Skocz do zawartości

Problem ze wzmacniaczem/kolumnami


kacper27

Recommended Posts

Tak jak w temacie mam problem ze wzmacniaczem albo kolumnami nie jest pewien jestem w tych sprawach zielony ,więc problem polega na tym iż przy słuchaniu jakieś muzyki głośniku zaczynają trzaskać w sensie słychać tylko jakieś pierdzenie i muzyki w ogóle nie ma znaczenia czy słucham głośno czy cicho czasami jak muzyce występuje jakiś mocniejszy bass to wtedy przestają ,,trzaskac'' ale po chwili problem znowu się zaczyna mój sprzęt to pionner a-602R i STX 130f

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to przewód głośnikowy chyba że to jakiś drut i lata luźno... ale wtedy efekt by był wyłączania kolumny, przerywania dźwięku raczej nie trzaskania.

Szczerze mówiąc podobne efekty kiedyś miałem przy niesprawnych potencjometrach w starej Unitrze, drugie co mi przychodzi do głowy to jakiś problem z cewką głośnika. Możesz nagrać filmik i wrzucić ? To na 100% coś podpowie.

@kacper27Próbowałeś pokręcić potencjometrami, włączyć wyłączyć loudness, przełącznik direct itd.. zwykle potencjometr jeżeli jest wytarty to tylko w miejscach gdzie jest najczęściej używany może w innym położeniu zadziała poprawnie??

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...