Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR686 + PC - problem z zanikiem obrazu i dźwięku po HDMI w 4K


Rav-X

Recommended Posts

7 godzin temu, Butler napisał:

Back 4 Blood

tylko dolby vision,

7 godzin temu, Butler napisał:

Battlefield 2042

tylko dolby vision,

w sumie nie chce mi się sprawdzać wszystkie ale według dolby Assasin Creed ma Atmosa. No to fajnie, szkoda tylko, że Microsoft w swoim stylu sobie wyłączność zrobił w jak zwykle niezbyt etyczny sposób.

 

2 godziny temu, john maj napisał:

Od 4 dni nawet nie wiedząc Denon działa z nimi  w trybie 8 ohm i wszystko jest ok. Czy powinienem zmienić na 6 ohm ? Czytałem gdzieś, że to może doprowadzić do uszkodzenia kolumn, czy to prawda ?

zostaw 8ohm i nie dotykaj. Jedynie co, to możesz uszkodzić wzmacniacz poprzez przegrzanie ale tam są układy zabezpieczające. Jak się sprzęt nie przegrzewa to nie ruszaj i będzie ok. Ten przełącznik powoduje ograniczenie mocy sprzętu i nic innego. Jest po to aby producent dostał certyfikat zgodności z kolumnami 4ohm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lolekdrugi napisał:

tylko dolby vision,

tylko dolby vision,

w sumie nie chce mi się sprawdzać wszystkie ale według dolby Assasin Creed ma Atmosa. No to fajnie, szkoda tylko, że Microsoft w swoim stylu sobie wyłączność zrobił w jak zwykle niezbyt etyczny sposób.

 

 

A co takiego w tym przypadku nieetycznego zrobił Microsoft, wykupił na wyłączność licencje od dolby? To chyba Sony poskąpiło zapłacić dolby za atmos i vision, a teraz kombinują z tempest 3d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Butler napisał:

przecież nie będę się spierał że jest gdzieś w grze jest Atmos albo go nie ma. Info mam stąd

ja wziąłem info ze źródła:

https://www.dolby.com/experience/games/

 

36 minut temu, Ststek napisał:

A co takiego w tym przypadku nieetycznego zrobił Microsoft, wykupił na wyłączność licencje od dolby? To chyba Sony poskąpiło zapłacić dolby za atmos i vision, a teraz kombinują z tempest 3d

to co zwykle, wykorzystali pozycję monopolistyczną i wykupili licencję na własność. Umieścili info na swoim blogu a potem się z tego wycofali twierdząc, że to pomyłka. Sony nie mogło zapłacić za to bo umowa MS z Dolby zapewne tego nie przewiduje.

Z drugiej strony to chyba nawet lepiej bo dzięki temu Sony poszło w DTS który jak dla mnie i na papierze jest dużo lepszym formatem niż to co oferuje Dolby.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lolekdrugi napisał:

 

 

to co zwykle, wykorzystali pozycję monopolistyczną i wykupili licencję na własność. Umieścili info na swoim blogu a potem się z tego wycofali twierdząc, że to pomyłka. Sony nie mogło zapłacić za to bo umowa MS z Dolby zapewne tego nie przewiduje.

Z drugiej strony to chyba nawet lepiej bo dzięki temu Sony poszło w DTS który jak dla mnie i na papierze jest dużo lepszym formatem niż to co oferuje Dolby.

 

Coś mylisz, te info zostało zdementowane i nikt dementi nie zaprzeczał. Co do DTS to chyba masz na myśli platformę Sony (b. Core), bo jeśli chodzi o konsole to xbox też ma dts (w tym dts ma). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ststek napisał:

Coś mylisz, te info zostało zdementowane i nikt dementi nie zaprzeczał.

Zdementowane? Na swoim oficjalnym blogu umieścił informację z której wynikało, że mają wyłączność na Atmosa i Vision na dwa lata. Jeżeli wydaje Ci się, że taka informacja w tak dużej firmie może być umieszczona bez wcześniejszych konsultacji i zatwierdzenia z góry, to się grubo mylisz. Tam nic nie pójdzie bez zgody całego pionu, jakby Ci to powiedzieć, znam to od środka.

