Skocz do zawartości

Jak to podpiąć ? Wzmacniacz/amplituner + kolumny + tv.


Aggressive

Recommended Posts

Cześć. Mam do Was wielką prośbę przed zakupem ostatniego elementu do ww zestawu. Na dzień dzisiejszy posiadam kolumny Mission 701 oraz tv z wejściem optycznym i hdmi. Patrząc za używanymi wzmacniaczami nie spotkałem żadnego, który miałby takie wejścia co tv więc musiałbym zastosować konwerter i tutaj pojawiają się moje pytania:

 1. Czy zastosowanie konwertera ma jakikolwiek sens ? Po przejściu sygnału cyfrowego w analogowy utracę jakość optyka ?

Ktoś pomyśli, że i tak nie mam wyjścia, ale są przecież amplitunery, które mają zazwyczaj mnóstwo różnych wejść i nie muszę nic konwertować.

2. Czy brać pod uwagę w ogóle amplituner Waszym zdaniem ? Nie ukrywam, że radio też by się od czasu do czasu przydało :) Czy lepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz + tuner ?

3. I pytanie, które najbardziej mnie zastanawia. Czy sposób podłączenia wzmacniacza/amplitunera do tv (rodzaj wejścia) ma wpływ na to czy będę musiał za każdym razem przy włączaniu tv, włączyć również wzmacniacz/amplituner ? Można zrobić tak, że przy włączeniu tv dźwięk z automatu będzie odtwarzany z kolumn ? Dlaczego pytam ? Wiele urządzeń z drugiej ręki nie posiada pilota, czy w takim przypadku przy włączeniu tv będę musiał manualnie z panelu włączyć wzmacniacz/amplituner ? Druga sprawa, że i tak wolałbym aby to się działo z automatu bo nie potrzebuję kolejnego pilota.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To co pozwala podłączyć złącze cyfrowe z TV do wzmacniacza analogowego nazywa się przetwornikiem cyfrowo analogowym. Coś takiego od początku miały wszystkie odtwarzacze płyt CD. Coś takiego kosztuje od kilkudziesięciu złotych w górę, praktycznie bez żadnego sensownego limitu. Do stereo lepiej kupić wzmacniacz stereo. Wiele z nich obecnie produkowanych ma wbudowane takie przetworniki i mają wejścia optyczne i inne cyfrowe. Jeśli chcesz zbudować system kina domowego z wieloma głośnikami, wtedy lepiej kupić coś do tego przeznaczone. Amplitunery tego typu mają zwykle złącza HDMI, te stereofoniczne baaaardzo rzadko. Jeśli chcesz słuchać radia FM i masz wzmacniacz stereo, warto kupić tuner używany. Jeśli masz stały dostęp do internetu , warto przestawić się na słuchanie radia internetowego. Chyba wszystkie stacje radiowe nadają obecnie w ten sposób. Jeśli jesteś w zasięgu stacji radiowych DAB  i nie masz internetu, to warto pomyśleć o odbiorniku tego typu. Trudno będzie znaleźć taki używany. Najważniejsze w tym wszystkim jest to ile ma to wszystko kosztować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...