Skocz do zawartości

CS, Marantz czy NAD...


Mageot

Recommended Posts

Mam już rozstrój nerwowy... Kolumny STX Quant300, stwierdziłem że zmienię wzmacniacz (ze starego Sony STR D315) - i to był bład.

Marantz PM7000 (7001), Cambridge AXR100 czy NAD c725... czy inny który wpada w oczy do 2500 - masakra ile tego jest. Co forum to każdy zachwyca się nad sponsrem plując na inne modele. 

Proszę o pomoc, bo zaraz dostanę szału - pomieszczenie ok. 35m2, odsuch gramofonu i stream z IEast m30.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony nie zmieniłem - mam wciąż. Po prostu spodziewałem się lepszego dzwięku, więc zdecydowałem się na zmianę wzmacniacza - D315 nie jest jakiś super pod względem parametrów. Tym bardziej że na nowych głośnikach wyszło iż Sony tłumi jeden z kanałów (dźwięk na lewym kanale jest nieco przytłumiony) - na Altusach 80 nie było tego słychać ;)

Odschłuchowo sprawdzałem tylko Quant300 z Marantz sr6006 i któreś z  STX Gravi ze wzmacniaczem  AXR100 - dzwięk o niebo lepszy od D315 (jak na moje amatorskie uszy). Komisu pod ręką nie mam, byłem w kilku sklepach audio, lecz tam po okazaniu się że ustawiłem granicę na 2,5k byłem kierowany do drzwi z tekstem "Nie ma takich tanich".
Potrzebuję porady osoby obeznanej z tematem która skieruje mnie w stronę konkretnej firmy czy tez linii produktów z założeniem iż nie potrzebuję sprzętu do słuchania "mocnego środka i kwaśnego finiszu" (słowa z jednej ze stron HiFi odnośnie wzmacniacza), tylko do delektowania się wieczorem głosem Niny Simone a w południe wycia wraz z Fish'em Misplace Childhood z analogów.. 

Jak już pisałem wcześniej - pomieszczenie ok. 35m2, głośniki STX Quant300, możliwość dokupienia suba, sprzęt do odsłuchu analogów oraz stream z sieci lokalnej (za pomocą posiadanego Ieast m30)

 

Edytowano przez Mageot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...