Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze dac’a dla początkującego audiofila :)


mateolo2

Recommended Posts

Cześć,

Szukam pomocy i dobrej rady w zakresie doboru daca. Zbudowałem niedawno swój pierwszy zestaw stereo, na który długo odkładałem i jestem w nim zakochany, teraz czas na upgrade :) Obecnie mam: wzmacniacz primare i21, kolumny monitor audio Bronze 2 (w przyszłości będzie zmiana na klipsch rp600m, dac Beresford 7510. Muzykę niestety obecnie odtwarzam przez Apple TV (3 generacji) po kablu optycznym przez AirPlay - jednak lepsze to od Bluetooth. 
 

Nie mam jakiegoś wielkiego budżetu, ale jednak zależy mi na zmianie na wysokiej jakości źródło. Dlatego przerzucilem się obecnie ze Spotify na Apple Music dla jakości Lossles (bo kosztuje tyle samo co spoti, a tidal HiFi to dla mnie zbyt duży wydatek miesięczny) i chciałbym ją wykorzystać. W związku z tym mój plan jest następujący: kupno starego, używanego Iphona obsługującego Apple lossles którego za pomocą USB podłączę do daca - będzie źródłem i odtwarzaczem. Tyle, ze mój dac obecnie nie ma USB. I tutaj myślałem o zakupie urządzenia jakim jest Hegel Hd2 (koszt Ok. 300zl), konwersji sygnału w nim na optyczne wyjście i podłączenie go do Beresforda. Jednak i jedno i drugie urządzenie obsługują maks 24/96 :/ 

W związku z tym stwierdziłem, ze sprzedam swojego Beresforda za około 500 zł dołożę trochę i kupię już dac z wejściem USB.

Pierwszym oczywistym wyborem w tym budżecie jest Dacmagic 100, ale z tego co czytałem dźwiękowo będzie gorzej niż w Beresfordzie, a nie chciałbym iść w dół pod kątem jakości brzmienia. 

W związku z tym zwracam się do Was o pomoc i polecenie jakiegoś daca, którego można kupić z drugiej ręki za fajne pieniądze (może mieć nawet i 10 lat, nie istotne).

Czego od niego potrzebuje:

1. 3 wejść - optyka (tv), coaxial(cd), USB (źródło Apple Music)

2. Pewności, ze obsłuży iPada ( ale to chyba każdy 

3. Obsługi 24/192 (max Apple lossles)

Budzet do okolo 1000 zł.

obecnie patrzyłem na:

1. hegel hd10/11 - nie wiem tylko jak tutaj z obsługa iPada.

2. Schitt modi 3 - Bardzo mi sie podoba i jest bardzo polecany. Nowy kosztuje 500 zł, ale jest do dac pod komputery i brakuje mi tu zwyczajnie wyłącznika, a nie chciałbym odłączać i podłączać kabla za każdym razem gdy słucham muzyki. Plus w internecie było opisanych kilka przypadków, w których zaczął sie on dymić i palić 😳 co mnie conajmniej od niego odstrasza, a szkoda.

3. Beresford 7520 Caiman - tutaj jest wszystko czego potrzebuje, ale ciężko go znaleźć z drugiej ręki i pytanie czy za podobne pieniądze nie dostane czegoś lepszego :)

Dzieki z góry za wszystkie rady :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam SMSL 10TH MKII. Gra nieco dociążonym i cieplejszym ale również rozdzielczym dźwiękiem więc powinien dobrze się zgrać z Twoim zestawem. Ma wejścia, na których Ci zależy i działa z telefonem. Posiadam go od prawie pół roku i jestem zadowolony. Inna droga to Topping E30. Gra z większą przestrzenią ale jest też bardziej techniczny i gra ostrzej co może męczyć w Twoim przypadku. Wypożycz sobie te dwa i porównaj. Ja konfrontowałem je oraz Topping D30 i został SMSL. Wówczas grałem na Pylon Diamond 28 oraz Nad c356BEE, a źródłem było pc usb oraz smart tv po optyku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...