Skocz do zawartości

Denon PMA 1500 AE - Czy to możliwe ???


horak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czyli rozumiem, że w tej cenie to żądna rewelacja?? Mam 5 letnie dvd Panasonica więc myślę, że porównując do niego to nawet ten Denon pokaże klasę chyba, że się mylę. Myślisz, że nie byłoby problemu z odsprzedażą tego Denona za te 1500 pln ??? Mógłbym go teraz kupić przetestować, a jak w międzyczasie pojawiłby się Xindak lub Marantz lub coś innego lepszego to sprzedałbym go.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???
Jedni piszą że dobre kable to podstawa inni się z nich śmieją- kto ma rację.?
Będąc w kilku sklepach <nie marketach> słyszałem kilka opini...
Teraz czasem sam się zastanawiam- ale po przejściu z ze sprzetu A na sprzęt B słyszałem różnice bez zmiany kabli. Jak kolega napiał przy zmianie na denona słyszał różnice teraz już nie...<???> Może po zmianie na lepsze kabelki też będzie lepiej grało ... tylko na ile? icon_smile.gif

Ciekaw jestem finału zmianu kabli- napisz co i jak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że twoim zdaniem ten PMA 1500 ae to żadna rewelacja i ja również nie jestem do końca przekonany czy to dobry sprzęt więc zaczynam kombinować. Oczywiście mogę go sprzedać bo lubię eksperymentować, tylko problem w tym, że do kwoty max 1600 pln może być problem z kupieniem lepszego używanego wzmaka zwłaszcza w bardzo dobrym stanie, a nie chce kupować starych pioneerów, marantzów itp któe wyglądają jak piec węglowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Horak! Gdzie ty łapiesz takie okazje? Najtańszy nowy to 3 tys. zł. Osobiście widziałem go raz, stał sobie na półce w jedynym "salónie" w Gdyni, przez nikogo nie zaczepiany.Ludzie mają chyba jakąś niewytłumaczalną awersję do takiego wyglądu sprzętu, ponieważ nawet nie był podłączony do zasilania. Nie słyszałem go, powodem był tłum wielbicieli "płaszczaków", więc personel nie miał czasu na takie pierdoły. Ale "Audio" wypowiedziało się bardzo pochlebnie http://audio.com.pl/pdf/testy/odtwarzacze%20cd/caratc57.pdf.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię oczywiście o używanym Carat C57

Proszę was o pomoc ponieważ stoję przed kupnem jednego z dwóch cd: Carat C57 lub Denon PMA 1500 AE. Oczywiście będzie to grało z Denonem PMA 1500 Ae.
Wzmaka postanowiłem zostawić. Nie mam możliwości odsłuchu żadnego z wymienionych cd. Proszę o wasze sugestie i opnie co wybrać - co wy wybralibyście na moim miejscu ??? Który odtwarzacz lepiej sprawdziłby się ??? Oba mógłbym mieć w takiej samej cenie - oba używane, zależy mi również na łatwości odsprzedaży gdyby okazało się, że to jednak nie to.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz. Właśnie zakupiłem używane w idealnym stanie kabelki Real Cable 2x2,2m za 30 pln plus przesyłka więc myślę, że za tą cenę to byłą okazja.
Tak jak pisałem mam ok 5 - 6 letnie zwykłe miedziaki o przekroju 1,5, które kosztowały ok 2 pln za metr więc chyba warto było je zmienić. Kabelki będę miał za ok. 3 dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jutro lub pojutrze będę miał zamówione kable głośnikowe więc podzielę się spostrzeżeniami
Mam pytanie do was ponieważ na allegro jest trochę używanych interkonektów Klotz La Grande GY107. Czy w cenie 30 pln warto go kupić i wyrzucić ten co mam bo zaczyna się knocić ponieważ jak nim pokręcę to traci głos jedna kolumna - tak jak pisałem mam jakiś podstawowy najprostszy interkonekt. Mogę na ten kabel wydać do 60 pln no chyba, że jest coś naprawdę dużo lepszego w cenie do 100 pln to pomyślę o tym. W grę wchodzą również używane.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, dzisiaj zakupiłem odtwarzacz cd Denona DCD 1500 AE. Mam więc cały komplet. Harman również jest na pokładzie, a po czasie okaże się jak długo.
Niestety nie dotarły do mnie kable głośnikowe - myślę, że jutro będą.

Pierwsze co zrobiłem to zacząłem testować oczywiście zestaw Denona. Dzwięk był całkiem wdzięczny, nabrał trochę większej głębi, której wcześniej trochę brakowało. Wysokie tony, które drażniły mnie we wzmacniaczu w połączeniu z dvd jakby przestały doskwierać gdy podłączyłem cd. Myślę, że teraz jest większa kultura grania.

