Skocz do zawartości

Zmiana Yamaha rn602 na coś innego


gutozaur

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich. Temat mojego postu właśnie stał się nieaktualny. Wczoraj przysiadłem z kartką papieru i próbowałem rozrysować umieszczenie głośników kina domowego w salonie i po 30 minutach kombinacji doszedłem do wniosku, że to nierealne żeby zrobić to zgodnie ze sztuką, ponieważ surroundy koniecznie musiałbym mieć na ścianach (do tego wszystkie kable musiałbym chować w ścianę i sufit, a niedawno robiłem remont) i się poddałem. Głośniki na stojakach nie wchodzą w grę, ponieważ przy dzieciach nie wytrzymały by długo, dlatego też postanowiłem zrezygnować z kina. Wrócę do tematu za kilka lat jak będę odświeżał mieszkanie i wtedy schowam kable, a i dzieci będą większe więc problem będzie mniejszy z głośnikami Zamówiłem więc ponownie yamahe rn602, bo byłem z niego bardzo zadowolony. Teraz prośba do was. Potrzebuje głośników do 32m2 salonu. Najważniejsze cechy:

Żeby przy długim słuchaniu muzyki nie męczyły.

Żeby instrumenty były słyszalne(rozpoznawalne) ,bo teraz na moich jak się nie myle maudio hcs8800 jest jedna wielka breja.

Żeby dialogi w filmach byly wyraźne.

Proszę o jakieś propozycje w budżecie do 3k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, LBX Systemy Audio napisał:

@gutozaur,

Pylon Opal 30, Heco Aurora 700, Indiana Line Tesi 661 ewentualnie trochę droższe Magnat Signature 507.

Najlepiej jednak jakbyś podjechał gdzieś na odsłuch i sam ocenił co bardziej Ci odpowiada.

Piotr

Dzięki, a co sądzisz o używkach? Czy to ma sens kupić lepsze kolumny, ale używane? Czy jest się czego bać? Dodatkowe pytanie, czy wharfedale 11.4, 12.3 by się sprawdziły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gutozaur napisał:

Dzięki, a co sądzisz o używkach? Czy to ma sens kupić lepsze kolumny, ale używane?

z używkami trzeba uważać. Ciężko w kilka minut ocenić jak były traktowane. (nie mówię tutaj o skrajnościach i tym co widać na pierwszy rzut oka). Czasami w necie pojawiają się ciekawe oferty ale to raczej polowanie. 

10 minut temu, gutozaur napisał:

czy wharfedale 11.4, 12.3 by się sprawdziły?

tak jak wspominałem już wcześniej. Podjedź, posłuchaj i wyrób sobie własną opinię bo te potrafią być różne i czasami kolumny takie jak Wharfedale mogą być skrajnie oceniane.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LBX Systemy Audio napisał:

Podjedź, posłuchaj i wyrób sobie własną opinię bo te potrafią być różne i czasami kolumny takie jak Wharfedale mogą być skrajnie oceniane.

Tak zrobię. Dzięki.

A mam jeszcze pytanie techniczne w zasadzie dwa.

Pierwsze to takie czy mając 1,5m od tv do Amplitunera lepiej użyć optyka czy coaxiala. Internet raczej mówi że na małe odległości coaxial. Czy da się w ogóle odczuć różnicę pozy kablu za 30 zł? Czy coaxial to zwykły chinch?

Druga sprawa to taka czy w budżecie do 3k, takie urządzenie jak wzmacniacz czy nie wiem jak się to nazywa. To na czym słucha się stereo ale nie ma wyświetlacza i radia i stereo ma na tym grać jak najlepiej. Jest coś takiego? Tyle żeby można było przesyłać do tego dźwięk z telefonu np. Spotify czy po Bluetooth radio internetowe i żeby dało się sterować tym wzmacniaczem za pomocą aplikacji. Czy istnieje coś takiego w takim budżecie co zagra lepiej niż rn602? Pytam z ciekawości bo tu chyba urządzenia bez żadnych bajerów prawda? Oczywiście chodzi mi o urządzenie 2.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, zamówiłem ostatnią sztukę rn602 z niemieckiego MM. Po 3 dniach napisali mi że stał na wystawie i czyz jeżeli obniżą mi cenę do 530 euro to czy chce. Dopytałem ile był używany i czy gwarancja jest Yamahy czy MM i odpisali, że nigdy nie był podlączany i gwarancja będzie Yamahy 2 lata. Także chyba za taką cenę o ile to prawda to żal nie brać. Jednak chciałbym być gotowy jeżeli okaże się, że amplituner nie wygląda dobrze. Dlatego chce sobie zrobić listę czego ewentualnie szukać jeżeli okaże się że ta sztuka mi się nie spodoba.

