Skocz do zawartości

KEF R3 - jaki wzmacniacz? Do 5k pln.


lukluk71

Recommended Posts

Zapewne jest różnica, gdyby jej nie było producent nie wprowadzały nowej serii. Ale czy aż tak kolosalna - pewnie kwestia tego kto słucha i jak słyszy 😉. Wracając jednak do tematu. Kolego @lukluk71, chyba te R3 strasznie siedzą Ci w głowie i nie wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem dla Ciebie jest wypożyczenie ich do domu i bezpośrednie porównanie z Q350. Ja tylko powiem, że wg mnie R300 to kolumny grające dużo bardziej dojrzałym dźwiękiem niż niższy model. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Zapewne jest różnica, gdyby jej nie było producent nie wprowadzały nowej serii. Ale czy aż tak kolosalna - pewnie kwestia tego kto słucha i jak słyszy 😉. Wracając jednak do tematu. Kolego @lukluk71, chyba te R3 strasznie siedzą Ci w głowie i nie wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem dla Ciebie jest wypożyczenie ich do domu i bezpośrednie porównanie z Q350. Ja tylko powiem, że wg mnie R300 to kolumny grające dużo bardziej dojrzałym dźwiękiem niż niższy model. 

Pewnie będę musiał wypożyczyć do domu. Dojrzalszy ? Możesz rozwinąć ? Tak dla laika... 

@Kraft Twoje ulubione 🙂 https://www.olx.pl/d/oferta/pylon-diamond-25-kolor-dab-chocolate-wroclaw-2021-CID99-IDMi7qN.html#f154fab262

Diamondy pewnie za 4,5k by poszły. Ale tych nie odsłuchiwałem. Czy to będzie jakiś skok w przód w stosunku do Q750 czy krok w bok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Do przodu, ale ich ustawienie może być kłopotliwe. Zbyt blisko ściany mogą dudnić. 

To źle. Z Kefami R3 nie będzie podobnie ? Obecne stoją około pół metra od ściany, mierząc do przedniej ścianki kolumny, tzn. do głośnika.

Sorry że męczę, napisałeś o R3 coś takiego "To już naprawdę klasowe granie. Tylko są trochę ciemne, masywne." rozwiniesz co to oznacza ciemne, masywne granie? :)
I w sumie jakbym się zdecydował na te R3 to mówisz że Yamaha 803 spokojnie je pociągnie. Wzmacniacz oczywiście mogę w przyszłości zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, seba3002 napisał:

Jarek, a słuchałeś podstawek z serii Diamond?

Nie.

6 minut temu, lukluk71 napisał:

To źle. Z Kefami R3 nie będzie podobnie ? Obecne stoją około pół metra od ściany, mierząc do przedniej ścianki kolumny, tzn. do głośnika.

Sorry że męczę, napisałeś o R3 coś takiego "To już naprawdę klasowe granie. Tylko są trochę ciemne, masywne." rozwiniesz co to oznacza ciemne, masywne granie? :)
I w sumie jakbym się zdecydował na te R3 to mówisz że Yamaha 803 spokojnie je pociągnie. Wzmacniacz oczywiście mogę w przyszłości zmienić.

R3 były u mnie podobnie przebasowione, jak Diamondy 25. Wokale miały wspaniałe, ale grały za mało rozrywkowo. Brakowało lekkości i blasku na górze. Być może, gdybym je bardziej odsunął od ściany, byłoby lepiej (choć i tak stały 80 cm od tylnej ściany, licząc do przodu głośnika).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lukluk71 napisał:

Mnie tylko ciekawi czy R3 zagrają lepszą średnicą i górą od Q750 - czy będzie jej odrobinę więcej. Bo tego mi obecnie brakuję w Q750 (dosłownie odrobinę więcej, nie za dużo, tylko tak o 20%)  

Moim zdaniem nie. Góry może być z R3 jeszcze mniej niż z Q750, ale jej jakość będzie znacznie lepsza. Przeskok o klasę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lukluk71 napisał:

Mnie tylko ciekawi czy R3 zagrają lepszą średnicą i górą od Q750 - czy będzie jej odrobinę więcej. 

