Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz/ amplituner do głośników Heco Aurora 1000


Gierson

Recommended Posts

8 godzin temu, amatordźwięku napisał:

Jaka charakterystykę dźwięku ma ten Cambridge axr 100 i czy się różni wersja d

Co prawda z pod innego logo ale to nadal ja :)

D to wersja z DABem.

AXR100 gra mocno do przodu. To ofensywny wzmacniacz. W swojej cenie to bardzo ciekawy model.

2 godziny temu, zbynio napisał:

Polecam Cxa80 miałem z tymi aurorami dobre połączenie 

Można go porównać do wyższego modelu CXA80.

CXA gra bardziej melodyjnie i ciekawiej, jednak słabiej. AXR jest w stanie wyetsrowac każde kolumny praktycznie.

Chodź jego brzmienie jest po prostu prostsze.

Oba są jasne.

Z Aurora 1000 oba są dobrymi kompanami. Różnica w cenie spora.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2023 o 20:10, amatordźwięku napisał:

A jakaś Yamaha by się nadawała do tych aurora 1000? Może ax 900 ? Czy może lepszy dźwięk będzie z Cambridge axr 100 niż z tej yamachy?

To dużo starzy model. Może grac ciekawiej.

 

Ale tak Te Yamahy AX 900 czy nieco słabsza AX 700 pasują dźwiękowo pod Aurora. Jeśli masz możliwość sprawdzenia tego modelu przed zakupem to zachęcam.

Powinno to stworzyc znakomite połączenie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 minutę temu, amatordźwięku napisał:

W cxa 80 nie można regulować basu i średnich więc jak ten wzmak może być dobry 

 

1 minutę temu, amatordźwięku napisał:

W cxa 80 nie można regulować basu i średnich więc jak ten wzmak może być dobry 

Oczywiście że można to nie cxa 81,i ma korekcję tonów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, J4Z napisał:

Nie obchodzi mnie czemu. Można bass i treble, a komentowanie że wzmaczniacz nie może być dobry odpuszczę. 

Miałem na myśli model cxa81 bo się pomyliłem dalej uważam że model ej klasy nie może być dobry skoro niema podstawowej regulacji co z tego że w bazowej konfiguracji z jednymi kolumnami zagra fajnie a już z takimi co mają dużo większe głośniki basowe nie do zniesienia pozatym ochota na muze nie jest jednostajna czasem jest ochota podkręcić lub obniżyć bas proste jak budowa cepa 

Edytowano przez amatordźwięku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Charicki napisał:

@amatordźwięku Otóż wyobraź sobie że jeśli dobierzesz odpowiednio kolumny do wzmacniacza czy wzmacniacz do kolumn to regulacja bas czy sopran bedzie zbedna. 

 Nie wierze że jak ktoś będzie chciał zrobić dyskotekę z Zenkiem Martyniukiem w tle i przy okazji taki bas żeby szybami trzęsło to pokrętło od basu się nie przyda, lub jeśli na następny dzień będe chciał posłuchać linkin park albo Cranberries to w drugą stronę . Chodzi mi o to że ja słucham praktycznie każdej muzyki i nie cały czas  mam ochote słuchać jej tak samo

Edytowano przez amatordźwięku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Charicki napisał:

@amatordźwięku Otóż wyobraź sobie że jeśli dobierzesz odpowiednio kolumny do wzmacniacza czy wzmacniacz do kolumn to regulacja bas czy sopran bedzie zbedna. 

Artur, zgoda o tyle, że w dobrze dobranym torze nie będzie nigdy zupełnego mroku, ani nic nie zakłuje w ucho. Sam mam system bez korektora, niemniej jakaś regulacja sopranów by mi się czasem przydała. Nawet w obrębie mainstreamowego jazzu trafiam na bardzo jasne realizacje z wczesnych lat 90-tych i znacznie ciemniejsze współczesne. Oczywiście można się umówić, że to właśnie tak ma brzmieć - jak kto woli. :)  Poza tym, lubię napowietrzone i żywe soprany na płytach np. folkowych wokalistek i łagodniejsze w gitarowym bluesie. Co do CXA81 - miałem go kiedyś i moim zdaniem to nie jest jeszcze ta liga, żeby mówić o degradacji brzmienia, którą wprowadziłby korektor. Myślę, że można było go zostawić na pokładzie. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Temat umarł czy jest jeszcze szansa na wsparcie.
Tak, posiadam HECO Aurorę 1000 i w chwili obecnej napędza je apli Marantz SR4002
Bardzo chciałbym go zmienić; muzykę słuchamy naprawdę różnąrodną, ja, żona czy dzieciaki. Salon 40m2
Muzyka leci z tv z youtuba, i tutaj przydał by się jakiś odtwarzacz sieciowy , aby nie palić tv do muzyki.
Budżet na końcówkę to do 10k, ale jeśli było coś naprawdę dobrego za niewiele więcej to też chętnie wysłucham.
Budżet na odtwarzacz do 4k
I zdecydowanie lubię otwierać nowe kartony ze sprzętem ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2023 o 18:47, amatordźwięku napisał:

W cxa 80 nie można regulować basu i średnich więc jak ten wzmak może być dobry 

W CXA80 mozna.

Ale o czym piszesz?

Wzmacniacze które nie mają regulacji nie są dobre?

Dnia 27.03.2023 o 18:56, amatordźwięku napisał:

A przepraszam rzeczywiście zapomniapem o tym starym modelu lecz dalej nie rozumiem czemu w nowym Cambridge tak głupio postąpił 

Sprawdź dlaczego a potem komentuj.

A to stare wypociny ok

9 godzin temu, Piotr_ZKL napisał:

emat umarł czy jest jeszcze szansa na wsparcie.

Jest szansa

9 godzin temu, Piotr_ZKL napisał:

Budżet na końcówkę to do 10k, ale jeśli było coś naprawdę dobrego za niewiele więcej to też chętnie wysłucham.
Budżet na odtwarzacz do 4k
I zdecydowanie lubię otwierać nowe kartony ze sprzętem ;)

Dlaczego końcówka?

Do tego amplitunera nie podłączał bym końcówki. To stary model niski amplitunera.

Lepiej teraz wziać integre i dobre źrodlo.

Roskan Caspian M2 + M2CD, negocjuj cene bo oba klocki są tego warte

Primare I15 Prisma + DD a;bo CD15

Albo Yamaha AS1200 + tu masz niestety niski model teraz CDS303 wiec trzeba by polować na uzywany CDS1000

Denon PMA2500ne + DCD1700

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...