Skocz do zawartości

Spękania lakieru Dynaudio Emit M30


Mar Ka

Recommended Posts

17 minut temu, Mar Ka napisał:

Nie jestem specjalistą d/s przygotowania powierzchni jak i lakierowania.

W drzwiach drewnianych gdzie fornir pokrywa się lakierem lub w ogóle na powierzchniach drewnianych lakierowanych spękania powstają najczęściej wówczas, gdy jest położona od razu / oszczędność czasu i pieniędzy - roboczogodzina/ zbyt gruba warstwa lakieru. Generalnie im warstwy są cieńsze i jest ich więcej tym lepszy efekt i trwałość. A więc kładziemy lakier , szlifujemy , kolejna warstwa , szlifujemy .... im więcej warstw tym bardziej widoczna się staje tzw. głębia .

Brawa dla Nautiliusa , w dzisiejszych czasach prawidłowe zachowanie tej firmy wcale nie jest tak oczywiste.

@Mar Ka trzymam kciuki.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446  masz praktykę w dziedzinie lakierowania? Prawdopodobnie będę potrzebował pomocy w odnowieniu kolumn. Zastanawiam się jak podejść do tematu. Jedna z kolumn jest jaśniejsza. Zastanawiam się czy okleić, czy dać komuś by położył fornir, trzecia opcja to olejowanie. 1 i 3 teoretycznie mogę zrobić sam. Ale nie mam ani wiedzy, ani praktyki. Kolumny z płyty mdf. Czy np. Można delikatnie zeszlifować lakier i zaolejować? Kolumny są jasne. Chciałbym by wpadały w czerń z widocznymi słojami. Czy taka "operacja" przy płycie mdf jest w ogóle możliwa? Przy drewnie to bez problemu można by taki efekt uzyskać, przynajmniej teoretycznie. 

@Mar Ka   przepraszam Cię za off top.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 1Ender napisał:

masz praktykę w dziedzinie lakierowania?

Niestety nie , za to mam dużą praktykę w przyjmowaniu reklamacji :) obecnie najlepsza firma drzwiowa z którą współpracuje wycofała się z drzwi lakierowanych ze względu na czasochłonność procesu. A to, co robili to było naprawdę mistrzostwo świata w porównaniu do konkurencji. Kładli sześć warstw lakieru i efekt był niesamowity , miało się wrażenie , że słoje drewna wychodzą do przodu po za płaszczyznę skrzydła .

9 godzin temu, 1Ender napisał:

Zastanawiam się czy okleić, czy dać komuś by położył fornir, trzecia opcja to olejowanie.

Osobiście jestem za fornirem i jak nie masz doświadczenia to nie brałbym się za to. Najtrudniejsze zawsze są krawędzie i wyprowadzenie wszelkich zaokrągleń. Olejowanie bym odpuścił ze względów praktycznych , produkt olejowany wymaga konserwacji co jakiś czas .

9 godzin temu, 1Ender napisał:

Czy taka "operacja" przy płycie mdf jest w ogóle możliwa?

Jak najbardziej jest , w wielu konstrukcjach jako rdzeń stosuje się mdf ze względu na sztywność oraz to , że w odróżnieniu od drewna " nie pracuje ".

Kolumny obłożyć fornirem powinien Ci każdy stolarz , z lakierowaniem jest gorzej bo tu potrzebne są warunki czyli po prostu lakiernia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...