Średnica na pewno będzie lepsza, zwłaszcza wokale, które są jednymi z lepszych jakie słyszałem z monitorów. Natomiast góra, chociaż jest ładna i aksamitna, to niestety jest jej niewiele. Tak jak mówi Kraft, to takie smoliste, gęste granie w stylu dynaudio czy buchardt. Trzeba to lubić. Jeśli zależy Ci na większej ilości góry, to raczej nie tędy droga. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

A jakie pomieszczenie? I jakie możliwości ustawienia kolumn?

Zapytałem, czysto teoretycznie!  Wychodzę w przyszłość ;) pytałem się Was, o Waszych faworytów w podobnej do KEF R3 cenie. Jak nie KEF R3 to co?

5 minut temu, seba3002 napisał:

A kefy ls50 nie kupione ?

Nie kupione jeszcze. Waham się jak ten góral co się waha. Są jeszcze ciekawe Monitor Audio Silver 100 lub 50, Bowers & Wilkins 606 S2 i Dynaudio Emit 20, no i waham się. Ale myślę, że w ciągu miesiąca problem rozwiążę, bo ile można się wahać ?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft pytał w kontekście innych kolumn ;)   

Prostokąt 2,8 x 4.4 m, na krótkim boku drzwi mniej więcej w środku, dlatego muszę puścić kabel nad futryną. No i będą stały w rogach, odstawie je bokami o 15-25 cm od ściany długiej i 15 od krótkiej (czyli z tyłu kolumny).

Co słuchałem? Kumpla Oberony 5 :) Poza tym nic, nie bardzo się ruszałem z domu ostatnio. Mam teraz w domu budżetowe Polk S20E Signature, ale pójdą na sprzedaż - nie podoba mi się ich brzmienie (słabe wokale, mało detalu, a za dużo basu). Inna sprawa,  ze źle sa ustawione w pokoju, to inna sprawa, ale mam mały remont.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tweeter2016 napisał:

Polk S20E Signature

Znam te kolumny z odsłuchu w salonie. Takie amerykańskie granie. Mocny bas i góra. Wycofany środek. Do łupania ok. Chcesz czegoś z lepszą średnicą - kefy r3. Ale przy Twoim ustawieniu sprawdzą się średnio. Chcesz iść w coś w ciemno - może kefy ls50? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tweeter2016 napisał:

No i będą stały w rogach, odstawie je bokami o 15-25 cm od ściany długiej i 15 od krótkiej (czyli z tyłu kolumny).

Przy takim ustawieniu raczej kolumny ze skromniejszym basem. Ściany go i tak podbiją. Wiele monitorów ma, niestety w Twoim przypadku, podbity bas. One raczej nie. Pooglądaj wykresy przy testach w naszym Audio. Szukaj takich bez góry w okolicach 100 Hz. Bardziej płaskich na basie, jak np. ATC SCM7 czy RLS CALLISTO IV.

Ale to taka ogólna wskazówka. Nie wiem, jakie są u Ciebie dokładnie rezonanse i jak silne (i na ile je lubisz/akceptujesz - gusta są różne).

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując. Wymieniając Q750 na R3 będzie mniej góry (cykania) ale za to lepszej jakości. Możliwe ze będziecie gorszy bas, ale za to będzie zdecydowanie więcej średnicy która będzie zdecydowanie lepsza od Q750. 
 

czy ja wiem czy chce aż tak dużo góry? Chyba nie, może dlatego że pracuje w domu i muzyka często leci w tle po kilka godzin nawet. Więc takie cykanie może być męczące ? Często też robię odsłuchy wieczorami, po cichu gdy domownicy śpią, więc myśle ze przydałoby się więcej tej średnicy? Może właśnie R3 dlatego będzie dobrym rozwiązaniem. Tak jak @Kraft wspomniałeś one nie grają efekciarsko, Alw grają na poziomie. Efekciarsko chyba nie chce i chyba bym się męczył przy długich odsłuchach. Jeśli R3 to będzie krok do przodu od Q750 to jestem coraz bliżej tych R3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...