Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja za bardzo nie wierzę w te czary ale podobno jest różnica na 2x2,5m² OFC i POSREBRZANY 

Prawe ucho mam do naprawy 😋

Proponuję nie zaśmiecać wątku i zakończyć temat! 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wzmacniaczy i kolumn nie przypadkiem jest przewidziana do użycia gołych kabli i takie zwykle wystarczają. Zakończenia są jednak wygodniejsze w użyciu i to kosztuje. Dźwięku jednak nie poprawia.

Jeśli gniazda są blisko a z kabli wystają swobodne druty, może to doprowadzić do zwarcia i jest to wtedy niebezpieczne. Taki jest plus przynajmniej połączenia zakończeń kabli cyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kabelkow srebrzonych lub srebrnych najlepiej wybierac koncowki na skrecanie i nie lutować, bo tlenki ktore wytwarzają się po czasie na w/w przewodzie lepiej przenoszą na stykach niz nówki "świeżo" obrobione z izolacji. A najlepiej to juz wogóle nie używać złączek, tylko na sztywno przekręcić do terminala. Mowa oczywiscie o glosnikowych.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre wzmacniacze akceptuja wyłącznie wtyki bananowe. Podobnie jest z niektórymi kolumnami. Czasem można użyć wyłącznie gołe kable lub wtyki typu szpilki.

Ta ciemna powłoka którą pokrywa się srebro to siarczek srebra i on przewodzi prąd. Nie robi tego lepiej niż czyste srebro. Jednak ta powłoka jest na tyle cienka że nie ma to żadnego praktycznego znaczenia. Złocone powierzchnie styku nie tworzą w praktyce ogniw z innymi metalami i zapobiegają złemu przewodzeniu na ich powierzchni.

Samo złoto gorzej przewodzi prąd niż miedź i srebro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MobyDick napisał:

Ta ciemna powłoka którą pokrywa się srebro to siarczek srebra i on przewodzi prąd. Nie robi tego lepiej niż czyste srebro.

A no wlasnie dzięki za sprostowanie. Siarczek a nie tlenki... natomiast zaskoczyłeś mnie ze gorzej przewodzi ten siarczek... pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co to kminią po co - ano po to, że jak masz kino domowe to naprawdę łatwiej się to ogarniaj, jak wszystko jest na wtykach - zwłaszcza, jeśli ktoś porównuje różne końcówki mocy, różne konfiguracje etc. Chyba by mnie cholera wzięła, jak mając te 14 złącz obok siebie miałabym któryś podłączyć, odłączyć etc. bez wtyczek:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MobyDick napisał:

Jeśli nie robi się tego często, to nie jest problemem. Jak już pisałem ważniejsze aby końcówki były przygotowane do tego. Prowizorka często mści się w tej dziedzinie. Ja preferuję łatwo rozkręcane wtyki bananowe do gołych kabli. Takie bezśrubkowe.

Pytanie jeszcze jakiś masz dostęp. Ja muszę się mocno wychylić nad amplituner... ale jasne, jakbym był pewien, że zrobię to RAZ to bym może i został przy cynie etc... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MobyDick napisał:

Do przykręcania przewodów dobrze jest mieć dobry dostęp do terminali. Bez tego faktycznie może być kiepsko.

No właśnie, a jak masz w ampli jeszcze z 2 optyki, ethernet, kilka hmdi, subwoofer, interkonekt od Bóg wie czego i jeszcze antenę, to strach to ruszać ;) Niby bym wszystko  podłączył z pamięci (albo patrząc co do czego idzie), ale nawet jak malowałem mieszkanie to odłączyłem tylko absolutnie niezbędne rzeczy ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...