Skocz do zawartości

Kolumny stereo do Arcama AVR 20


pytol

Recommended Posts

Koledzy,

Tytułem wstępu chciałem podziękować, bo bardzo pomogliście w temacie zakupu amplitunera - jestem bardzo zadowolony z Arcama.

Rozglądam się za kolumnami do AVR 20, bo podobno amplituner nie jest w pełni wykorzystany z Dali ikon 6mk2. Jak dla mnie, gra to świetnie, ale skoro może grać jeszcze lepiej to czemu nie.

Chciałbym kupić parę kolumn podłogowych stereo, do pomieszczenia około 30mkw. Słucham muzyki głównie z Tidal. Zależy mi na kupnie takiego zestawu, który by wykorzystał potencjał arcama. Nie chce znowu wpaść w pułapkę - szukałem amplitunera di wykorzystania potencjału Dali, a kupiłem coś półkę wyżej ;).

Wstępnie myślałem o Rubicon 6, skoro już z Dali jestem zaprzyjaźniony. Co o tym myślicie, co możecie jeszcze polecić?

Pozdrawiam serdecznie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto Ci to powiedział ale moim zdaniem ten Arcam wraz z kolumnami Ikon 6 MKII dobrze się zgrywa.

To bardzo jasne kolumny o czystym wyraźnym dzwieku. Są teraz tanie gdyż po nich pokazały się już dwie kolejne edycję.

Rubin 6 to przejście o dwie klasy lepiej. Jesli budżet pozwala i możesz je odsłuchać to jak najbardziej polecam. Mozna jeszcze sprawdzić PMC Twenty5.24, Audio Physić Classic 35 czy też taniej Magnat Signature 909, Focal 948.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Ikon to udany produkt a amplituner nawet tak dobry też ma pewne ograniczenia. Najlepiej gdybyś wiedział co chcesz poprawić, czego brakuje ci w obecnym dźwięku. Jeśli zdefiniujesz potrzeby przyjedź do nas najlepiej ze swoimi kolumnami i bezpośrednio porównasz swoje kolumny z naszymi propozycjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dziękuję za odpowiedzi. Chyba faktycznie będzie najlepiej jak zabiorę swoje kolumny i posłucham, żeby usłyszeć różnice.

Jestem bardzo zadowolony z Ikonów i nie wiem jak może to brzmieć jeszcze lepiej, ale skoro arcam ma potencjał, to żal nie wykorzystać.

Co do Rubicon, to myślę, że dźwięk będzie mi odpowiadał, bo to w końcu ta sama firma, powinno być tylko lepiej ;).

 

Widziałem na olx wystawione Rubicony, wydają się w dobrym stanie, ale niestety 8 i pytanie czy dobrze zagrają w małym pomieszczeniu?

https://m.olx.pl/d/oferta/kolumny-dali-rubicon-8-cena-za-1-szt-CID99-IDKuScs.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...