Skocz do zawartości

Kolumny do 2,5K wzmacniacz Marantz PM6006


goldi155

Recommended Posts

Witam,

Niedawno przesiadłem się na wzmacniacz Marantz PM6006, teraz przyszła pora na kolumny, bo nie widzę różnicy po wymianie wzmacniacza. Wcześniej używałem  Pioneer SX-205 z kolumnami Wharfedale Crystal 30.

Przestudiowałem trochę już to forum – natomiast wybór jest dość duży i prawdę mówiąc trochę się gubię dlatego proszę o małą pomoc co z tego co „wstępnie” wybrałem jest ok, a co nie, a może jest jeszcze coś na co zwrócić uwagę. Zaznaczam, że nie jestem audiofilem, ale lubię dobre brzmienie.  

Założony budżet to 2,5k i za bardzo nie chciałbym go przekraczać.  Pod uwagę biorę zarówno nowe kolumny jak i używane. I tak:

 

Nowe:

Pylon Audio Pearl 25

Fyne audio F303

 

Te lekko przekraczają budżet, ale przy jakiś negocjacjach jeżeli się uda zbliżyć to budżetu

Polk Audio Signature S55E

Dali Spektor 6

Q Acustic 2050i 

 

Używane:

Monitor Audio Bronze 6

Dali Zensor 5

Dali Zensor 7

 

Wymiary pomieszczenia, gdzie słucham:

Pokój z aneksem ok 18m2 w perspektywie roku będzie to ok 32m2.

Słucham: 50% radio internetowe/20 spotify/20% filmy/10% YouTube.

Zależy mi na jak najbardziej uniwersalnych kolumnach. Słucham praktycznie wszystkiego – gdyby chcieć podzielić gatunki to będzie to w kolejności malejącej: Pop/ Techno/Rock /Soul.

Lubię poczuć trochę basu natomiast nie chcę aby on był zbyt przesadny/zagłuszający resztę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli zależy Ci na uniwersalnym brzmieniu z mocniejszą podstawą basową to koniecznie weź pod uwagę Heco Aurora 700, które bardzo dobrze zgrywają się z Marantzem PM6006. 

Z kolumn, które wymieniłeś na pewno warte rozważenia są Pylon Pearl 25, które zagrają przestrzennym dźwiękiem, Polk Audio S55e, które zagwarantują solidną podstawę basową i szczegółową górę. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź o Heco Aurora 700 jest dużo pozytywów na tym forum wraz z opiniami, że dobrze paruje się z Marantzem. Natomiast rzeczywiście go pominąłem go cena jest bliżej 3k. Zdaniem niektórych są zbyt basowe to wynika z własnych preferencji czy doboru wzmacniacza?

Co z pozostałymi Fyne audio F303, Q Acustic 2050i są mniej popularne więc ciężej będzie móc je odsłuchać (zwłaszcza te drugie), a obydwie z tego co widzę miały 5*  w what HIFI. Jak one grają w porównani do Heco? Przepaść?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się tak sztywno cennikami na stronach sklepów i nie skreślaj pewnych kolumn z listy bo za drogie. Te co masz w cenniku za 3k spokojnie kupisz za 2,5k. W ten sposób zacznij szacować budżet i kup coś lepszego sobie. Oczywiście musisz zadzwonić do salonu, bo "dodaj do koszyka" tak nie działa tylko trzeba się trochę wysilić i ponegocjować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...