Skocz do zawartości

Zakup zestawu do 4500-5000 zł


Pawelkrk

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
3 godziny temu, S4Home napisał:

Lepiej powinno grac połączenie przez USB jeśli zadbasz o Bit Perfect. Poczytaj o tym w googlach.

Z tym że Cambridge mocno poszedł w kierunku połączeń BT. Nawet ich gramofon w ten sposób się łączy. Więc może, może to połączenie jest dla ciebie ciekawsze?

Piotr

Wrażenia są takie:

Połączenie laptop-wzmak po USB daje lepsze wokale, bardziej czyste, ale instrumenty są mocno schowane, mniej wyraźnie je słychać, ich dźwięk momentami jest płaski, brakuje jakby melodyjności, ale nie we wszystkich odtwarzanych utworach.

 

Połączenie laptop-wzmak po Bluetooth w większości utworów daje o wiele lepszą melodyjność utworów, minimalnie gorszy wokal, nie ma przepaści, ale w większości utworów słychać różnicę, ma się odczucie pełniejszego dźwięku, z większą ilością szczegółów, dźwięk sam w sobie jest również głośniejszy przy użyciu opcji Bluetooth.

Pytanie co do kabla. Czy może być tak że to wina kabla/jego jakości, że słychać różnicę?

Widzę że to szerszy wątek z tym Bit Perfect, dzisiaj sobie o tym poczytam ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2021 o 00:00, Pawelkrk napisał:

Na ten moment gram za pomocą Bluetooth, który w moim zdaniem daje lepszy dźwięk, niż podpięcie za pomocą kabla USB.

Miałem CXA81 i zdarzało mi się słuchać muzyki z komputera czy telefonu po BT (szczególnie jak goście życzyli sobie czegoś konkretnego). Jakość ok, ale wyraźnie poniżej możliwości CXA81. Nie wiem jak z Twoimi kolumnami - może to jest mniej odczuwalne. Ale myśl o BT raczej jako o prowizorce, bo szkoda na to CXA81.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Lepiej powinno grac połączenie przez USB jeśli zadbasz o Bit Perfect. Poczytaj o tym w googlach.

Z tym że Cambridge mocno poszedł w kierunku połączeń BT. Nawet ich gramofon w ten sposób się łączy. Więc może, może to połączenie jest dla ciebie ciekawsze?

Piotr

Poczytałem o tym chwilę i mi się już gotuję pod kopułą od ilości nazw, danych, ogólnie masakra 😜 Było nie zadawać tego pytania, bo teraz to mam mętlik we łbie jak cholera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2022 o 07:35, S4Home napisał:

Lepiej powinno grac połączenie przez USB jeśli zadbasz o Bit Perfect. Poczytaj o tym w googlach.

Z tym że Cambridge mocno poszedł w kierunku połączeń BT. Nawet ich gramofon w ten sposób się łączy. Więc może, może to połączenie jest dla ciebie ciekawsze?

Piotr

Piotrze, usb gra jak ta lala teraz. Powodem słabszego odtwarzania względem bluetooth był sterownik usb audio. Pobrałem ze strony producenta aktualny firmware i teraz aż się micha cieszy na samą myśl o zmianie na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...