Po kilku godzinach katowania sprzętu schowałem wzmak Denona i podłączyłem cd do Harmana na przemian z dvd tzn pod jedno wejscie w Harmanie miałem podłączone cd Denona, a pod inne dvd - chciałem wypróbować i usłyszeć różnicę między cd a dvd. Wydaje mi się, że drobne różnice słyszałem na korzyść Denona ale tylko w niektórych utworach - nie we wszystkich. Polegały one na trochę lepszym odzwierciedleniu instrumentów muzycznych jak gitara, skrzypce. Tak naprawdę nie chodzę na koncerty więc nie wiem jak w rzeczywistości brzmią te instrumenty ale w wydaniu cd zaznaczam tylko na niektórych utworach bardziej mi się podobały - na innych nie było żadnej różnicy. Przepraszam, że nie operuję fachowymi terminami typu dół, średnica itp ponieważ są mi obce i nie chce tu zmyślać wiec będę pisał swoimi słowami. Różnica między cd a dvd moim zdaniem jest raczej kosmetyczna, chociaż może jest w cd ciut większy realizm - nie powiem, że jest jakaś kolosalna różnica w dzwięku bo bym skłamał. Jutro będę tak samo testował wzmak Denona na przemian cd z dvd. Dzisiaj już sobie odpuszczę.

Chciałem tylko powiedzieć, że Harman w połączeniu z dvd to naprawdę niezła maszynka. Różnica między zestawem Denona, a Harmanem to 2200. To naprawdę sporo,a różnica w dzwięku nie za duża. Dla audiofila może byłaby spora - ja jednak nim nie jestem i piszę tak jak to czuję i słyszę. Chociaż wzmak Denona w połączeniu z dvd porównując do Harmana ma jakby większą dynamikę i troszeczkę lepiej odzwierciedla instrumenty - wokal jest dla mnie taki sam. Nie jestem jednak zawiedziony bo chyba tak musi być i wydaje mi się chociaż być może jestem w błędzie, że znacząco lepszy dźwięk zaczyna się w zupełnie innej kategorii cenowej. Największe różnice jakie słyszałem są niestety na kolumnach czyli rzeczach, których ja raczej nie wymieniam i jak kupie to już na długo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chciałem tylko powiedzieć, że Harman w połączeniu z dvd to naprawdę niezła maszynka. Różnica między zestawem Denona, a Harmanem to 2200. To naprawdę sporo,a różnica w dzwięku nie za duża. Dla audiofila może byłaby spora - ja jednak nim nie jestem i piszę tak jak to czuję i słyszę. Chociaż wzmak Denona w połączeniu z dvd porównując do Harmana ma jakby większą dynamikę i troszeczkę lepiej odzwierciedla instrumenty - wokal jest dla mnie taki sam. Nie jestem jednak zawiedziony bo chyba tak musi być i wydaje mi się chociaż być może jestem w błędzie, że znacząco lepszy dźwięk zaczyna się w zupełnie innej kategorii cenowej. Największe różnice jakie słyszałem są niestety na kolumnach czyli rzeczach, których ja raczej nie wymieniam i jak kupie to już na długo.



No i stało się!
Szkoda, że po fakcie stwierdziłeś, że jednak w niewielko budżetowych zestawach, to kolummny mają decydujacy wpływ na brzmienie (oczywiście są zdecydowani oportuniści tej teorii-praktyki). Idąc dalej - proporcje się zmieniają i to do tanich kolumn (porównując do reszty toru), kupuje się maksymalnie dobre klocki.
Nie mniej ważne, że stwierdziłeś. Pierwszy krok do kupowania "na słuch". Nie z recenzji w gazetach, czy na forum.
Tylko szkoda, że CD kupiony i wzmacniacz się ostał...

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się!
Szkoda, że po fakcie stwierdziłeś, że jednak w niewielko budżetowych zestawach, to kolummny mają decydujacy wpływ na brzmienie (oczywiście są zdecydowani oportuniści tej teorii-praktyki). Idąc dalej - proporcje się zmieniają i to do tanich kolumn (porównując do reszty toru), kupuje się maksymalnie dobre klocki.
Nie mniej ważne, że stwierdziłeś. Pierwszy krok do kupowania "na słuch". Nie z recenzji w gazetach, czy na forum.
Tylko szkoda, że CD kupiony i wzmacniacz się ostał...

Pozdrawiam.
[/quote]

Wiesz ja nie żałuję, że zakupiłem te klocki bo dzięki temu mogłem się przekonać na własnej skórze w warunkach domowych jak sprawa wygląda. Miałem świetne porównanie. Teraz mam już jakiś obraz wszystkiego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...