Skocz do zawartości

Pierwszy sprzęt - wybór używanego sprzętu


Damian97

Recommended Posts

Dzień dobry,

Poszukuję używanego wzmacniacza stereo oraz głośników do 1000zł (łącznie), nie miałem jeszcze nigdy sprzętu audio tego typu - chciałbym spróbować i zobaczyć różnicę względem dostępnych aktualnie źródeł dźwięku (głośniki tv, głośniki laptop). Nie chcę też płacić zbyt dużo na samym początku. Chciałbym podłączyć zestaw pod telewizor oraz ewentualnie mieć możliwość podłączenia kabla aux aby słuchać muzyki z innych źródeł. Nie potrzebuję łączności bezprzewodowej. Słucham każdego rodzaju muzyki, fajnie gdyby lekko wyróżniał się bas. Pomieszczenie to pokój ok 20m2. Czy są w stanie Państwo polecić mi modele w takiej cenie które pozwoliłyby zagłębić się w temat lepszej jakości dźwięku?

 

 

Edytowano przez Damian97
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zestaw który spokojnie przebije dźwiękowo TV czy laptopa, ale trochę ponad budżet, to polecam sprawdzenie do Twojej wielkości pomieszczenia używanych kolumn Polk T50 + Onkyo TX8020 czy Yamaha Rn-301. Brzmienie całościowe z serii bezpiecznych, góra nie jest ostra, niskich tonów nie brakuje, przy czym są miękko podane, przyjemna średnica. Moim zdaniem fajny zestaw na początek, oferujący niezłe granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Damian97,

Na rynku wtórnym w założonym budżecie znajdziesz np. Denon PMA + kolumny Pylon Pearl 20. Z Yamahą R-n301 budżet trochę przekroczysz ale też się sprawdzi.

Możesz spróbować również z kolumnami podstawkowymi np. Koda-2000B, Pylon Monitor, Elac + wzmacniacz SMSL Q5 pro.

W każdym przypadku różnica w stosunku do TV będzie duża.

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 6.12.2021 o 13:32, LBX Systemy Audio napisał:

Yamahą R-n301

Piotr, przepraszam, do Yamaha R-N301 można podłączyć głośniki o wartości 4Ω? Ma system Speakers A+B więc można też podłączyć glośniki 4Ω używając jeden kabel na" bass" i jeden na "treble"?

Pytam bo dostałem taki amplituner i zanim kupuję lepszego chciałem podłączyć Sonus Faber Lumina II do tego (ktore mają 4Ω).

Dziękuję z góry za odpowiedź i przepraszam za mój Polski

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Marco Migliorisi,

10 godzin temu, Marco Migliorisi napisał:

do Yamaha R-N301 można podłączyć głośniki o wartości 4Ω?

tak, możesz to zrobić.

10 godzin temu, Marco Migliorisi napisał:

a system Speakers A+B więc można też podłączyć glośniki 4Ω używając jeden kabel na" bass" i jeden na "treble"?

TUTAJ masz wszystko opisane. Zerknij na 11 stronę ;) 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marco Migliorisi napisał:

Pytam bo dostałem taki amplituner i zanim kupuję lepszego chciałem podłączyć Sonus Faber Lumina II do tego (ktore mają 4Ω).

Podłączyć technicznie możesz ale to nie będzie fajnie grało.

To zdecydowanie nie jest amplituner do tych kolumn.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...