Skocz do zawartości

Denon PMA 1500 AE - Jaki Cd i Kable ??


horak

Recommended Posts

Witam,

Zakupiłem wzmacniacz Denona PMA 1500 AE. Posiadam również kolumny Monitor Audio br5 i odtwarzacz dvd - 5 letni Panasonic.
Chciałbym zakupić jednak odpowiednie cd, które ładnie zgrałoby się z tym zestawem max 700 pln oraz kable głośnikowe do 40 pln za metr.
Bardzo proszę o rady co wybrać. Osobiście myślałem na Denonem DCD 500 AE. Jest do kupienia za 600 pln ale nie wiem czy warto za te pieniądze. Nie wiem czy taki Denon zagrałby lepiej od tego dvd Panasonica. Proszę o wasze opinie na jakie modele cd powiniennem zwrócić uwagę i czy do kwoty 700 pln jest coś w stanie zagrać lepiej od mojego dvd np taki DCD 500 AE?
Proszę również o pomoc w wyborze kabli ponieważ aktualnie mam jakieś pierwsze lepsze gdzieś za 2 pln za metr.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odtwarzacz CD może być używany i bez gwarancji? Bo w takim przypadku można już troszkę poprzebierać...
CD Denona - czy obojętne?
Jaką masz powierzchnię pokoju i jak długie mają być kable?

DVD z wysokiej półki (które zagrają porównywalnie z CDkiem klasy 500zł) musi (i musiało) kosztować ładnych parę tysięcy (najwyższe modele ES z SONY, górne Yamahy, Pioneery czy Onkyo). Pytanie, jaki masz model Panasonica.
Ale podejrzewam, że nawet DCD 500AE nie zagra gorzej od Twojego Panasynka...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy odtwarzacz CD może być używany i bez gwarancji? Bo w takim przypadku można już troszkę poprzebierać...
CD Denona - czy obojętne?
Jaką masz powierzchnię pokoju i jak długie mają być kable?

DVD z wysokiej półki (które zagrają porównywalnie z CDkiem klasy 500zł) musi (i musiało) kosztować ładnych parę tysięcy (najwyższe modele ES z SONY, górne Yamahy, Pioneery czy Onkyo). Pytanie, jaki masz model Panasonica.
Ale podejrzewam, że nawet DCD 500AE nie zagra gorzej od Twojego Panasynka...

Pozdrawiam



Wolałbym mieć coś do kompletu czyli Denona ale jeśli do tej kwoty można coś kupić znacznie lepszego z używanych w dobrym stanie to może tak być.
Model mojego dvd to: s35 - http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=1372. Mówiłem o DCD 500AE ponieważ mam możliwość kupienia 2 miesięcznego za 500 pln ale jeśli on nic nie zmieni w brzmieniu na korzyść to nawet nie ma sensu kupować - Co o tym myślisz?

Pokój ma 15 m2 i jest prostokątny 3X5. Kolumny są rozstawione na krótkiej ścianie w odległości 2m od siebie.
Długość kabli jaką potrzebuje to 2-2,5 metra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpusc sobie tego denona 500ae. Nizszego modeli raczej denon teraz nie produkuje. Za taka kasiorke mozna naprawde juz dobrego cd posiadac. Najlepsze rozwiazanie wg mnie ?
Kupic uzywanego cd denona w dobrym stanie kolo 120 -150 zl max i wyslac A.Stelmachowi. On zmodyfikuje cd i wsadzi swojego DAC'a i mozna sie cieszyc jakoscia porownywalna z wiele drozszymi konstrukcjami. Aha, ta modyfikacja kolo 650 zl ? Nie wiem ile teraz dokladnie kosztuje.

No chyba ze cos z uzywek .. .hmmm trzebabyloby popatrzec na alledrogo.. ;p

Do kabelkow w tej cenie co mi przychodzi na mysl to:
-qed silver anniversary - cos kolo 30 zl .. kabelek posrebrzany
-dmn reason - 40 ? - ludzie zachwalaja
- kimber kable 4pr ?? - cos niecale 30 zl.

osobiscie zastanawialbym sie na 1 i 2 ..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Naturalnym wyborem powinien być Denon, chociaż nie jestem wielbicielem tej marki to z praktycznego punktu widzenia, jest to najrosądniejszy wybór (np. wspólny sterownik). Odsłuchaj w salonie, jeżeli posiadasz taką możliwość, uzywając swoich płyt lub/i przeczytaj te testy http://audio.com.pl/pdf/testy/odtwarzacze%...ondcd-500ae.pdf , http://audio.com.pl/pdf/testy/odtwarzacze%...noncd-700ae.pdf. Co do kabli, to do kwoty którą podałeś a z najbardziej dostępnych, może Qed Silver Anniversary XT http://megahz.com.pl/go/_info/?id=1192&...7420cd885.Życzę powodzenia.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odpusc sobie tego denona 500ae. Nizszego modeli raczej denon teraz nie produkuje. Za taka kasiorke mozna naprawde juz dobrego cd posiadac. Najlepsze rozwiazanie wg mnie ?
Kupic uzywanego cd denona w dobrym stanie kolo 120 -150 zl max i wyslac A.Stelmachowi. On zmodyfikuje cd i wsadzi swojego DAC'a i mozna sie cieszyc jakoscia porownywalna z wiele drozszymi konstrukcjami. Aha, ta modyfikacja kolo 650 zl ? Nie wiem ile teraz dokladnie kosztuje.

No chyba ze cos z uzywek .. .hmmm trzebabyloby popatrzec na alledrogo.. ;p

Do kabelkow w tej cenie co mi przychodzi na mysl to:
-qed silver anniversary - cos kolo 30 zl .. kabelek posrebrzany
-dmn reason - 40 ? - ludzie zachwalaja
- kimber kable 4pr ?? - cos niecale 30 zl.

osobiscie zastanawialbym sie na 1 i 2 ..



Myślałęm właśnie nad qed silver anniversary XT lub jakiś Van Den Hul ewentualnie jakiś MOnster Cable
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zestaw denona pma700ae + dcd700ae + tu1500ae praktycznie w ciemno i teraz żałuje bo mogłem chwile zaczekac i kupić wszystko z serji 1500ae także jeżeli masz wzmacniacz denon pma 1500 to powinienes troche zaczekac albo zadłużyc sie i kupić dcd 1500 ae do kompletu , taki sprzęt kupujesz na kilka dobrych lat wiec szkoda żebyś później żałował przez te lata że nie dołożyłeś i nie kupiłeś czegoś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tygodniu słuchania zestawu denona pma700+dcd700+tu1500 i ikon7 stwierdziłem że brakuje troche środka , natomiast jest za dużo wysokich tonów no i mogło by być troche wiecej niskich tonów przy cichym słuchaniu, nie wiem czego to wina może poprostu seria 700 denona jest słaba icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...