Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
terry85

onkyo tx-8270 problem z bluetooth i chromecast

Recommended Posts

Witam,

po pierwszym "szczęśliwym" okresie użytkowania onkyo 8270, kilka spraw zaczęło mnie irytować:

1. połączenie przez chromecast z telefonu to jakaś porażka  - ciężko się połączyć i dodatkowo co jakiś czas zrywa połączenie, tzn np Tidal na telefonie działa, ale dźwięku z głośników już nie ma. Podczas odtwarzania bezpośrednio przez tidal uruchomiony na ampli, takiego problemu nie ma. Zrzucałem winę na sieć i niewyrabiający router wifi, ale:

2. połączenie poprzez bluetooth - objawy jak wyżej, natomiast przyczyną zaniku dźwięku jest każdorazowo zmiana poziomu głośności lub poziomu basów za pomocą pokręteł na ampli. Jeśli tego nie zmieniam to jest ok. Nie ma znaczenia czy na telefonie uruchamiam muzykę z tidal, youtube, g.play itd... Muszę rozłączyć bluetooth i połączyć ponownie aby znów był odtwarzany dźwięk.

Czy taki jest urok tego sprzętu i mogę się albo przyzwyczaić albo wymienić na inny model, czy też może to usterka nadająca się do naprawy gwarancyjnej?

Napisano (edytowany)

Miałem Onkyo tx8250 i z Tidalem przez Chromecasta po jakimś czasie użytkowania miałem ten sam problem przez telefon, bezpośrednio na amplitunerze działał normalnie, bluetooth nie używałem także nie wiem, spróbuj zrobić reset amplitunera i wtedy sprawdź. 

Edytowano przez maverick2005

Reset amplitunera jeśli to nie pomoże oddaj go na testy do salonu gdzie kupiłeś niech to sprawdza. Wtedy będziesz miał lepsza podkładkę pod gwarancję.

Pozdrawiam