Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA81 + Pylon Audio Diamond 25


Recommended Posts

Witam,

Byłem dziś na odsłuchu NAD 368, Musical Fidelity m3si, Cambridge Audio CXA81. Wszystko z Pylon Audio Diamond 25. Musical i Cambridge po USB-B, NAD 368 w połączeniu z Yamaha WXAD10. Dla mnie najlepiej zagrał Cambridge, najbardziej muzykalnie i co więcej radził sobie dobrze również z MP3 co w Musicalu już nie do końca było fajnie zagrane. Moim faworytem był NAD, ale niestety salon nie mógł zaproponować mi streamera do posłuchania DACa w NAD368. NAD wypadł najgorzej :(, ale to chyba można było przewidzieć z takim połączeniem. 

Mam 3 pytania:

1. Czy Cambridge z Pylonami Diamond 25 to dobre zestawienie? Myślę że na krótkim odsłuchu mogłem coś przeoczyć. Podobała mi się muzykalność i to że Cambridge dobrze pograł z gorszej jakości plikami.

2. Czy NAD368 z NODE 2i (Coaxial) i Pylonami Diamond 25 jakością dorówna zestawowi z pytania nr 1, a może zagra lepiej?

3. Ostatnie pytanie o Pylony Diamond 25. Czy moje odczucie słabej stereofonii, przestrzeni to kwestia kolumn czy raczej źródła? Jak Pylony wypadają w porównaniu z ELAC Uni-Fi FS U5 lub Fyne Audio F501 pod kątem przestrzeni, stereofonii.

Edytowano przez Krystian Forszpaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno połączenie Cambridge Audio CXA81 z Pylon Audio Diamond 25 jest bardzo dobre i często wybierane przez naszych Klientów po odsłuchach. Kwestia przestrzeni może być spowodowana ograniczeniami w źródle lub jakością plików które słuchasz. To jeden z aspektów brzmienia, który wyraźnie traci przy gorszym jakościowo materiale.

Alternatywy - Elac moim zdaniem nie spodoba Ci się, jeśli wybrałeś system CA z Pylon Audio. Fyne Audio już bardziej, ale zdecydowanie polecam model wyższy F502. W tym przypadku możemy liczyć na trochę lepszą przestrzeń, trójwymiarowość dźwięku. Posłuchałbym jeszcze polską konstrukcję Audio Academy Hyperion IV.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac i wzmak najmocniej wpływają na generowanie "sceny". Do w/w podpięcie budżetowego dacmagica100 (który chyba jest w każdym salonie audio) dałoby Ci pogląd. Trzeba mieć odpowiednie utwory do przetestowania coś typu Chris Jones & Steve Baker - I don't know why czy chociażby stara dziewczyn z ipanemy (w oryginale śpiew , instrument lecą cały czas na odrębnych kanałach) ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...