Teraz dolby wydało sprostowanie:

Cytat

Dolby Vision and Dolby Atmos are not console exclusive and we look forward to working with Microsoft and all our partners to make Dolby Vision and Dolby Atmos widely available to gamers.

kluczowe jest tutaj "we look forward to working with Microsoft and". Normalnie byłoby napisane "we look forward to working with all our partners, ale z jakiegoś powodu jest tutaj wyszczególniony Microsoft.

 

9 godzin temu, Ststek napisał:

Co do DTS to chyba masz na myśli platformę Sony (b. Core), bo jeśli chodzi o konsole to xbox też ma dts (w tym dts ma). 

mam na myśli PlayStation oraz Bravia Core jak i telewizory Sony ogólnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

Zdementowane? Na swoim oficjalnym blogu umieścił informację z której wynikało, że mają wyłączność na Atmosa i Vision na dwa lata. Jeżeli wydaje Ci się, że taka informacja w tak dużej firmie może być umieszczona bez wcześniejszych konsultacji i zatwierdzenia z góry, to się grubo mylisz. Tam nic nie pójdzie bez zgody całego pionu, jakby Ci to powiedzieć, znam to od środka.

Wiesz jeden z oddziałów xboxsa jakiś czas temu włączył ubisoft + do gamepasa, potem okazało się że nic z tych rzeczy, wpadł AC origins. Info o wyłączności zdementował sam MS, a sam wkleiłeś dementi Dolby Lab. Reszta to już gdybanie... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ststek napisał:

Info o wyłączności zdementował sam MS, a sam wkleiłeś dementi Dolby Lab

Dementi które jest napisane tak, że częściowo to potwierdza. Chcesz wierzyć w informacje od Microsoftu, Twoja sprawa. Ta firma ma na swoim koncie wiele takich zagrań. Ten motyw to naprawdę nic w porównaniu z innymi akcjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lolekdrugi napisał:

Dementi które jest napisane tak, że częściowo to potwierdza. Chcesz wierzyć w informacje od Microsoftu, Twoja sprawa. Ta firma ma na swoim koncie wiele takich zagrań. Ten motyw to naprawdę nic w porównaniu z innymi akcjami.

Włączę się do dyskusji bo miałem i tak o tym napisać, a tu powstała dyskusja. Otóż w jedynej grze na PC jaką mam Atmos jest widziany przez Denona w Microsoft Flight Simulator :) Cała reszta to PCM i nawet nie wiem czy 5.1 czy stereo bo Denon pokazuje wyłącznie: PCM . Ale po teście w Fernbusie zakładam, że 5.1.

Natomiast pojawił się kolejny problem. Może ktoś będzie wiedział.

Mam TV BOX - Nvidia Shield. I ten TV BOX oczywiście idzie do Denona po HDMI, a z Denona po HDMI do TV. I na: HBO MAX mam 4KHDR, ale nie mam Atmosa tylko DD+. A na Canal+online straszna lipa bo wyłącznie stereo. Z kolei Netflix prawdiłowo jest widziany z 4KHDR i Atmosem. Czyli coś nie tak z HBO MAX i Canal+ online.

Czy są może znane jakieś problemy na linii Nvidia Shield - Denon z HBO MAX i Canal+ ? Dodam, że na Onkyo dosłownie 2 tyg. temu kiedy oglądałem Diunę na HBO MAX był Atmos. Czyli albo coś nie tak z Denonem, albo co mniej prawdopodobne coś było zmienione w nvidia shield albo w samej aplikacji HBO MAX. Ale shield mi się nie aktualizował. Coś ktoś może wie ?

Ach ten sprzęt. Jedno się rozwiązuje. Powstaje inne :)

Edytowano przez john maj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, john maj napisał:

Włączę się do dyskusji bo miałem i tak o tym napisać, a tu powstała dyskusja. Otóż w jedynej grze na PC jaką mam Atmos jest widziany przez Denona w Microsoft Flight Simulator :) Cała reszta to PCM i nawet nie wiem czy 5.1 czy stereo bo Denon pokazuje wyłącznie: PCM . Ale po teście w Fernbusie zakładam, że 5.1.

to jest tak jak wcześniej napisałem. Gry zazwyczaj puszczają PCM i całe dekodowanie i obróbka dźwięku spoczywa na grze czyli komputerze/konsoli. Jak Ci się pokazuje Atmos to znaczy, że gra przerzuciła dekodowanie dźwięku na amplituner.

