Skocz do zawartości

Tellurium q black II vs Furutech u-2t


Recommended Posts

Witam, chciałem zainwestować w kable głośnikowe, obecnie mam w bi-wiringu, na górze Nordost 2 flat a na dole melodika purple. 
Wzmacniacz Roksan K3, kolumny monitor audio Gold 200 . 
Góra jest obecnie zbyt ostra, przejaskrawiona. Chce raczej zrezygnować z bi-wiringu i wybrać któryś z tych kabli. 
tellurium q black II

furutech u-2t

nie mam za bardzo czasu i chęci by wypożyczać do odsłuchu , ponadto chce kupic używany. Możecie coś doradzić który kabel będzie bardziej odpowiedni ? 
chce mieć dobra separacje, przejrzystość, dynamikę. Nie zależy mi na lepszym basie. 
Koniecznie chce pozbyć się natarczywej i wręcz czasami syczącej góry. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furutecha nie znam. Tellurium q black II miałem w domu przez ponad tydzień i prawie kupiłem. Grają mocno środkiem, łagodzą górę i nie mają zbyt mocnego basu. Ale w moim systemie trochę sybilantów jednak było, jak się uważnie wsłuchałem. Jeszcze jedno - zaraz po wpięciu nówek brzmiały aż za ciemno, potem trochę góry przybyło, ale wciąż było łagodnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rafał S napisał:

Furutecha nie znam. Tellurium q black II miałem w domu przez ponad tydzień i prawie kupiłem. Grają mocno środkiem, łagodzą górę i nie mają zbyt mocnego basu. Ale w moim systemie trochę sybilantów jednak było, jak się uważnie wsłuchałem. Jeszcze jedno - zaraz po wpięciu nówek brzmiały aż za ciemno, potem trochę góry przybyło, ale wciąż było łagodnie. 

Ok, to może tez nie być zbyt dobry pomysł ponieważ Roksan odczuwalnie gra środkiem, czytałem o furutechu ze potrafi dobrze wyrównać górę / pozbyć się sybilantów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Ponieważ dawno nic u siebie nie zmieniałem/dodawałem ,zacząłem z nudów  wertować strony z akcesoriami .  :) I tak natknęło mnie - może wymienię sobie przewody....?

Tyle się naczytałem,że ten słyszy różnicę, tamten nie słyszy...... Byłaby okazja przekonać się ,do której opcji mi bliżej.... :)

I tak oto wpadł mi w oko wspomniany przez kolegę wyżej, kabelek FURUTECH µ-2T .

Ktoś coś na temat tego przewodu wie, miał jakąś styczność ? Warto wogóle zaprzątać sobie nim głowę ?

Obecnie w użyciu mam zwykłego Klotz'a Y225 w cenie 10 zł/metr.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, terracan1929 napisał:

Podepnę się pod temat.

Ponieważ dawno nic u siebie nie zmieniałem/dodawałem ,zacząłem z nudów  wertować strony z akcesoriami .  :) I tak natknęło mnie - może wymienię sobie przewody....?

Tyle się naczytałem,że ten słyszy różnicę, tamten nie słyszy...... Byłaby okazja przekonać się ,do której opcji mi bliżej.... :)

I tak oto wpadł mi w oko wspomniany przez kolegę wyżej, kabelek FURUTECH µ-2T .

Ktoś coś na temat tego przewodu wie, miał jakąś styczność ? Warto wogóle zaprzątać sobie nim głowę ?

Obecnie w użyciu mam zwykłego Klotz'a Y225 w cenie 10 zł/metr.

 

Poniżej kilka słów na temat Furutech

https://badabum.pl/recenzje/kable/furutech-u-2t

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Przeczytałem i ....się napaliłem...... :)  Jeśli faktycznie jest tak, jak autor to przedstawia ,to byłby dobrze.

Czy u mnie też tak zagra  z moim sprzętem , no i czy ja "to" też usłyszę to już inna kwestia.... :)  Na pewno nie odwiódł mnie od zakupu .... tym bardziej,że cena kabla też nie jest jakaś wysoka (ot 2 zbiorniki paliwa w moim aucie) : :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

U2t testowałem na MA bronze 5 + marantz 6006 także podstawowe granie. VS niebieski telerium, moje wyższopółkowe QEDy. I vs kilka innych kabli, których nie warto wspomnieć bo wypadały słabiej. Furutech dostojnie, z masą i kontrolną, ciemne tło, góra z detalem lekko gładsza niż w QED ale bez utraty detali w tym systemie. Nie kupiłem wtedy i .. żałuję :)  mam nowe granie jeszcze na etapie składania. Jak skończę - wpadnie na testowanie ponownie furu. Pamiętam do tej pory zalety tego kabelka.

Kupiłem za to jeszczewyższą półkę QEDa i .. jest super a prawda wyjdzie jak zagra na zmianę z Furu ;) 

Telerium grały trochę lżej ale pełna kultura. Pozamiatały sporo podobnie wycenionego kabla i czasami do decyzji nie było trzeba więcej niż 5 minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...