Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Czesław098

Czy Kabel poprawi coś w brzmieniu ??

Recommended Posts

Mam proste pytanie czy kabel połączeniowy chinch-chinch z karty dzwiękowej do wzmacniacza poprawi jakość dzwięku bo ja mam taki najtańszy zwykły za 9zł a widziałem taki za 500 zł i za 300zł ??

Kable na pewno mogą poprawić brzmienie.W tym wypadku wystarczy kabel za około sto złotych ,najlepiej znanej firmy.Mamy wtedy pewność powtarzalności parametrów.

Czesław098
Przy zakupie kabli trzeba zachować zdrowy rozsądek i odpowiednie proporcje. icon_cool.gif
Nie ma sensu kupowania kabli droższych niż reszta systemu - możesz nie zauważyć różnicy, a nieracjonalnie wydasz pieniądze (lepszy skutek może dać wymiana innych elementów systemu).
Generalnie przyjmuje się, że rozsądny udział procentowy kabli w całym systemie zawiera się między 10 a 30% (w zależności m.in. od ilości komponentów w systemie i jego zaawansowania technicznego/cenowego).

Poza tym dobór kabli nie jest rzeczą łatwą, do zazwyczaj powolne kroczki i wiele odsłuchów. Albo też dla tych, którzy nie lubią się bawić w audiofilską żonglerkę sprzętu: kupić raz i zapomnieć o istnieniu innch kabli...

Pozdrawiam

A co konkretnie chcesz poprawić w brzmieniu? Od tego pytania należy zacząć, a potem się zastanowić czy kabel jest w stanie to zrobić.

Z reguly pomaga, ale zdarza sie, ze zakup nawet drogiego kabla (za kilka tysiecy) moze brzmienie zepsuc, lub nie wniesc zupelnie nic (a tak niektörzy lubiä) jesli kupisz w ciemno. Wszystko zalezy od sprzetu i kolumn, wazne sä nawet nie same firmy, a poszczegölne modele kolumn, wzmacniaczy, koncöwek mocy itd. Przewaznie wszystkie kable firmowe nastawione sä na jak najwierniejszy i czysty przekaz, dodajäc charakterystyczny dla siebie "nalot". Wszystko zalezy od Twoich preferencji (wieksza dynamika, ostrzej lub gladko, uwydatnienie danego zakresu itp). Aby nie popelnic bledu, nalezy jednak odsluchac, jak dany kabel wypada z okreslonym wzmacniaczem i kolumnami, oczywiscie okreslajäc wczesniej rozsädny w stosunku do calego sprzetu przedzial cenowy. W Twoim przypadku, prawdopodobnie wymiana interkonektu na jakikolwiek o dobrej opinii w przedziale 9-80 pln powinna miec choc troche pozytywny wplyw na brzmienie.

Dwa pytania - jaki wzmacniacz, karta dzwiekowa i kolumny? Szukasz kabla chinch-chinch, czy 2 chinch - 2 chinch? Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować