Skocz do zawartości

maverick2005

Uczestnik
 • Zawartość

  739
 • Dołączył

 • Ostatnio

O maverick2005

 • Ranga
  Aktywny

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Szczecin

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Pomijam już to, kto ile wydał na kable,bo to każdego indywidualna sprawa i mało mnie to interesuje,ale tyle się tu pisze o filtrowaniu prądu i nie tylko w tym temacie,aż dziw bierze że żaden jeszcze dostawca prądu En..,itp.,nie wpadł na pomysł, zrobić specjalne umowy na dostawę prądu dla sprzętu hi-fi,audiofili itd.😉
 2. Który model Yaqina , bierzesz najbardziej pod uwagę?
 3. Zgadza się,ale pewnych rzeczy ta technologia nam nie zastąpi 😁 czego najlepszym przykładem jest ta reklama
 4. Normalnie padłem, lubię ludzi z dobrym poczuciem humoru. Fakt jest taki że w dzisiejszych czasach panują takie trendy i raczej to się już nie zmieni,czasem się śmieje, odchodząc trochę od tematu audio, że ludzie jakby mogli to i do sklepu wjeżdżali by autem, między regały po zakupy,dla własnej wygody ,bo po co wysiadać😉
 5. Każdy składa swój sprzęt jak mu pasuje i na ile ma możliwości finansowe,jest to tylko propozycja,że również można taki przełącznik zastosować,ale w przypadku Beresforda plus jest taki, że nie trzeba gmerać ręką za szafką,czy między kablami, przepinać,itp.,bo wszystko masz dostępne na panelu przednim,a dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba się ograniczać tylko i wyłącznie do sprzętów z możliwością pracy jako końcówka mocy.
 6. Odchodzić od kina domowego nie musisz, można zastosować np. przełącznik Beresforda, jeżeli nie chcemy przepinać kabli. Zgodzę się z tym co Q21 napisał i myślę że warto sprawdzić inne wzmacniacze bez opcji pracy jako końcówka mocy. Mam Onkyo rz830 w układzie 5.2.2, miałem również go połączonego z wzmacniaczami bez możliwości pracy jako końcówka mocy i po dłuższym czasie muszę stwierdzić że jest to trochę upierdliwe pamiętać za każdym razem z tą regulacją głośności jak chcemy posłuchać muzyki w stereo, osobiście uważam że Onkyo rz jest na tyle wydajnym amplitunerem kina że przy tej ilości kanałów nie widzę sensu włączania dwóch sprzętów podczas oglądania filmów, jestem obecnie na etapie rozglądania się za wzmacniaczem lampowym i na pewno nie będę ich łączył ze sobą przez pre-out, rozważam zastosowanie wspomnianego wcześniej przełącznika Beresforda,by nie ograniczyć się z wyborem sprzętu.
 7. Czy lepiej to ciężko stwierdzić,ale na pewno inaczej.
 8. Patrząc na pomieszczenie i miejsce w którym to ma stać,moim zdaniem powinieneś poważnie pomyśleć nad wypożyczeniem sprzętu do domu na testy i to jak już przemeblujesz pokój,druga sprawa pchanie się w tak duże kolumny tutaj,może nie być trafne,raczej brał bym pod uwagę mniejsze modele tych kolumn co podałeś. Trzecia sprawa, amplituner stereo,wzmacniacz, źródło z czym planujesz te kolumny połączyć.
 9. Spróbuj może tak: 1. Wyłącz sprzęty od prądu 2. Wypnij wszystkie przewody HDMI 3. Włącz każdy sprzęt osobno do prądu i przywróć ustawienia fabryczne w ampli i tv. 4. Wyłącz od prądu zepnij kable HDMI 5. Włącz tv+ampli i przeprowadź konfigurację od nowa.
 10. A czy do tv lub amplitunera masz podłączone jeszcze jakieś inne urządzenia? Nie tylko Samsungi potrafią mieć problem z komunikacją,arc to takie ustrojstwo, które potrafi płatać figle, również w innych tv, można o tym poczytać na forach.Czasami jest też tak że inne urządzenia powodują jakiś konflikt na połączeniu HDMI. Obecnie mam tv Sony połączony earc z Onkyo rz830 + dekoder 4k z Canal+ i co jakiś czas też mi rozłącza sprzęty,co się okazuje że całym winowajcą jest dekoder,jak wyciągnę kabel HDMI od dekodera to tv z Onkyo śmiga normalnie cały czas włącza/wyłącza się normalnie,jak tylko podłącze dekoder to sprzęt mogę włączyć,ale już się Onkyo nie wyłącza pilotem od tv i dodatkowo czasami całkowicie zrywa połączenie po earc. Wcześniej miałem starszy dekoder nc+ i nie było takich problemów.
 11. Spróbuj wyłączyć tv z prądu na 1-2 minuty,u mnie to pomagało z Samsungiem.
 12. Moim zdaniem zrobił się mały kogel mogel,temat brzmi używane kino do 2000zł,poczym wszyscy piszą, że dane amplitunery nie są dostępne i proponują nowe, które już na starcie przekraczają budżet. Dobrze byłoby,jak autor tematu dokładnie określi,czy szuka tych modeli używanych,czy może ampli ma być nowy ,a tylko kolumny używane.
 13. Wizualnie,tak,duża jest różnica w wielkości kolumn, wystarczy spojrzeć na parametry techniczne wielkości kolumn, miałem okazję bezpośrednio słuchać jednych i drugich,jak również S60,ale z Onkyo 8250,ja postawiłem na Polki s55,które mam do tej pory.
 14. Moim zdaniem z tych co podałeś,polecane tu na forum i sprawdzone: Amplitunery: Yamaha 485 lub Onkyo 696 Kolumny: Taga 606 lub Quadral 6500 Tagi dźwiękowo uchodzą za bardziej cieplejsze, zrównoważone,a Qudrale za jaśniejsze, żywiołowe, jeżeli głównie kino stawiał bym raczej na Qudrale, powinne w kinie wypaść lepiej, osobiście połączył bym to tak: Yamaha 485+Tagi 606v3 Onkyo 696+Qudrale 6500
 15. Na swoim wzmacniaczu, oczywiście jeżeli już go posiadamy i najlepiej w domowych warunkach tam gdzie planuje się sprzęt ustawić.
×
×
 • Utwórz nowe...