Skocz do zawartości

yamaha rx-v483 jakie do tego głosniki


makid81

Recommended Posts

Witam ,posiadam yamaha rx-v483   grało to wcześniej z pure acoustics nova 6.

Jakie głośniki do tego amplitunera polecacie zestaw 5.0  tak do ok. 4 tyś.  ?  W przyszłości będzie też zmiana aplitunera  na Yamaha rx -6A ale przy dzisiejszych cenach i problemach z dostępnością trochę poczekam. 

Myślałem o Pylon Audio Perl ale one mają 4 Omh czy zagra to z moim obecnym ampli.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dzięki za wszystkie propozycje. Sprzedałem już swój stary zestaw. 

Udało mi się dorwać  w dobrej cenie Yamaha rxv-683.  Jestem  wstępnie zdecydowany na Pylony. W przyszłym tygodniu chcę umówić się na odsłuch. 

Mam tylko jeszcze jedno pytanie czy ta Yamaha rx-v 683 pociągnie cos więcej w konfiguracji 5.0  niż Perl 27, na przykład  Opal  lub Sapphire. Czy przy takim amplitunerze jest sens inwestować w lepsze głośniki niż Perl 27?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony to dosyć ciekawy produkt, który się podoba (Opal 30). Porównywane np. z Heco Aurora 700 częściej wybierane przez klientów.

@makid81 w tym budżecie zerknij jeszcze na: Magnat Signature 507, Polk Audio es60, Avance Beta 760. 

Na rynku dostępnych jest sporo zestawień, które mogłyby Ci przypaść do gustu.

Jak masz ochotę to zapraszam do nas na odsłuch.  Pozwoli Ci to obrać kierunek w którym chcesz iść.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, makid81 napisał:

Budżet koło 5 000 - 6 000 zł. Chciałbym w tej kasie jakiś zestaw 5.0. A co polecasz do tej Yamahy oprócz pylonów. Zestaw 5.0

Po pierwsze dlaczego 5.0 czy sub już masz?

Bo nie ma kina bez subwoofera. To będzie imitacja.

W tej cenie znajdziesz:

Heco Aurora 700 set 5.1

QAcustic 3050i set 5.0 + Magnat RS12

Monitor Audio Bronze 100 + FX + center + Magnat RS12

https://nautilus2.pl/zestawy-kolumn-bez-subwoofera/25900-monitor-audio-bronze-6g-200-50-c150.html

Tu masz świetną cenę na 200tkach + Magnat RS12

Magnat Signature 507 set 5.1

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RXV683 to bardzo dobry model i zdecydowanie wydajniejszy niż 483. Jeśli chciałbyś postawić na dynamiczne i przestrzenne brzmienie to Pylony będą dobrą opcją ale bardziej patrzyłbym na model Pear 25, który zagra pełniej niż 27. 

Warto spojrzeć jeszcze na zestaw Heco Aurora 700/200/center/ sub 30a. Są to kolumny o muzykalniejszym charakterze brzmienia i bardzo dobrze zgrywają się z amplitunerami Yamahy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...