Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze zestawu stereo


Jakub Wojewoda

Recommended Posts

Cześć,

zastanawiam się nad kupnem zestawu stereo do salonu. Salon w domu, wielkosci ~50m^2, + otwarta kuchnia ~13m^2. Do tej pory całość była obsługiwana na "gwizdkach" Bose Acoustimass 5 series III + stary wzmacniacz Technics SU-V6X + Chromecast Audio. Do puszczenia muzyki na imprezie ten zestaw się w miarę nadawał, do odsłuchu już raczej słabo 😉

Teraz szukam pomysłów jak to zrobić. Potrzeby:
- gatunki: blues, rock, powermetal, trochę popu
- zestaw może być mieszany
- odtwarzanie w 80% ze steamingu (Spotify, Tidal, Google Music) + flac z dysku sieciowego. Reszta CD + TV (koncerty, filmy).
- bardzo mile widziany bluetooth i Chromecast
- mile widziane HDMI (chcę podłączyć telewizor, a w przyszłości pewnie rzutnik) - głównie w celu odsłuchu koncertów, ewentualnie lepsze audio do filmów
- mile widzany DAB
- chcę aby wzmacniacz (a raczej pewnie amplituner) miał możliwość podłączenia dwóch zestawów głośników (chcę użyć głośników Bose jako dodatkowego nagłośnienia przy kuchni na imprezach)

Myślałem na razie o takim zestawie: Klipsch Reference R-820F z Onkyo TX-8270, jednak nie jestem zafiksowany. Kwestia taka, gdzie mógłbym takiego zestawu posłuchać w Warszawie/okolicach Piaseczna. Kwota o jakiej myślałem to ~6k-6,5k zł. 

W załączniku plan pomieszczenia.

plan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli faktycznie musisz wykorzystać bose jako dodatkowy system to Yamaha 803+ heco 1000 to naturalny wybór w tym budżecie.

Niestety kolumny klipscha zapewnia podobna charakterystykę jaką masz obecnie w bose. Czyli granie V. Wycofana średnica i do jazzu dość agresywne instrumenty. Odradzam. Ale każdy ma swoje zdanie.

Jeśli jaśniejsze brzmienie jest ci bliższe to proponuję raczej nowe konstrukcje magnata z linii signature 5. I do tego amplituner denon dra800.

Zapraszam na odsłuch i po lepsze ceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak koledzy to widzą, ale wymiana co prawda starego wzmacniacza na amplituner dźwiękowo wcale nie musi wyjść na dobre a obawiam się że może być gorzej. Są to oczywiście przypuszczenia jednak jak najbardziej zasadne, ponieważ wzmacniacze z reguły grają barwowo lepiej od amplitunerów. Powinieneś udać się do salonu ze swoim wzmacniaczem i porównać z którymś z wybranych np. Yamahą RN803 czy Onkyo TX-8270. Takie porównanie będzie o tyle zasadne że może będziesz musiał kupić wzmacniacz a nie amplituner. Wiem zaraz powiesz brak radia, HDMI itd. Radio czy odtwarzacz sieciowy można dokupić a HDMI zastąpić optykiem bez żadnej straty. Zapraszam do nas na odsłuch i porównanie postaramy znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...