to pasmo prezentowane, łącząc Dirac z XDP100 bez problemy słychać, że mamy do czynienia z Sabre. Jest chłodniej, szorstko, sucho i surowo. Natomiast łagodniejsza i cieplejsza średnica Clipa brzmi naturalniej, mieni się ładnymi barwami, czaruje wciągającymi wokalami i świetnie oddaje klimat nagrań. Ma więcej masy w sobie, a mimo to niesie sporo szczegółów, słychać wiele niuansów w nagraniach i jest bardziej muzykalna. Taki sposób prezentacji tego pasma nie męczy słuchacza, pozwala całkowicie zanurzyć się w muzyce i czerpać przyjemność z jej odbioru. Tak wiem to tylko Clip, ale tak to słyszę. Wysokie tony nie wyłamują się z tego spójnego brzmienia, są nieźle rozciągnięte, dość szczegółowe, lekko przygaszone, bez wyostrzeń, kucia i sybilizacji. Idealna tonacja do głośniejszego słuchania na zewnątrz i do tego były zaprojektowane Dirac w wersji bez plusa. Napisać też trzeba o scenie, nie największa, ale klaustrofobii nie ma absolutnie. Jest za to dobra głębia i słychać wyraźnie nawarstwienie. Stereofonia nie budzi zastrzeżeń, jest tlen i oddech, świeżość i radosne granie. Kupiły mnie te Dirac od pierwszych taktów, nie ukrywam. Ale ja to stary, zarobiony i głuchy jestem, mogłem coś źle usłyszeć. 

Schowek02.jpg

SDM07.jpg

Edytowano przez Janusz Duryn

Napisano (edytowany)

Chętnie wymienię wersję bez pilota (Dirac+), na wersję z pilotem (Dirac).

Słuchawki kupione w PL, 24.04.2019.

Rozpakowane i przetestowane. Tipsy NIE tknięte.

Komplet sklepowy, paragon, gwarancja.

Osobie, która zgodzi się na wymianę oferuję etui KZT (słuchawki Dirac są sprzedawane w lichym kartoniku, bez jakiegokolwiek etui).

Alternatywnie, mogę sprzedać z rabatem 20% + koszty wysyłki.

Edytowano przez Marek Mondalski

Napisano (edytowany)

Słuchawki doszły do mnie wczoraj i intensywnie je testuje. Jak na razie spisują się świetnie. Używam tych najmniejszych tipsów, największych nie próbowałem, a w tych założonych fabrycznie izolacja jest aż za dużo, mam wrażenie jakby ciśnienie miało zaraz rozsadzić mi uszy :D Obojętnie do czego ich nie podłączę grają na prawdę dobrze. Spisują się świetnie nawet z moim komputerem w pracy a to już coś znaczy :D W moich uszach nie trzymają się jakiś bardzo dobrze ale nie wypadają. Dzięki wielkie za polecenie, jak najbardziej trafiony zakup. Cena 2x mniejsza niż te RHA, a jakość o wiele lepsza (przynajmniej bez żadnych wzmacniaczy itd). Samo wykonanie również jak najbardziej na plus. Mam tylko nadzieję że po jakimś czasie nie padnie jedna słuchawka jak to miały w zwyczaju wszystkie moje poprzednie doki ;)

Edytowano przez Geriah

3 godziny temu, Geriah napisał:

Słuchawki doszły do mnie wczoraj i intensywnie je testuje. Jak na razie spisują się świetnie. Używam tych najmniejszych tipsów, największych nie próbowałem, a w tych założonych fabrycznie izolacja jest aż za dużo, mam wrażenie jakby ciśnienie miało zaraz rozsadzić mi uszy :D Obojętnie do czego ich nie podłączę grają na prawdę dobrze. Spisują się świetnie nawet z moim komputerem w pracy a to już coś znaczy :D W moich uszach nie trzymają się jakiś bardzo dobrze ale nie wypadają. Dzięki wielkie za polecenie, jak najbardziej trafiony zakup. Cena 2x mniejsza niż te RHA, a jakość o wiele lepsza (przynajmniej bez żadnych wzmacniaczy itd). Samo wykonanie również jak najbardziej na plus. Mam tylko nadzieję że po jakimś czasie nie padnie jedna słuchawka jak to miały w zwyczaju wszystkie moje poprzednie doki ;)

Ciesze się że Ci pod pasowały. U mnie zostają na stałe. Dopasowanie tipsów to bardzo indywidualna sprawa, ja zawsze zachęcam do eksperymentowania z innymi tipsami. Zasada jest taka, że im większe tipsy tym więcej basu i odwrotnie. Co do wytrzymałości, Dirac to kompletna nowość, trudno wyrokować jak z nimi będzie. Doki to dość delikatny sprzęt i różnie z tym bywa. Mi osobiście nigdy nie udało się zepsuć doków. Nigdy też nie przerywał mi kabel itp. Wystarczy minimalnie o nie zadbać. Miejmy nadzieję, że nie będzie z nimi żadnych problemów i będziemy cieszyć się dobrym dźwiękiem przez długi  czas.