Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
anulkatomus

Opinia i pomoc dla początkującego

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Jestem początkującym a zestaw jaki poniżej opisuje to moja pierwsza w życiu przygoda z tego typu sprzętem.
Zakupiłem opierając się tylko intuicyjnie (bo innej pomocy nie otrzymałem) zestaw do kina domowego tj. amplituner Yamaha rx-v430 + DVD s520 i do tego przyjadą mi nówki kolumny tj. zestaw KODA F-51F/C/S v2 + SW-850 v.2. Co o nim myślicie, czy sprawdzi się jako kino, jak będzie z odsłuchem muzyki?

I jeszcze jedna prośba, ponieważ amplituner kupiłem używany nie posiadam do niego instrukcji, jeżeli ktoś wie gdzie można ją zciągnąc w wersji polskiej - będę wdzięczny, bo nawet nie wiem jak to podłączyc a znalazłem tylko wersję angielską.
Pozdrawiam wszystkich.

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że instrukcja jest dostępna tylko po angielsku. Ale w kwestii podłączenia to przecież słownik + instrukcja powienien się równać sukces icon_smile.gif Zresztą opis gniazd jest też na tylnej ściance...

anulkatomus
Temat połączeń DVD z amplitunerem i opis gniazd masz tutaj
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry10454
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...&#entry9225
Aby obejrzeć schemat musisz być zalogowany.

DVD łączysz kablem cyfrowym, jest to pojedyńczy kabel cinch-cinch (inaczej RCA-RCA) i masz wtedy dźwięk wielokanałowy w amplitunerze.
Kolumny - subwoofer podłączasz pojedyńczym kabel cinch-cinch z wyjściem na sub w amplitunerze (zazwyczaj gniazdo to jest opisane jako subwoofer), pozostałe kolumny - kablami głośnikowymi. Pamiętaj, by nie pomylić biegunowości - podłączać czerwone gniazda w kolumnach z czerwonymi w amplitunerze (czyli plus z plusem, minus z minusem) i tak samo czarne z czarnymi.
Podłaczenia wykonuj przy wyłączonym sprzęcie.

Pozdrawiam
PS. Sprzęt jaki jest każdy widzi - kupiłeś i już. Jest to podstawowy model (i mający już parę lat) ale nie ma co wybrzydzać i porównywać go do droższych modeli icon_wink.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować