Skocz do zawartości

CXA 81 heco 700


nowicjusz22

Recommended Posts

Dzis stalem sie posiadaczem zestawu CXA81 + heco 700. Wszystko pieknie tylko na nizszym volume bardzo malo basu :( wrecz niewyczuwalny ...

czy z biegem czasu bas sie poprawi?

nie chce wyprowadzac sie z domu poprzez sasiadow jak bede sluchal na 60% mocy 

ps żródło to tv tidal wersja hifi ->optyk-> wzmacniacz

Edytowano przez nowicjusz22
aktualizacja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Największym problemem w Twoim przypadku jest źródło. TV nigdy nie zagra dobrze i ma tendencje do wypłaszczenia dźwięku, w tym przypadku nawet najlepszy DAC niewiele wskóra. Jeśli słuchasz muzyki z serwisów streamingowych typu TIDAL, Spotify czy radio internetowe to polecam zwrócić uwagę na lepsze źródło typu Audiolab 6000N, na którym usłyszysz kolosalną różnicę w brzmieniu. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz omówienia warunków wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te kolumny i moje wrażenia są takie że one zaczynają grać po ok.60 70 godzinach grania i to z dobrym żródłem.Po kolejnych godzinach jest tylko lepiej.Ale faktycznie na początku miałem wrażenie że niskich jest za mało.Wszystko się zmieniło w miarę wygrzewania.Tak to już jest że każdy sprzęt nowy oczywiście po wyjęciu z pudełka gra bardzo surowym

i wyjałowionym dżwiękiem.Oczywiście macie rację i to bardzo że akustyka pomieszczenia i ustawienie systemu ma olbrzymie znaczenie o czym nowi użytkownicy którzy dotąd korzystali tylko z mini wieży kupionej w markecie nie mają pojęcia i właśnie dlatego są takie fora jak nasze.Autorowi wątku proponuję  głębszą lekturę forum i cierpliwe wygrzewanie sprzętu a dostrzeże walory brzmieniowe systemu który nabył.Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystko gra lepiej z dobrym źródłem. Nie wiem skąd to się u nas wzieko że wszyscy stawiają na wzmak i kolumny i tyle. Umówmy się większość nowych osób budujących system ma w d.... Źródło. Pytanie zasadnicze skąd to się bierze. Źródło jest tak samo istotne jak wzmacniacz. Koniec i kropka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, nowicjusz22 napisał:

dziękuję za odp.

Czy powaznie zmienic zrodlo na chromecast audio?  Czy tel da lepszy sygnal w jakosci hifi czy master na tidal niz tv?

Proponuję lekturę na temat chromecast audio będziesz wiedział jak to działa i dlaczego niejednokrotnie polecamy to małe urządzonko podłączone optykiem oczywiście.😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemo820308 napisał:

Proponuję lekturę na temat chromecast audio będziesz wiedział jak to działa i dlaczego niejednokrotnie polecamy to małe urządzonko podłączone optykiem oczywiście.😁

Dokładnie to małe urządzenie nie ma sobie równych jeśli chodzi o cena/jakość.  Tym bardziej że masz dobry DAC i do słuchania np. Tidal jest rewelacyjny 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth jest stratny przez Chromcast audio lecisz przez wifi.  Poniżej link gdzie kupowałem  mam podłączone do cxa80 +heco auro1000 

 

https://allegro.pl/oferta/google-chromecast-audio-transmiter-dzwieku-box-7643989337?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

I do tego taki kabelek musisz mieć 

https://allegro.pl/oferta/kabel-optyczny-t-j-toslink-jack-cx-htj100-1-m-7509726390?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Możesz też chromcasta audio kupić w empik . 

Pozdro

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz uzyskać.

Na Melodike moim zdaniem nie. Ale na jaśniejsze krótkie fragmenty kabla QED czy Chord tak.

12 godzin temu, nowicjusz22 napisał:

dziekuje za odp.

mam jeszcze jedno pytanie jaka jest różnica w sygnale (tidal) pomiędzy połączeniem 

tel -> bluetooth w cxa81 

tel->chromecast audio ->optyk-> cxa81

Chromecasta nie spinasz z telefonu. On robi tylko za "pilota"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...