Skocz do zawartości

Mało ustawny salon - jak ustawić kino domowe i co wybrać?


Qóba

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

@S4Home, to zapytam - utknąłem trochę w domu i nie mam opcji na razie spotkać się z salonem audio, a muszę dać robotnikowi wytyczne do kładzenia kabli. Instalacja pod TV będzie przenoszona kompletnie z drugiej strony pokoju, więc będzie i tak 'prute' - chciałbym to zrobić estetycznie, ale technicznie kompletnie się na tym nie znam.

Wiem, że muszę mieć podłączenie pod kolumny tylne, przednie (3 szt.), amplituner, TV, gramofon i dekoder + ew. Playstation.

Czy podjąłbyś się pomocy w zakresie okablowania? Zamówienie chętnie zrealizuję u Ciebie by być fair.

Dzięki, Kuba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@yahoo111, nie zauważyłem wcześniej Twojego pytania. Jestem dopiero na etapie montażu okablowania - niestety z uwagi na inne elementy w tym pomieszczeniu (witrynka, zabudowa kuchenna itd.) nie byłem w stanie 'upchnąć' rozmieszczenia, które proponowałeś i będę musiał to zrobić po linii najmniejszego oporu i nie do końca zgodnie ze sztuką  tj. fronty na ściance przy TV, centralny na szafce, a surroundy za kanapą. Wielkim koneserem nie jestem, w Cinematechu (https://cinematech.pl/) twierdzą, że takie rozwiązanie powinno być 'okej' przy założeniu, że głównie odsłuch będzie na kanapie i to max. przy dwóch osobach. Zależy mi też na tym, żeby jako stereo to dość przyzwoicie działało, a wtedy tak szerokie rozmieszczenie frontów chyba traciłoby sens...

Obecnie zastanawiam się jeszcze jaki amplituner wybrać - w sklepie polecają mi Denona AVR-X 2700. Jest on znacznie tańszy od proponowanych przez Ciebie serii - jak Ty to oceniasz?

Pozdr.

Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...