Skocz do zawartości

KD do +- 5000zł


Lumiasty

Recommended Posts

Witajcie

Jest to jak widać mój pierwszy post na forum, ale nie pierwsza wizyta :)

Pomieszczenie to salon prostokąt 3m x 6m, mieszkanie.

TV wisi na ścianie w centralnym punkcie na przeciwko kanapy. TV 55', 110 cm nad podłogą. Obok niego miały by stać kolumny, nad 3 pozostałe elementy z zestawu. Sub obok na podłodze, zabudowany dodatkowo w szafkę.

Zestaw będzie głównie wykorzystywany do filmów + muzyka (głównie muzyka klubowa typu Trance Classic z 2000 r.)

Dużo czytałem, szukałem i chciał bym prosić Was o opinię zestawu:

ONKYO TX-NR686 SREBRNY + JAMO S807 HCS 5.0 BIAŁY + Jamo S 810 SUB (biały) = zestaw po zsumowaniu wychodzi około 5200 zł bez kabli (prosił bym o propozycje kabli do tego zestawu, ze średniej półki cenowej). Chciał bym zamknąć się w cenie 5500zł, ale jeśli warto będzie dopłacić te 100-200zł to do zaakceptowania.

Często polecacie ONKYO TX-NR676, ale jest on dostępny tylko w wersji czarnej (a to psuje mojej lubej wystrój, stąd wersja 686 bo jest dostępna w srebrnej wersji kolorystycznej).

Poskładałem więc z kilku tematów zestaw dostępny głównie w wersji białej, i proszę Was o opinię czy to dobry wybór.

Oczekuję od tego zestawu szczegółowego dźwięku, tzn. jeśli puszczę na nim prostą MP3, a później ten sam utwór już w wersji 5.1 to będzie słychać różnicę. Do tego od Suba głębokiego basu.

Jeśli waszym zdaniem to dobry zestaw, lub polecacie coś innego to proszę o propozycję, a w ostatecznym rozrachunku (widziałem też że są tu firmy, które fajnie pomagają i doradzają) wycenę zestawu. A co dalej do kupna to już na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.yo albo mało czytasz albo czytałeś bardzo dawno temu.

W tej cenie dostaniesz solidny system kinowy ale mam kilka uwag do twojego pomysłu:

- sub nie może byc zabudowany w szafce

- Onkyo 676 to był pykajacy model z wada fabryczna 2 lata temu. Jak chcesz upolować okazje to 686 jeśli jesczze jest albo Yamaha 685 czy nowe Onkyo 696

- jamo seria s to tylko dobry wygląd. Kolumny bardzo słabo się spisują w kinie a w muzyce to tragedia. Albsolutnienie je pomiń.

I takie informacje znajdziesz na forum w ci drugim wątku :)

zamiast jamo:

polk t531, taga 606v3, quadral 6500le

co do suba to magnat 302a.

w razie pytań albo chęci wyceny zapraszam

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dziękuję za odpowiedź

Po przeglądnięciu zaproponowanych przez Ciebie sprzętów, wybrałem:

Yamaha MusicCast RX-V685 + Taga 606v3 + Magnat 302a (co do zabudowy muszę coś wymyślić, aby go gdzieś delikatnie schować)

Zanim wybrałem Jamo, czytałem o Polk T531 oraz Taga 606v3, te drugie bardzo przypadły mi do gustu i to był wstępnie mój pierwszy wybór. Później o wyborze zdecydował kolor i wygląd.

Zastanawiam się i szukam, czy znajdę może kolumny troszkę płytsze +- 20 cm, te wyżej wymienione oscylują w 26 cm głębokości, a jak by do tego doszedł jeszcze biały kolor jak w Jamo to już w ogóle było by idealnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać rację kolegom z konkurencji na temat Jamo, które powinieneś odpuścić i wziąć pod uwagę Polka to kolumny tanie, ale absolutnie się bronią. Z amplitunerów czy weźmiesz Yamahę, czy Onkyo będziesz zadowolony z subwooferów zerknij jeszcze na Klipscha R-100SW. Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem na forum jeszcze inne kolumny, które bardzo mi się spodobały Wilson Raptor 7, do nich Yamaha RX-V685, i jak wyżej poleciłeś Klipsch R-100SW.

Spodobały mi się Wilsony, bo najpierw kupie tylko 2 kolumny, a w przyszłości jest możliwość rozbudowy, no i są białe.

Czy takie zestawienie pasuje do siebie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...