Skocz do zawartości

Magnat 302a czy może ciągle być na ON?


waka

Recommended Posts

Cześć,

Mam subwoofer magnat 302a ale denerwuje mnie jego tryb pracy w gotowości. Dość głośno i późno się załącza. Rozwiązaniem jest trzymanie go ciągle na ON. Czy jak będzie on ciągle w trybie ON, nawet jak amplituner jest wyłączony, to czy skaraca to jego żywotność? Czy on i tak pracuje tylko wtedy kiedy odbiera jakiś sygnał i de facto pomimo tego, że lampka pracy się ciągle świeci, to jak kino nic nie odbiera to nie zużywa on żadnej energii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, waka napisał:

lampka pracy się ciągle świeci, to jak kino nic nie odbiera to nie zużywa on żadnej energii?

Będzie pobierał energię,ile, nie wiem, musiał byś zmierzyć.

3 godziny temu, waka napisał:

Mam subwoofer magnat 302a ale denerwuje mnie jego tryb pracy w gotowości. Dość głośno i późno się załącza.

Znany temat,wiele osób się na to skarżyło,jest trochę tematów na necie.

Miałem kiedyś subwoofer Pioneera i też podobnie pracował, mnie to wkurzało, więc poszedł na sprzedaż.

Wymieniłem na dwa Jamo j12,nie są to subwoofery najwyższych lotów,ale w kinie zdają egzamin,a i auto działa normalnie,jak należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, JaZz napisał:

Kiedyś pisałem o tym że rozmawiałem z posiadaczem tego suba i on go nie wyłączał. Po roku (o ile dobrze pamiętam) spaliła mu się końcówka (o ile dobrze pamiętam :D). ale ani on ani ja nie wiedzieliśmy czy to przez to.

Jeżeli chcesz wiedzieć ile pobiera prądu, daj znać. Mam go to sprawdzę.

Aha, ja wyłączam go tylko na noc. Raz, że odpocznie a dwa, że nie chcę katować sąsiadów w nocy.

 

Dobry wieczór jakbyś był tak uprzejmy @JazZz to proszę sprawdz zużycie prądu w trybie on i standby też mnie to ciekawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2021 o 22:28, JaZz napisał:

Mierzyłem przy wyłączonym amplitunerze. (w sensie guzikiem z pilota) 

Jak sub włączony to skacze 7,4-7,8W

Na auto nie zmierzyłem bo sub nie chcę mi przejść na stand by 😂

Na razie watomierz zostawię podpięty.  Jak sub przejdzie w ten tryb to napiszę i Was oznaczę żebyście dostali powiadomienia. Pozdr. 

Edit: przeszedł... Miernik pokazuje 0. 

Fakt że to jest najtańszy miernik, ale widocznie w auto stand by sub pobiera znikome ilości energii. 

@waka

@Yaqb yaqb

Wielkie dzięki 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...