2 minuty temu, john maj napisał:

Czy są może znane jakieś problemy na linii Nvidia Shield - Denon ? Dodam, że na Onkyo dosłownie 2 tyg. temu kiedy oglądałem Diunę na HBO MAX był Atmos. Czyli albo coś nie tak z Denonem, albo co mniej prawdopodobne coś było zmienione w nvidia shield albo w samej aplikacji HBO MAX. Ale shield mi się nie aktualizował. Coś ktoś może wie ?

najprościej będzie podpiąć shielda pod Onkyo jak go jeszcze masz i zobaczyć co pokazuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolekdrugi napisał:

najprościej będzie podpiąć shielda pod Onkyo jak go jeszcze masz i zobaczyć co pokazuje.

Nie da rady. Onkyo już jest zapakowane i schowane w pudełku. Na Onkyo miałem Atmosa na HBO MAX. Nie mam na Denonie.

Jak wczoraj w nocy pobieżnie poszperałem w necie zgłaszano problemy z HBO MAX i brakiem Atmosa zarówno na forach nvidia shield jak i Denona, ale miało to być naprawione. Jak ktoś ma z tego forum jakieś doświadczenia na ten temat to proszę o odp.

Edytowano przez john maj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, john maj napisał:

Jak wczoraj w nocy pobieżnie poszperałem w necie zgłaszano problemy z HBO MAX i brakiem Atmosa zarówno na forach nvidia shield jak i Denona, ale miało to być naprawione. Jak ktoś ma z tego forum jakieś doświadczenia na ten temat to proszę o odp.

to pozostaje tylko pisać do Denona oraz Nvidii by to naprawili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2022 o 14:29, lolekdrugi napisał:

to pozostaje tylko pisać do Denona oraz Nvidii by to naprawili.

No niestety. Problemów na tym Denonie jest więcej.

Teraz się okazało, że z xbox one też jest przekazywany dźwięk PCM. Analogicznie jak z PC. Tym dziwniejsze, że w czasie wybrania na xbox one - konfiguracja dźwięku i włączeniu Atmosa przez testowanie tego trybu Denon widzi Atmosa. Po wyjściu jak i w grach samo PCM. Wszystkie inne tryby po za Atmosem, czyli: 5.1 , 7.1, DTS HD są widziane normalnie i w grach i w menu. Nie muszę dodawać, że na Onkyo było tu ok i Atmos był cały czas widziany. Więc tutaj też jest jak pisałeś w przypadku PC - dźwięk PCM i aplikacja tak wysyła ? Jak tak to dlaczego 5.1, 7.1 i DTS są widziane cały czas ? Dlaczego Atmos był na Onkyo ?

Są więc 4 problemy na dzień dzisiejszy:

- PCM multi na PC (ale Atmos w MFS) no i jak pisałeś tak ma być

- tylko dostępne stereo w Canal+ online

- brak Atmosa w HBO MAX

- brak Atmosa z konsoli XBOX ONE S

Może to kwestia taka, że amplituner jest nowy. Premiera wiosną tego roku i ogarniają wciąż software ? A może ja coś źle ustawiam ? Już sam nie wiem. Ale dziwna sprawa z tym Atmosem. Na każdym urządzeniu jest, ale tylko na chwilę. Na PC tylko w grze MFS, na xbox one tylko w czasie testowania, a na nvidia shield tylko na Netflixie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, john maj napisał:

brak Atmosa w HBO MAX

chyba shielda używasz? Pisałeś, że ludzie zgłaszają problemy u tutaj bym upatrywał tego.

 

1 minutę temu, john maj napisał:

- brak Atmosa z konsoli XBOX ONE S

 

czy jesteś pewny że materiał który odtwarzasz jest w Atmosie?

