Skocz do zawartości

Końcówka mocy A + B do 1 pary kolumn?


Damian.zg89

Recommended Posts

Witam. Właśnie przeszukuję sieć globalną w poszukiwaniu informacji o sensie takiego podłączenia kolumn.
Mianowicie mój wzmacniacz posiada 2 sekcje A i B na 2 pary kolumn lub do podłączenia w systemie bi-amp. Nic nowego. Jednak wzmak ten ma cyt. "dwie osobne sekcje, zasilane z dwóch wydajnych transformatorów" tak więc zastanawiam się czysto teoretycznie czy jeżeli jedną kolumnę podłączę do sekcji A, a drugą do sekcji B i sam wzmak ustawię na obie sekcje aktywne tak, aby obie końcówki zasilały po jednej kolumnie to jaki uzyskam efekt? Czysto teoretycznie z nudów się zastanawiam, nic nie mam zamiaru przełączać, chyba że może to jakieś korzyści przynieść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robi się takich miksów. Spójrz na impedancje kolumn i wzmacniacza. Zazwyczaj górne gniazda kolumnowe we wzmacniaczu obsługują od 4 omów, a dolne od 8 omów. Obejrzyj dokładnie wzmacniacz z tyłu obudowy i sprawdź które gniazda obsługują żądaną wartość. I podłącz właściwie. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdublowałem pytanie na elektrodzie i moje kombinacje nie mają sensu. Cytując:

Cytat

Obydwa wyjścia A i B mają stronę L i R a wzmacniacz dla kanału L czy R jest zasilany z własnego transformatora czyli obojętnie czy kolumny podłączone są pod wyjścia A czy B czy nawet A+B to pracują oba wzmacniacze i oba transformatory.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...