Skocz do zawartości

Pass Through brak dzwięku


Lumarcin

Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Od  niedawna stałem się posiadaczem  Denona AVR-S960H  i mam pewien problem . Kiedy  podpinam dekoder satelitarny pod wejście HDMI - CBL/SAT  i  wyłączam amplituner, do TV dociera mi sam obraz i nie przechodzi mi dżwięk , dociera tylko od czasu do czasu jakieś pojedyncze słowo lub dźwiek tak z raz na 30 sekund może rzadziej.

 

W ustawieniach HDMI mam

 

-Żródło Pass Through  -  CBL/SAT

-Wybór Źródła RC - Zasilanie + Źródło

Sterowanie HDMI    -  Włącz

-Przeł. TV Audio  - Włącz

-Sterow. wył, Zasilania  - Wszystkie

-Oszczędzanie energii - Włącz

- Proste Menu  - Wył.

 

Czy ktoś spotkał się z  podobnym problem i jak go rozwiązać??  Będę dźwięczny  za jakieś sugestie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Mam ten sam problem, avr 660h tylko, że u mnie po wyłączeniu ampli obraz jest a dźwięk to tylko trzaski. Sprawę naprawia wyjecie i włożenie kabla hdmi bez względu czy wampli czy w dekoderze. Niestety byl to powód odesłania sprzętu do serwisu. Zostało rzekomo naprawione łącze hdmi jednak problem nadal jest. Będę jeszcze próbował coś zrobić z dekoderem c+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to (o ile problemem nie jest niskiej jakości lub za długi kabel HDMI) że coś jest nie tak z amplitunerem i pomoże tutaj tylko serwis, ewentualnie sprawdzić aktualizacje oprogramowania lub zresetować do fabrycznych. U mnie na Marantz SR5013 w tych samych ustawieniach działa bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, krzysiexx04 napisał:

@Lumarcin a co to za dekoder? I od jakiego dostawcy (C+, Vectra, Play - czy jeszcze coś innego?)

 

w moim przypadku ampli trafil na serwis wymienono mu plyte z ze zlaczami hdmi ale i tak to nie pomoglo bo z Nboxem nie chciało to działac, teraz mam dekoder ustym uclean i z dzwiekiem nie ma juz problemu ale za to na obrazie od czasu do czasu pojawia się pixeloza  przez co nie uzywam w ogole funkcji passt rought. Kable sprawdszane i te najtansze i te droższe i kupa ...  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...