 

2 minuty temu, john maj napisał:

Na PC tylko w grze MFS, na xbox one tylko w czasie testowania,

to mnie nie dziwi. Gra musi mieć Atmosa zaimplementowanego. Jak tego nie ma to nie zobaczysz na ampku napisu "atmos".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, lolekdrugi napisał:

czy jesteś pewny że materiał który odtwarzasz jest w Atmosie?

Pewien nie jestem. Gram w Fifę 20, ale na Onkyo podawało zarówno w menu jak tej grze dźwięk Atmos... Jak mnie spytasz czy widzę tak na słuch jakieś różnice między dźwiękiem z Onkyo a tym to powiem, że nie :) No, ale niedosyt jest.

Onkyo jednak z jakiś powodów widziało tego Atmosa zaraz jak się włączyło konsolę, a Denon nie widzi. Sam nie wiem co o tym sądzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

nigdzie na stronie Dolby ani w innym miejscu nie jestem w stanie odnaleźć potwierdzenia jakoby Fifa 20 wspierała Atmosa.

 

No nie wiem czy wspiera czy nie, ale nie chodzi o Fifę. Każda gra na Onkyo, także menu, ustawienia. Przeglądanie netu itd było widziane przez Onkyo jako Atmos. Po prostu po włączeniu konsoli momentalnie Onkyo rozpoznawało Atmosa.

Ponadto jak wytłumaczysz fakt, że po zmianie z Atmosa na DTS lub 5.1 itd też wszędzie na Denonie jest to rozpoznawane prawidłowo. Jeśli Twoja teza jakoby tylko aplikacje wysyłały bezstratne PCM do amplitunera była prawdziwa to chyba również by tak było w przypadku DTS, 5.1, 7.1 itd. Innymi słowy mówiąc bo nie wiem jak mam to wytłumaczyć: po zmianie ustawień w konsoli z Atmosa np. na DTS - DTS jest rozpoznawany zarówno podczas korzystania z konsoli bez grania jak i w grach łącznie z Fifą 20.

Więc albo się mylisz, albo Onkyo nieprawidłowo to pokazywało, albo teraz Denon pokazuje. Innej opcji nie ma :)

Może niech się wypowie ktoś ma xboxa one i Denona i najlepiej PC żeby to ogarnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lolekdrugi napisał:

@john maj Jak masz to podpięte, wszystko do ampka?

Wiesz dla mnie PCM jest ok informacją, jedynie brak atmosa w HBO Max to może być problem i nic więcej.

ponownie, fifa 20 nie ma atmosa. Jakie jeszcze inne gry posiadasz?

 

Nie mam innych. A co w takim razie ma ta Fifa ? Bo jak Ci tłumaczyłem jak zmienię na konsoli ustawienie żeby dźwięk wysyłał do amplitunera DTS to już ta Fifa czarodziejsko będzie miała DTS...

Nie wiem czy ja nie piszę po polsku czy jak, ale powtarzam - nie chodzi o Fifę, nie chodzi o gry tylko, że Denon nie widzi ustawienia Atmosa z poziomu konsoli. A widziało Onkyo. Być może chodzi o samo nazewnictwo, że tak naprawdę np. Onkyo widziało cały czas Atmosa ale dźwięk był PCM ? A tu jest prawidłowo ? Problem z xbox one nie dotyczy Fify czy jakiejś gry tylko całej konsoli. Poprzednio nawet jak zmieniałem sobie ikonki było to w Atmosie (lub tak widziało to Onkyo). Po prostu nie wiem o co chodzi. Może masz rację, że na Denonie musi być coś fizycznie w Atmosie żeby Denon to rozpoznał. To by tłumaczyło, że jak robiłem test dźwięków w Atmosie to na ten czas Denon rozpoznawał Atmosa. Na tej zasadzie, analogicznie do PC też jak by gra obsługiwała Atmosa to by Denon rozpoznał. Tak mam na PC. Gry 5.1 widziane są jako Multi PCM, ale MFS obsługujący Atmosa jest widziany jako Atmos. Tylko pytanie w takim razie takie - dlaczego jak np ustawię na konsoli 7.1 to już wtedy nie ma PCM tylko 7.1 niezależnie od tego co robię. Też powinno być PCM...

