Skocz do zawartości

Czy dedykowany odtwarzacz sieciowy ma sens?


Bastek

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Jestem tutaj nowy i jest to mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość :P 

Postanowilem założyć temat zgodnie z wyznawana zapewne tez przez wielu z Was polityka "ciągłej pogoni za króliczkiem".

Mój obecny zestaw audio to trochę ozenek kina że stereo:

- Marantz 6015

- koncowka mocy quad artrera

- fyne audio f702 

- subwoofer svs sb 2000 pro 

- reszta głośników efektownych to budżetowe klipsche, które Zastąpię zapewne po premierze odpowiedników dla fyne audio serii 700 (bo obecnie brakuje głośnika centranego w ich ofercie)

Moja ostatnia modyfikacja, z której jestem MEGA zadowolony w odsłuchu muzyki jest zakup subwoofera :P Mimo że kolumny są sporych rozmiarów to brakowało mi dołu w odsłuchu stereo.

Teraz Pytanie do Was. Bo muzyki słucham głównie ze spotify więc wydaje mi się, że najsłabszym ogniwem w zestawie jest przetwornik analogowo cyfrowy w marantz. 

Czy Waszym zdaniem dodanie do zestawu dedykowanego odtwarzacza sieciowego wysokiej klasy będzie warte inwestycji? Czy DAC w marantz nie należy do najgorszych i różnica będzie ledwo zauważalna? 

Jeśli odpowiedź będzie twierdzącą to propozycje mile widziane ;) łącznie z sugestią jak to wpiąć w system co bym nie musiał kabli sygnałowych przełączać z marantz do końcówki mocy kiedy za każdym razem kiedy słucham kina i  spowrotem do dedykowanego odtwarzacza sieciowego kiedy słucham spotify :P

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest wina odtwarzacza sieciowego.

Oczywiście jego wypożyczenie wyjdzie najprościej. Także to zrób. Możesz sprawdzić od małego Blusound Node, poprzez CXN V2 od Cambidge.

Bo rozumiem że wtedy ominiesz amplituner. Więc to musi być coś z regulowanym wyjściem PRE!? wtedy Node odpada.

Ale moim zdaniem chodź dobrze aby mnie ktoś poprawił wynik tego że miałeś malo basu oraz zapewne rozdzielczości góry to Marantz + Quad + Fyne

To zestawienie gra ciepło, ale w środku pasma. Nie ma skrajnego dołu i wyraxnej góry.

Marantz jest bardzo delikatny, Quad jesli dobrze go pamiętam daje energie ale jego brzmienie tez jest zrównoważone posadowione na średnicy ( poprawcie mnie?)

Do tego Fyne które potrzebuje energi i dobrze by było aby wzmacniacz mial dobre zejscie oraz wyraźną górę pasma.

Wiem że sprawdzenie tego będzie trudniejsze. Dlatego najpierw dedykowany jaśniejszy odtwarzacz sieciowy jak CXN a potem jak nie siadzie będziesz myslał dalej.

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Sugerujesz Piotr, żeby zamiast kombinować z odtwarzaczem sieciowym popróbować z innymi końcówkami mocy?

Moim celem jest poprawa brzmienia. Więc i taki zabieg wchodzi w grę. Jeśli waszym zdaniem więcej zyskam wymiana końcówki mocy zamiast dedykowanego odtwarzacza to jestem skłonny to zrobić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Różnica w jakości dźwięku po dodaniu odtwarzacza strumieniowego powinna być słyszalna ale najlepiej ocenić samemu. Wszystko zależy jakiego brzmienia oczekujesz. 

Opcji na pewno jest kilka począwszy od odtwarzaczy strumieniowych takich jak Cambridge Audio CXN v2, muzykalniejszy 851n czy Arcam ST60 ale można także iść w kierunku systemu dzielonego takiego jak iFi Audio Zen Stream, SOtM SMS200 czy Pro Ject Stream Box S2 Ultra i do tego dokupić DACa. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...