Skocz do zawartości

Stereo i film 50/50


zmarek

Recommended Posts

Witam. 

Potrzebuję pomocy w poradzie odnośnie ew. zmiany wzmacniacza i/lub kolumn. Obecnie gra u mnie nad c315bee i ma bx5, w salonie 4,6 x 4,1, głośniki na dłuższej ścianie. 

W obecnym zestawie brakuje mi mocy, basu i przestrzeni, a także wejść cyfrowych we wzmacniaczu. Muzyki (alternatywa, rock i pop) słucham z Tidal narazie przez tanią przystawkę bluetooth, słabo to brzmi. Ogladam również dużo filmów, dlatego chcę podpiąć tv optykiem. I tak albo jakiś ampli stereo myślę o Yamaha 803d (dodatkowy + radio internetowe) , albo wzmacniacz stereo Yamaha, NAD? i chromecast ale musiałby już mieć dwa wejścia optyczne, tylko chyba z obecnych kolumn więcej basu nie wyciągnę. Chyba że jeszcze jakieś inne pomysły?. 

Nie boję się sprzętów używanych, owy nad to używka. Kwota jaką chcę przeznaczyć to ok 2500 na wzmacniacz/ampli i ok 3000 na kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz wymienić jedno i drugie.

I słusznie bo tu i jedno i drugie powoduje że masz dzwiek jaki masz.

W 16 mozna już myslęc o : Heco Aurora 700, MElodika BL 40 MKIII , Indiana Line Tesi 561 czy wyprzedawane Monitor Audio Bronze ale model 6. To przy opcji w której Monitor audio Ci się podobały.

Co do elektroniki to w zależności od tego jakie kolumny wybierzesz.

Yamaha AS 701, RN 803, NAD 368 to granie jaśniejsze. Pasujące do Melodiki i Heco. Magnat MR 780, Arcam SA10 czy Audiolab 6000A jest cieplej i to na przykład dobrze zestawić z Bronze 6.

Zapraszam na odsłuch. Mogę Ci też wypożyczyć sprzęt do domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli cenisz sobie wysoką jakość brzmienia to postawiłbym na wzmacniacz stereo + streamer. Tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem mógłby być Audiolab 6000a + Audio Pro Link 1 lub Chromecast Audio. Oba streamery połączysz kablem optycznym i sprawę opcji sieciowych masz załatwioną. Magnat MR780 także jest to bardzo dobry wzmacniacz o cieplejszym ale mniej detalicznym  brzmieniu względem Audiolaba. 
Świetnym rozwiązaniem do tych wzmacniaczy byłyby detalicznie brzmiące Monitor Audio Bronze 6 lub jeśli cenisz sobie muzykalność to polecam zwrócić koniecznie uwagę na Melodika BL40 czy Indiana Line Tesi 561. 

 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i umówienia się na odsłuch 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...