Skocz do zawartości

Stereo do 40m2


Filip Klimaszewski

Recommended Posts

Dzień dobry, jestem 40+ który dorobił się (nareszcie) domu (wcześniej 42m mieszkanie) do którego chcę kupić pierwsze moje audio - wcześniej miałem micro wieżę sony:)

Na razie czytam - Nasze forum przegrzebałem już wszerz i wzdłuż:).

Na razie z teorii, przeczytanych uwag/wskazówek wychodzi mi, że chcę Yamahę R N803D lub Yamaha As701 + jakieś urządzenie do streamingu.

Kolumny:

ELAC Debut 2.0 F6.2

Pylon Opal 30

Monitor Audio Bronze 500 - (to już wychodzi poza budżet, ale....)

Audiosymptom i6

POLK AUDIO Signature S55E

Melodika BL40 MK3 (ponoc towar niedostepny, a cenowo atrakcyjny + dobre opinie) - jestem w stanie poczekac.

Co sądzicie, gdzie pojechać, aby odsłuchać - wiem ze wszystkich kolumn nie uda się zebrać w jednym miejscu, ale chociaż ze 3 zestawy.

 

Jeszcze uzupełnienie do czego to ma służyć (wiadomo, że do słuchania dźwięków wydobywających się z tego zestawu:))

Generalnie zestaw ma zastąpić głośniki z TV, lubimy z żoną, jak w tle domu unosi się muzyka (TIDAL lub radio).

Muzyka - dość przekrojowo, ale nie lubimy disco, techno, folkloru, lubimy Phila Collinsa, Dire Straits etc., ja lobię muzykę Grunge (Pearl Jam, Soundgarden, Alice in Chains etc) ale nie bronię się przed smooth jazz, jakiś pop, muza z lat '80.

No i dość istotne - celuję w budżet ok. 5500-6200zł.

 

 

Pozdrawiam

Filip

Edytowano przez Filip Klimaszewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wzmacniacz stereo zagra lepiej niż amplituner ale warto byłoby samemu posłuchać i ocenić czy jest różnica. Jeśli jej nie będzie to wybór jest oczywisty i padnie na RN803d. W przypadku AS701 możesz wziąć pod uwagę Yamahę WXAD10 lub WXC50 do obsługi opcji sieciowych. Jeśli chodzi o kolumny to Monitor Audio Bronze 500 zapewnią Ci najlepszą dynamikę oraz szczegółowość bez ostrości. Zyskasz dodatkowo szerszą prezentację sceny dźwiękowej niż w pozostałych propozycjach. 
Jeśli chciałbyś postawić na większą uniwersalność i bardziej muzykalny charakter brzmienia to koniecznie rozważyłbym Heco Aurora 1000 lub nieco detaliczniejsze Q Acoustic 3050i. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
Wzmacniacz stereo zagra lepiej niż amplituner ale warto byłoby samemu posłuchać i ocenić czy jest różnica. Jeśli jej nie będzie to wybór jest oczywisty i padnie na RN803d. W przypadku AS701 możesz wziąć pod uwagę Yamahę WXAD10 lub WXC50 do obsługi opcji sieciowych. Jeśli chodzi o kolumny to Monitor Audio Bronze 500 zapewnią Ci najlepszą dynamikę oraz szczegółowość bez ostrości. Zyskasz dodatkowo szerszą prezentację sceny dźwiękowej niż w pozostałych propozycjach. 
Jeśli chciałbyś postawić na większą uniwersalność i bardziej muzykalny charakter brzmienia to koniecznie rozważyłbym Heco Aurora 1000 lub nieco detaliczniejsze Q Acoustic 3050i. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

czesc,

Dziękuję za komentarz - wczoraj próbowałem się dodzwonić przez cały dzień do Was - mam ok, 150km, ale chętnie podjadę na odsłuch Waszych propozycji.

Na jaki nr. mam dzwonić?

Pozdrawiam

Filip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu próbowałem przez cały dzień się dodzwonić - wszystkie możliwe telefony, które są podane na stronie nie odpowiadaja, na mejla przesłałem zapytanie - brak odpowiedzi.

Bardzo chętnie bym skorzystał z przedstawionej oferty - ALE JAK??!!

@Q21 Is somebody there?

Pozdrawiam

Filip

Edytowano przez Filip Klimaszewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
2 godziny temu, S4Home napisał:

To co kolega wybrał jest kolegi. Pod jego gusta

Umów się na spotkanie do nas. Zapewne będzie szybciej. Odsłuchaj i wybierz system dla siebie.

 

Witam

Tak będę musiał uczynić :)

A w miedzy czasie proszę o poradę odnośnie kolumn bo co do wzmacniacza to raczej decyzja zapadła :) Yamahę R N803D.

Pomieszczenie 50m2 ze skosami (długość 8,3 szerokość 6 wysokość 2,35m ) pokój podzielony pół/pół strefa medialna / strefa jadalna :) - kolumny będą ustawione na ścianie 8m przy jednej krawędzi druga na środku jej długości. Rodzaj muzyki hmmm każda bo użytkowników jest 4 a każdy słucha czego innego (Przeważnie rock ale również: hiphop, disco, muzyka filmowa typu Hans Zimmler) . Jedno co nas łączy to że każdy lubi słuchać głośno (głośniej niż większość naszych znajomych) Budżet na kolumny to około 2000zł ale się nie upieram :). Mogą być nowe lub nie ...

Bardzo proszę o jakąś poradę aby wstępnie poczytać ...

Pozdrawiam serdecznie

Sławek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podsumuje tylko swój temat - słuchałem KEF 750 - super, Monitor Bronze 500 - nie podobało mi się, Klipsch RP500 - podobał mi się bardzo, Imagine X1T Rotel - nie podobało mi się bardzo:), Tesi 661 - baaardzo fajne, melodyczne, za malo poweru:) oraz jeszcze kilka innych zestawów, których nie pamiętam:)

Czesc obsłuchałem na obydwu wzmak/ampli-->NAD C368 vs Yamaha R-803, czesc tylko na Yamaha.

Wybrałem: Yamaha R-803 oraz Klipsch RP 280f:)

 

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Filip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...