Edytowano przez john maj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, john maj napisał:

A co w takim razie ma ta Fifa ?

nie mam pojęcia, według strony dolby atmosa ani vision tam nie ma.

 

3 minuty temu, john maj napisał:

A widziało Onkyo.

i to jest według mnie dziwne.

3 minuty temu, john maj napisał:

. Onkyo widziało cały czas Atmosa ale dźwięk był PCM

ku temu bym się bardziej skłaniał ale to i tak jest dziwne. Z takim samym ampkiem miałem do czynienia u znajomego i tam z kompa i konsoli pokazuje ładnie PCM. Atmosa na ścieżce z kompa pokazuje tylko jak puścimy jakiś trailer demo.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lolekdrugi napisał:

ku temu bym się bardziej skłaniał ale to i tak jest dziwne. Z takim samym ampkiem miałem do czynienia u znajomego i tam z kompa i konsoli pokazuje ładnie PCM. Atmosa na ścieżce z kompa pokazuje tylko jak puścimy jakiś trailer demo.

No u mnie na Onkyo dokładnie wyglało to tak, że z PC cały czas widziało: multi 7.1 (PCM) tak onkyo rozpoznawało nawet pulpit w windows. A z konsoli cały czas Atmos (nawet pulpit).

Teraz na Denonie jest z PC: PCM MULTI, a na konsoli tylko PCM (bez multi) - ale jak ustawię wyjście dźwięku z konsoli na Atmosa. Jak ustawię cokolwiek innego typu DTS, 5.1, 71. to tak to widzi Denon na pulpicie.

Ale skoro u Twojego znajomego tez jest PCM to może to jednak tu prawidłowo działa, a nie ONKYO :)

Tak czy inaczej z dźwięku jestem zadowolony. Nie ma może takiego uderzenia jak w Onkyo, ale dźwięki są bardziej odseparowane od siebie i precyzyjniejsze. Na Onkyo bardziej się zlewały. Np. wczoraj oglądałem z Panasonica UHD 4K film na BD "Skazani na Shawshank" i jak jest scena, że więźniowie wychodzą z cel i idą po korytarzach to ten dźwięk jak szli dokładnie był słyszalny z wyższego piętra na głośnikach sufitowych i był wyraźnie odseparowany od reszty dźwięków. Jak jest bas to nie działa tak jak na Onkyo, to też wtedy kiedy rzeczywiście jest potrzebny i jest taki delikatniejszy, ale lepiej odseparowany niż na Onkyo. Tak samo jest w audio np muzyka ze spotify daje basy nie z suba tylko z przednich frontów (gdzie ja nawet nie wiedziałem, że tam mogą być basy :) ). Na Onkyo tak się zdarzyło, że przez 3 miesiące w zeszłym roku nie miałem suba bo mi padł i ustawiłem Onkyo bez suba i nawet najmniejszego basu nie miałem z tych frontów przy filmach, muzyce, grach. Idę o zakład, że na Denonie sub by mi nie byl potrzebny :) Ale wolę nie sprawdzać bo po co jak i tak dokupiłem sobie w grudniu ? Pierwszy raz od samego początku Denon pokazał mi całkiem niezłe basy w przednich frontach :)

 

Nie wiem dokładnie jak to opisać bo w kwestii audio nie jestem ani znawcą ani maniakiem i nigdy nie byłem, ale ten Denon po prostu zupełnie inaczej mi ustawił dźwięki niż Onkyo. Różnica jest ogromna !

Edytowano przez john maj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, john maj napisał:

Ale skoro u Twojego znajomego tez jest PCM to może to jednak tu prawidłowo działa, a nie ONKYO :)

nie mam xboxa by przetestować to tylko komputer niestety

 

24 minuty temu, john maj napisał:

Tak samo jest w audio np muzyka ze spotify daje basy nie z suba tylko z przednich frontów (gdzie ja nawet nie wiedziałem, że tam mogą być basy :) ).

to masz w ustawieniach. Pewnie masz jakieś ustawienie by szło z frontów czyli 2.0  bez suba. Według mnie lepiej by było 2.1 czyli fronty na odcięciu do tych 80Hz a reszta na suba bo sobie lepiej z niskimi tonami radzi niż kolumny.

