Skocz do zawartości
Krzysztof Ślusarski

Wzmacniacz do podstawek-zmagania początkującego słuchacza

Recommended Posts

Witam serdecznie osoby zaciekawione tematem. Z góry pragnę podziękować za cenne uwagi które tutaj się pojawią i chęć pomocy.

Z uwagi na to iż nie będzie to prosta sprawa, postanowiłem założyć nowy wątek, poprzedni dotyczył głośników podstawkowych.

Wbrew panującym regułom pomyślałem sobie, że spróbuje do słabszych głośników Monitor Audio Silver 100, dobrać lepszy wzmacniacz od Denona PMA 1520 AE.

Mam cichą nadzieję wydobyć z nich coś więcej, szukam lepszej separacji instrumentów, lepszego drugiego planu, liczę że kontrola będzie większa.

Nie wiem czy te głośniki stać na więcej, ale spróbuję to zyskać, możliwe że stracę czas, a może czymś jeszcze mnie zaskoczą.

Dziś udałem się na pierwszy odsłuch, gdzie zaproponowano mi możliwość odsłuchu Naim SuperNait 2, oraz Atoll IN 300, plus inne wzmacniacze.

Od razu zaznaczę, że to wszystko są tylko moje spostrzeżenia, niedoświadczonego w tym temacie użytkownika i w innych systemach klocki które będę sprawdzał mogą zabrzmieć wyśmienicie, nie zamierzam nikogo urazić.

W kolorze czarnym nie mam tym wzmacniaczom nic do zarzucenia, szkoda że stojąc obok 1520 wyglądają na cieńsze i przez to mniej okazałe, ale mógłbym je mieć, bo nie były brzydkie.

IN 300 wprowadził do systemu więcej szczegółów, pojawiły się smaczki, których wcześnie nie słyszałem, lub nie zwracałem na nie uwagi, góry było więcej, na szczęście nic złego się z nią nie działo, nie kuła, nie drażniła.
Reszta przekazu niestety siadała, miałem wrażenie że dźwięk zwolnił, nie było impetu, zadziorności, dynamika nie taka jak na PMA 1520ae, dodatkowo bas był  mało różnicowany, brzmiał tak jakbym słuchał jednego i tego samego prawie uderzenia, względem Denona były to za małe zmiany.

SuperNait 2, też nie pokazał się od najlepszej strony, po podpięciu mojego źródła w postaci Pioneer N70-AE po RCA zaczął brumić i nie chciał przestać. Miły Pan był zmuszony zmienić źródło na Naima i podpiął to kabelkiem, który pierwszy raz widziałem na oczy.
Stwierdził że problemem jest N70ae.

Zmiany znów delikatne w odniesieniu do PMA, na granicy percepcji, nie tego szukam.

Chciałem posłuchać w końcu coś co mnie zaskoczy, już leciałem by przedłużyć czas w parkometrze, ale obsługa mnie wyhamowała iż o 14 jest kolejny odsłuch i muszę zbierać manatki.

Cóż począć, odsłuch dla mnie totalnie nie udany, po powrocie włączając u siebie wszystko stwierdzam że dużo lepiej mi to wszystko gra jak w salonie, chyba muszę przeżuć się na wypożyczanie sprzętu do domu. 

Założenie jest zmienić na coś lepszego w okolicach 10 tysięcy, może być sprzęt używany, co z tego wyjdzie się okaże.

W planie odsłuch  Music Fidelity M6 500i u kolegi z forum, a później wypożyczenie M6si,  będę chciał posłuchać innych marek, Roksan,  Leema, zobaczę co z tego wyjdzie.

Heh to wychodzi na to że to mogłeś napisać spokojnie w starszym temacie.

Powiem ci że delikatnie mnie zdziwiłes. Ale oczywiscie to twoje odczucia i absolutnie nie daj sobie wmówić inaczej

Zatem musical , leema co ci jeszcze zostało? Z ciekawości jeśli będzie okazja sprawdź wyższe modele marantza z serii premium.

Nie są to tanie klocki. Ale grupa ludzi którzy lubią to granie 

Jak Twoim zdaniem one powinny zagrać, zmiany powinny być bardziej wyczuwalne?

Zastanawiam się czy to nie miejsce, wręcz obstawiam że to wszystko przy odsłucha w salonie jest bez sensu, inaczej wczuwam się w domu, jestem w stanie wychwycić różnice przy zmianie kabla RCA, to myślę że taki wzmacniacz powinien bardziej zaznaczać swoją obecność, chyba powtórzę testy ale w domu, za jakiś czas. 

Założyłem nowy temat, bo tamten był poświęcony podstawką i wcale nie jest powiedziane że na Silverach się zatrzymam, jak się okaże mimo wszystko że wzmacniacz wprowadzi zbyt mało zmian, względem głośników to uderzę w wyższy model od Monitor Audio. 

Myślę sobie że nawet jak trafię wzmacniacz który w mojej ocenie będzie wprowadzał zmiany warte dopłaty, to w późniejszym okresie przy zmianie na wyższy model głośników tej samej firmy powinien też się dobrze zgrać. Wczoraj tak zachowywał się PMA 1520.