W moim zasięgu mam następujące opcje. Ważne żeby dało się puszczać muzyke ze spotify i radia internetowego, miał wyjście na subwoofer i żeby dźwiękiem nie odbiegał znacząco od rn602.

Marantz NR1200

Marantz NR1510

Marantz PM6007

Onkyo TX-8270(B)

Onkyo TX-8250(S)

Onkyo TX-8270(S)

Onkyo TX-NR575E

Onkyo TX-NR575E

Denon DRA-800H

Denon X2700

Yamaha A-S701

Wiem że kilka modeli to kina domowe, nie udrzucam tego jeżeli dźwięk będzie ok.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak szczerze powiem to marne szanse daje denonowi bo ta Yamaha gra tak dobrze, że nic lepszego mi nie potrzeba a na razie gra z moimi 17 letnimi maudio z marketu. Mam wrażenie że te kolumny jakby o klasę wyżej teraz grały chociaż wiem że to też zasługa subwoofera. W porównaniu do starego Onkyo to nawet nie ma co porównywać. Czekam na Denona i jak któreś sprzedam to kupię głośniki a wtedy to myślę że będę w szoku bo nigdy nie słyszałem innych głośników niż te co mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chciałbym odświeżyć nieco temat, ponieważ obiecałem swoje odczucia i porównanie rn602 i x2700. Po 3 miesiącach doczekałem się x2700 i tak jak pisałem nie nastawiałem się że x2700 zagra lepiej i faktycznie tak jest. Puściłem sobie najpierw kawałek na yamaszce a później na denonie. Już po 3 sekundach na denonie usłyszałem to czego nie lubiłem na starym amplitunerze kd Onkyo. Nie wiem jak to opisać, ale postaram się. Generalnie chodzi o męczenie słuchu. Chyba najbardziej chodzi o bas. Jest taki zbyt przeciągnięty, miękki, długi rozciągnięty. Ciśnienie jest nieprzyjazne dla ucha. Słuchałem też w trybie pure Direct i było lepiej ale nadal to występowało. Chciałem dać szansę denonowi i chciałem spróbować kina bo nie słyszałem kina w domu już wiele lat i chciałem sobie to przypomnieć, jednak po dwóch godzinach walki nie uzyskałem dźwięku z netflixa. Podłączyłem tv do amplitunera i próbowałem wszystkiego i dźwięku nie otrzymałem. Próbowałem kalibracji, ustawień w amplitunerze ustawień na tv i ustawień w netflixie. Nic nie działało. Próbowałem dwóch różnych kabli, resetu amplitunera, aktualizacji amplitunera i nadal nic. Nie zaglądalem do instrukcji bo we wstępnej konfiguracji wszytko przeszło gładko więc to nie raczej nie moja wina chociaż myślę że pewnie da się to jakoś rozwiązać oczywiście używając kabla HDMI. To by było tyle z testu kina domowego. Na pocieszenie włączyłem kilka utworów w 5.1 i fajnie było słyszeć z tyłu dźwięk więc w kinie myślę byłoby dobrze, ale denon jest już chyba u mnie skreślony. Myślę że przygotuje wszystko pod i system 5.1.2 i kupię za jakiś czas Yamahę rxv6a bo wydaje mi się że dźwięk Yamahy bardziej mi przypadnie do gustu. W rn 602  nie mam się do czego przyczepić mimo tego że nadal mam bardzo stare i przeciętne kolumny, które dostały nowe życie. Za jakiś czas pójdę w heco 700 i starczy na wiele lat. W międzyczasie kupię yamahe kd i będę miał 2 skrzynki chyba że amplituner KD Yamahy zrobi na mnie dobre wrażenie. Jeszcze co do basu w x2700. Zrobiłem kalibrację i subwoofer zupełnie inaczej pracuje w x2700 i rn602. W yamaszce gra normalnie, w sensie membrana pracuje normalnie a w denonie grała ospale. Tak ledwo ledwo jakby nie chciała się rozpędzić choć zakładam że to kwestia ustawień. To właściwie jako ciekawostka. Generalnie myślę że w denonie jest potencjał jak się wszystko dobrze ustawi ale brak dźwięku z netflixa i ogólnie z tv mnie zniechęcił do testowania i odsyłam Denona. Dziękuję wszystkim, zwłaszcza Piotrowi za pomoc, jesteście świetną społecznością. Gdybyście mieli jakieś pytania czy sugestie jestem otwarty na dalsze poszerzanie swoich horyzontów.  Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...