25 minut temu, john maj napisał:

Na Onkyo tak się zdarzyło, że przez 3 miesiące w zeszłym roku nie miałem suba bo mi padł i ustawiłem Onkyo bez suba i nawet najmniejszego basu nie miałem z tych frontów przy filmach, muzyce, grach.

a zmieniłeś ustawienia odcięcia w Onkyo po tym jak poszedł sub na serwis?

 

26 minut temu, john maj napisał:

Idę o zakład, że na Denonie sub by mi nie byl potrzebny :)

ja bym się nie zakładał. Potrzeba naprawdę dobrych kolumn i sprzętu by kolumny mogły być w stanie zrobić to co sub a i tak nie będzie tak dobrze jak z suba ponieważ ustawienie kolumn do stereo kłóci się z ustawieniem dla dobrego odtwarzania niskich tonów. Dlatego sub ratuje sytuację bo go możesz dać tam gdzie trzeba a nie tam gdzie przewiduje stereo.

27 minut temu, john maj napisał:

ale ten Denon po prostu zupełnie inaczej mi ustawił dźwięki niż Onkyo. Różnica jest ogromna !

oczywiście, że tak będzie bo właśnie to robi korekta akustyki pomieszczenia. Każda działa trochę inaczej i to ona ma na to wpływ oraz inne ustawienia w amplitunerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lolekdrugi napisał:

a zmieniłeś ustawienia odcięcia w Onkyo po tym jak poszedł sub na serwis?

Sub poszedł na śmieci :) Tzn mam i może sprzedam za 80-100zł na OLX :) Nie robiłem odcięcia, ale zrobiłem ponowną automatyczną kalibrację i zaznaczyłem, że nie ma suba - no i w filmach nie było nawet mikro drgnięcia z tych frontów. Całkowicie nic. A teraz na tym stereo to pokój i przedpokój się trzęsą od nich więc bas muszą mieć. Wcześniej myślałem, że tak słaby mają bas, ze dlatego nic, a być może to Onkyo tak zrobiło. Ręcznie też np. ustawiałem że fronty mają bas i to  nic kompletnie nie dawało.

No, ale kwestia historyczna. Sub kupiony i podłączony i zostanie ze mną :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2022 o 20:06, lolekdrugi napisał:

nie mam pojęcia, według strony dolby atmosa ani vision tam nie ma.

No niestety - ponad wszelką wątpliwość jest problem z tym Denonem i xbox one. Wczoraj się dokladniej przyjrzalem sprawie.

Przy ustawionym Atmosie jako wyjściu (napisane też jest jako jedyne: tylko przez HDMI) Denon widzi PCM, ale nie multi tylko zwykłe i nawet nie pokazuje jako źródło żadnych głośników, a w trybie pure działa wyłącznie stereo. Atmos - nawet ustawiony przez Denona nie jest możliwy co jest oczywiście błędem bo przy każdym innym źródle czy to filmy z Netflixa, czy filmy z playera UHD czy MFS z PC Denon załącza Atmosa. Natomiast jak ustawiłem sobie na konsoli: DTS - Denon ładnie rozpoznał i wszystko ładnie gra w DTS gdzie to też po prostu słychać w przeciwieństwie do tego fałszywego Atmosa czyli PCM :)

Jako, że jak sam ustaliłeś FIFA i tak nie ma Atmosa gram sobie w trybie DTS - na wyjściu DTS + Neutral X i tak na słuch dźwięki są zbliżone do tego co miałem na Onkyo z Atmosem więc dyskusja bardziej teoretyczna. No, ale jest coś na rzeczy.

Problemów upatruję w tym, że ten Denon ma sporo nowych ustawień do HDMI np. wzmocnione/ skalowane do 8K itd i fizycznie 3 wejścia 8K, a xbox one jest podłączony pod 4K. Być może jeszcze to, ale nawet już nie będę sprawdzać. Problem może polegać na tym, że ponieważ Atmos jest dostępny wyłącznie poprzez HDMI (nie po optyku) w przeciwieństwie do innych formatów to tutaj z xbox one mogło coś się nie dograć. Zakładam, ze z PS5/xbox one series x nie byłoby takich problemów.

Edytowano przez john maj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...