Skocz do zawartości

Wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy do kolumn Polk Audio S60


Gość

Recommended Posts

Dnia 25.11.2020 o 06:52, S4Home napisał:

To czy ktoś lubi jasne brzmienie czy basowe czy jakie to indywidualne preferencje. Nie ma znaczenia jakiej muzyki słuchasz.

Wszystkie 3 graja zupelnie inaczej.

Heco 1000 jest ciemniejszy, basowy, bardzo rozdzielczy jeśli dołożyśz mocny wzmacniacz.

Jego przeciwieństwo to Signature 507. Brzmienie jasne. Dokładne. Szybkie. Punktowe. Może być podłączone do słabszego mocowo wzmacniacza.

3050 jest po środku. Z czego z nich jest najsłabszy. Zarówno mocowo jak i klasowo. ALE, także najmniej daje od siebie.  Co może się podobac.

Piotr

( Heco Aurora 700 / Q Acouastic 3050i / Magnat Signature 507 / Fyne Audio F501 / polk audio signature 55e )
To tak podsumowujac, na których bedzie sie przyjemniej sluchac
a)  muzyki klasycznej  
b) elektroniczna  ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj i sprawdź. Ciężko jest to tak klasyfikować. Heco i Polk będą miały dużo basu. Mogą wypaść dobrze w elektronice, ale nie muszą. Zależy od preferencji. QA i Fyne zagrają bardziej uniwersalnie. Może to być plus, może to być minus. Magnat będzie najbardziej szczegółowy. Może dobrze wypaść w klasyce ale może męczyć. Nie da się tego jednoznacznie określić za Ciebie.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - zakupiłem Atolla IN200 Signature. Wg mnie zgrał się z Polk Audio znakomicie i brzmienie bardzo mi odpowiada.

Do kompletu dokupiłem odtwarzacz Audiolab 6000N i nowe okablowanie.

Może komuś się przyda jak będzie szukał sprzętu dla siebie :) Dzięki za wszystkie sugestie i pomoc w wyborze!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pospieszyłem z werdyktem. Jak posłuchałem więcej popowej muzyki to wyszło, że jednak jest za dużo basu- jest dudniacy i momentami przytłacza pozostałe pasma. Podejrzewam, że winny jest Audiolab. Dla pewności jednak, zanim go zwrócę, chciałem was podpytać o kwestie ustawienia kolumn. Pokój troche ponad 25m w kwadracie. Kolumny ustawilem 2,3 m od siebie i ok. 0,5 m od tylnej ściany, wisi tam cienka firanka, a przy jednej z kolumn za firanką jest kaloryfer. W związku z tym, że pokój jest w kształcie kwadratu to kolumny stoją w rogu, więc jedna kolumna ma 0,5m do ściany bocznej, a druga dużo więcej. Miejsce z którego słucham jest ok 3,5m od kolumn, kolumny lekko skręcone do środka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lysyrafal napisał:

@tsp Myślę, że w takiej konfiguracji ten zestaw się dusi w takim pomieszczeniu Atoll z Polk Audio. Możesz zrobić zdjęcia pokoju?

Za poradą kolegi Khedron kable do kolumn podpiąłem na odwrót - są teraz wpięte do górnych gniazd, a jumpery łączą dolne gniazda. Kaloryfer zakryłem tą niebieską matą i po tych zmianach jest lepiej, aczkolwiek wciąż mam wrażenie że po dłuższym słuchaniu trochę boli mnie głowa.

20201207_111913.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lysyrafal napisał:

Przede wszystkim gołe ściany bez mebli i wrażenie, że jest w nim bardzo pusto i to na pewno nie pomaga. Jeszcze podkreślę, że sam zestaw mógłby nagłośnić sporo większe pomieszczenie.

Tak to wygląda w całości. 

Zdaję sobie sprawę że kolumny są do sporych pomieszczeń. Wybierałem je słuchając na poprzednim wzmacniaczu i wydawały mi się dobre. 

20201208_132519.jpg

20201208_132452.jpg

20201208_132626.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...