Skocz do zawartości

Zestaw do salonu 20m2


Dioner

Recommended Posts

Witam

Przyszedł czas wyboru nagłośnienia do salonu 20m2.
 Sprzęt będę używać do filmów i muzyki ( pop , club , czasem radio i disco ) 

Zastanawiam się nad yamaha rx a2a i do tego nie wiem jakie głośniki dobrać . Nie musi być odrazu 5.1 z czasem mogę dokupić głośniki 
Chciałbym zmieścić się do 15k pln lub 3 k £ 

Sprzęt tylko nowy . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostępnością amplitunerów Yamahy ogólnie jest problem, ale może na jesień sytuacja ta się poprawi. Popatrz na amplituner Marantz SR5015 to podobnej klasy amplituner co wybrana Yamaha. Co do kolumn to przy takim budżecie możesz posłuchać jeszcze takich konstrukcji jak Monitor Audio z serii Silver, Focal Chora, oczywiście Kef i Fyne też u nas dostaniesz. Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dioner napisał:

Narazie nie ma możliwości sprawdzenia w sklepie . Nie musi być yamaha a2a. Wybrałem taki model bo v6a jest ciężko dostępny . 
Na początek planuje kupić 2 kolumny + sub. 
i z czasem rozbudować do 5.1 

 

 

Kupujesz w PL czy UK? Bo tam chyba jest

10 godzin temu, Dioner napisał:

A co myślisz o dali Oberon 7 ? Jaki subwoofer polecisz do 2000/2500 zł ? 
Lepiej czekać na yamaha v6a czy brać tego a2a ? Bo do a4a musiał bym pare groszy dorzucić 

A2A to droższy ale nie do konca uzasadniony model.

To samo bybło przy poprzedniej serii.

Jeśli do 6A dołożysz końcówkę ,integre to nie ma opcji żeby to nie było lepsze.

Masz taki budżet gdzie możesz sobie pozwolić na lepsze kolumny niż Oberon.

Fajne suby w tym pułapie cenowym robi Magnat/Heco ale też Fyne, dobrze dostępne w UK

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A2a jeszcze nie było więc ciężko jest powiedzieć czy warto dopłacić do niej. W przypadku RX V6a zawsze możesz dokupić końcówkę mocy, która lepiej napędzi kolumny frontowe. 
Dali Oberon to ciepło brzmiące kolumny z lekko poluzowanym dołem. Jest to dobra opcja do Yamahy. 

Z dobrych subwooferów masz Heco Aurora sub 30a, svs PB2000 czy Fyne Audio, które w UK powinieneś dostać bez najmniejszego problemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zastanawiam się na tymi 3 kolumnami . 
oberon 7 , focal  chora 816 albo 826.  Mogę mieć praktycznie od ręki yamaha a2a lub czekać 3/4 tygodnie na v6a. Jaka końcówkę mocy wtedy byście polecieli ? Subwoofer raczej to będzie Svs pb2000 akurat jest dostępny w jednym ze sklepów . 
Potdzebuje coś więcej do kupić ? Czy wystarczy na początek ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...