Skocz do zawartości

Wharfedale EVO 4.2


Paweł Kusy

Recommended Posts

6 minut temu, Tomasz S. napisał:

 Wydaje mi się ,że masz wzmacniacz o kilka klas lepszy niż kolumny obecnie. Evo 4.2 są serio świetne ale trzeba mocno zadbać o ustawienie. Założyłem o nich temat w dziale nasze testy.

to prawda. Kupiłem je lata temu jak miałem jakiegos Fishera z lat 70tych (słabo grał) potem Yamahe AX590, a potem pozwoliłem sobie na duzy skok jakościowy  - Unisona. Gra fantastycznie tylko muszę kolumny dopasować. Te Wharfedale nie są drogie a zapowiadają się bardzo fajnie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

22 minuty temu, Tomasz S. napisał:

@jashu Nie napisałeś jaki masz budżet. Jeżeli szukasz i porównujesz to może też sprawdź Kef R3 w obniżonej cenie. Bardzo fajna propozycja.

przecenione, to ciagle 5 tys zł. Te Wharfedale widziałem za 3 tys. W sumie dlatego się nimi zainteresowałem. Miałem kupić za tą kasę wkładkę do gramofonu ale może się skusze na kolumny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jashu napisał:

Miałem kupić za tą kasę wkładkę do gramofonu ale może się skusze na kolumny :)

W takim wypadku to zdecydowanie kolumny. Jeżeli są do kupienia nowe za 3 tys to ciężko o lepsza opcję. Przynajmniej ja miałbym problem ze wskazaniem lepszych w tym budżecie. Będziesz miał chwilę zabawy jeżeli chodzi o ich ustawienie / przesuwanie itd ale jak to już zrobisz to odwdzięczą się z nawiązką.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomasz S. napisał:

W takim wypadku to zdecydowanie kolumny. Jeżeli są do kupienia nowe za 3 tys to ciężko o lepsza opcję. Przynajmniej ja miałbym problem ze wskazaniem lepszych w tym budżecie. Będziesz miał chwilę zabawy jeżeli chodzi o ich ustawienie / przesuwanie itd ale jak to już zrobisz to odwdzięczą się z nawiązką.

dlatego chcę najpierw przesłuchać w domu. Mam małe możliwości ustawienia. Z jednej strony kolumna musi stać w rogu pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przebrnąłem przez cały wątek. Kolumny bardzo ładne. 

I mam pytanie... czy w połączeniu z YAMAHA R-N602 zagra to dobrze?

Zależy mi na tym aby wysokie tony nie brzmiały plastikowo a bas żeby był przyjemny ale nie buczący. 

Salon ma niecałe 30m^2. Główny użytek to Spotify i Netflix.. Yamahę już mam. Wcześniej podłączone miałem Yamahy NS-777 ale poza wyglądem chyba nieszczególnie był to dobry wybór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
4 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Ale chcesz zrobić z tego zestaw 2.1 ? Moim zdaniem jak do kina to co najmniej centralny jeszcze bym dobrał. Przyda się do dialogów.

 

Nie, oczywiście jest obecnie 5.1.4 i do wymiany będą wszystkie 5 starych głośników dolnych. 

Bardzo mi się spodobały z wyglądy te wharfedale i chyba też dobrze grają.

Potem do wymiany pójdzie centralny i surroundy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 4.2 potrzebują jasnego wzmacniacza z podkreśloną gorą i dołem pasma. Świetnie grają środkiem. Góra jest delikatna

1 godzinę temu, Lebcio napisał:

Nie, oczywiście jest obecnie 5.1.4 i do wymiany będą wszystkie 5 starych głośników dolnych. 

Bardzo mi się spodobały z wyglądy te wharfedale i chyba też dobrze grają.

Potem do wymiany pójdzie centralny i surroundy.

W 4.2 potrzebują jasnego wzmacniacza z podkreśloną gorą i dołem pasma. Świetnie grają środkiem. Góra jest delikatna ale trochę wycofana. Dół dobry ale nie schodzący nisko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sam bardzo lubię te kolumny i sobie zostawiłem to zawsze mam chwilę wąchania zanim komuś je polecę. Są piękne, wykonanie mają 10/10 - niespotykane w tej cenie ale jeżeli chodzi o dźwięk to bywają kapryśne. Jak się je ustawi na dobrej wysokości na podstawkach , obróci pod odpowiednim kątem i się siedzi w dobrym miejscu to masz niebo - są super. Jak stoją na złej wysokości, albo siedzi się gdzieś indziej to już inaczej brzmią. W ciemno bym ich nie polecił. Jak słuchałeś i się podobają to są 100% warte kupna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...