Skocz do zawartości

Onkyo 606 + Jamo 606 - again


emigrant

Recommended Posts

Trochę w moim temacie o AudioVideoShow w Warszawie. Dziś drugi dzień. Kumpel oprócz zestawów za kilka mln. złotych łazi także do zestawów za normalne pieniądze. 

Wczoraj był odsłuch flagowego Denon AH1 + Polk R700 i grało to źle. Ciężko powiedzieć, gdzie leżał problem. Mówił, że w poprzednich latach jak robił odsłuch Denona na takich targach to zawsze Denon grał po prostu słabo. W tym roku to samo. 

Drugi zestaw za normalne pieniądze to Emotiva MR1 + Emotiva AIRMOTIV T3+ i ten zestaw zrył beret jakością dźwięku. Kopara opadła. Filmik do tego amplitunera -> klik  Wyszedł 3 miesiące temu trochę mniejszy model MR1L -> klik  Te amplitunery nie mają hdmi 2.1 co jest zarzucane, ale "HDMI 2.1 is coming in 2024 for these units. We have a large amount of customers who do not have needs for 2.1 so these are perfect for their systems." 

MR1 są modułowe, więc nie trzeba kupować nowego amplitunera, tylko będzie można wymienić płytę hdmi. Nie ma też WiFi ani LAN, ani serwisów streamingowych. Amplituner nastawiony na jakość dźwięku a nie bzdury. Chociaż hdmi 2.1 mógłby mieć dla 120Hz 4K.  Szczerze to nawet nie wiedziałem, że taka marka istnieje.

 

Dziś  był odsłuch amplitunera Yamahy plus kolumny Indiana Line. Mówi, że to gra pięknie jak za tak małe, normalne pieniądze. 

cdn...

 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic innego nie mogę mieć niż 5.1.2, bo Denon X2800H na nic więcej nie pozwoli. Nie wiem, czy jest sens to robić, bo naścienne atmosy są drogie. Para takich małych popierdółek 1500 zł. 

Myślę jeszcze nad Pioneer VSX-LX305, co rekomendował @Butler.  Mało brakuje, żeby zejść poniżej 4k. Tutaj bym zachował bi-amping i można dorzucić Atmosa. Może i ogólnie lepszy sprzęt niż Denon X2800H. Pewnie bardziej kinowy, bo w sumie Onkyo i Pioneer to aktualnie jedno korpo. Produkty mogą trochę się różnić. Zobaczymy co będzie na black friday. 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum avsforum.com jest 121 stron odnośnie LX305/505 i ludzie mają różne problemy z tymi amplitunerami, głównie z hdmi, eARC, itp. Chyba trochę 305 i 505 nieudany model. W każdym razie problematyczny do dziś.  

No nic, chcę tego, czy nie pozostaje Denon X2800H. Wolałbym X3800H, ale cena nie ta co trzeba i za duży do wnęki.  

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanKlorOk, wielkie dzięki za sprawdzenie. U mnie zmiana planów. Nie będzie X2800H, bo moim zdaniem to źle wydane pieniądze. Będę polować na X3800H w dobrej cenie, ale zakup w Polsce, ewentualnie Amazon. Do tego X3800H jest przyszłościowy na rozbudowę instalacji. Nawet jakbym miał do usranej śmierci używać dalej Jamo 606 + Atmosy to rozsądniej mieć X3800H niż wpakować się w X2800H, który trochę jest bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2023 o 13:33, emigrant napisał:

Wczoraj był odsłuch flagowego Denon AH1 + Polk R700 i grało to źle. Ciężko powiedzieć, gdzie leżał problem. Mówił, że w poprzednich latach jak robił odsłuch Denona na takich targach to zawsze Denon grał po prostu słabo. W tym roku to samo. 

Nie przykładają się w ułożenie tego kina i robią tylko auto kalibrację. Na szybko.

Dnia 28.10.2023 o 15:15, emigrant napisał:

Onkyo TX-RZ70 + Klipsch Reference gra źle. Kolega mówi, że góra trochę "piszcząca". Cokolwiek to znaczy...

Hehe :)

Ale w kinie gra źle? Tam ma piszczeć :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanKlorMiałeś już okazję usłyszeć te dwa wentylatory w X3800H? Chociaż nie wiem, czy to będzie możliwe, bo jak głośniki będą grać głośno, więc będzie bardziej obciążony amplituner to nie ma możliwości usłyszeć cokolwiek z amplitunera. Chociaż czasami w filmach bywa kilkusekundowa cisza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, przerażają mnie takie wpisy... https://www.avsforum.com/threads/anyone-owned-both-denon-x3800-and-x4800.3287213/  To już nie jedna opinia którą czytam, że Denony grają słabo, płasko a Onkyo lepiej. Dla Denona X3800H odpowiednikiem Onkyo chyba jest TX-NR7100. Nawet ktoś mi kiedyś tutaj pisał, żeby nie brać Denona tylko Onkyo to lepszy wybór do kina domowego. Tak też było 15 lat temu stąd kupiłem Onkyo 606 a nie inną markę. Chyba do tego pory nic się nie zmieniło. 

@Q21Wy macie X3800H i Onkyo TX-NR7100 na stanie. Co brać do praktycznie 100% kina 5.1 i w przyszłości 5.1.2? Muzyka może tak, ale sporadycznie. Co najwyżej jakieś koncerty w DTS. No i który ampli bardziej byłby dopasowany do tych nieszczęsnych Jamo 606, które jeszcze trochę lat poużywam póki wymienię? Niech zgadnę, pewnie Onkyo? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Denona, bierz Onkyo

Nie bierz Onkyo bierz Marantz

Nie bierz Marantz, bierz Yamaha

Nie bierz Yamaha, bierz Pioneer

Nie bierz Pioneer, bierz Denon

...

i tak w koło Macieju, zestawienie par możesz sobie dowolnie zmieniać.

Niektóre osoby będące w branży próbują wg. własnego uznania przydzielać dany typ kolumn do danej marki, a realia są takie że często mimo oczywistej niekompatybilności klientowi właśnie takie nieprawilne połączenie pasuje.

Odsłuch kolego. Dopiero w komplecie z kolumnami odpowiedź akustyczna Twojego pomieszczenia da Ci pełen "obraz" dźwięku. Takie bajdużenie że Denon to, a Onkyo tamto to sobie pomiędzy bajki można włożyć. Po porstu musisz wg. własnych preferencji znaleźć TEN dźwięk.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie takiej możliwości, że wezmę 2 amplitunery, sobie posłucham i wybiorę jeden. Żadnych odsłuchów nie będzie. Nie interesują mnie też jakieś kaucje i wypożyczenia. Po prostu chcę kupić, podłączyć i tyle. Opinie innych ludzi też dają mi jakiś obraz co wziąć do KD. Albo Denon X3800H i on zostaje bez względu jak będzie grać, albo Onkyo TX-NR7100. Może głupie, niepoprawne podejście, ale tak wolę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...