Skocz do zawartości

Kino domowe do ~7000 zł


Recommended Posts

Hej!

Niedługo wprowadzam się do nowego mieszkania i postanowiłem zainwestować w kino domowe. Na start chciałbym kolumny podłogowe + sub + głośnik centralny, w przyszłości będę chciał rozszerzyć zestaw o głośniki tylne efektowe - bezprzewodowe, żeby uniknąć walki z kablami. Zestaw ma służyć do oglądania filmów. Pokój na kino domowe to kuchnio-salon, który ma 28 metrów kwadratowych.

Przy szukaniu zestawów cały czas mi wyskakują kolumny Teufel ultima 40, ładnie się prezentują na zdjęciach ale z tego co wyczytałem na tym forum to lepiej zainwestować w coś innego. Patrzyłem również na Klipsch R-820 - o ile czytam o nich dobre rzeczy to nie podobają mi się z wyglądu.

Czy może mi ktoś doradzić co wybrać? Mój budżet to około 7000 zł na całość, czyli razem z amplitunerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Łukasz Kasztanowisz,

W założonym przez Ciebie budżecie rozważ Yamahę RX-V4A z MUSICCAST-em, w przyszłości będziesz mógł do niej podłączyć głośniki bezprzewodowe z tego systemu.

Co do kolumn jest trochę trudniej bo tu wybór jest znacznie większy ;) 

Warto abyś udał się gdzieś na odsłuch i porównał kilka zestawów.

Moim zdaniem, jeżeli Ci się to uda, warto poświęcić chwilę i przyjrzeć się bliżej tańszym kolumnom, np. : STX Quant 300, Pylon Pearl 25, Q Acoustics 3050 oraz droższym zestawom, t.j. :

Kef Q750, Polk Audio ES60, Pylon Opal 30 w których systematycznie możesz uzupełniać brakujące podzespoły. 

Zapraszam na odsłuch.

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, LBX Systemy Audio napisał:

rozważ Yamahę RX-V4A z MUSICCAST-em, w przyszłości będziesz mógł do niej podłączyć głośniki bezprzewodowe z tego systemu.

Jak mowa o bezprzewodowych surroundach to jedyną opcją wydaje się być Yamaha ze swoim MusicCast. Nie ma na rynku jakiegoś transmitera by móc użyć innych amplitunerów czy aktywnych głośników?

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LBX Systemy Audio napisał:

Cześć @Łukasz Kasztanowisz,

W założonym przez Ciebie budżecie rozważ Yamahę RX-V4A z MUSICCAST-em, w przyszłości będziesz mógł do niej podłączyć głośniki bezprzewodowe z tego systemu.

Co do kolumn jest trochę trudniej bo tu wybór jest znacznie większy ;) 

Warto abyś udał się gdzieś na odsłuch i porównał kilka zestawów.

Moim zdaniem, jeżeli Ci się to uda, warto poświęcić chwilę i przyjrzeć się bliżej tańszym kolumnom, np. : STX Quant 300, Pylon Pearl 25, Q Acoustics 3050 oraz droższym zestawom, t.j. :

Kef Q750, Polk Audio ES60, Pylon Opal 30 w których systematycznie możesz uzupełniać brakujące podzespoły. 

Zapraszam na odsłuch.

Piotr

 

 

 

Dziękuje za odpowiedź!

Polk Audio ES60 wygląda ładnie, szkoda że taka cena :) Patrząc na inne/tańsze modele podoba mi się też Polk Audio t50, czy to jest dobry sprzęt? 

 

51 minut temu, Butler napisał:

Jak mowa o bezprzewodowych surroundach to jedyną opcją wydaje się być Yamaha ze swoim MusicCast. Nie ma na rynku jakiegoś transmitera by móc użyć innych amplitunerów czy aktywnych głośników?

Teufel ma np coś takiego: https://teufelaudio.pl/rearstation-105999000 Ciekaw jestem czy ktoś tego używał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Łukasz Kasztanowisz napisał:

 Patrząc na inne/tańsze modele podoba mi się też Polk Audio t50, czy to jest dobry sprzęt? 

to jest jak najbardziej sprzęt ok. W połączeniu z subwooferem taki zestaw sobie poradzi w Twoim pomieszczeniu.

16 godzin temu, Butler napisał:

Jak mowa o bezprzewodowych surroundach to jedyną opcją wydaje się być Yamaha ze swoim MusicCast. Nie ma na rynku jakiegoś transmitera by móc użyć innych amplitunerów czy aktywnych głośników?

no niestety pozostaje tylko Yamaha. Kiedyś jeszcze widziałem coś takiego

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmiter może generować opóźnienia. Wtedy jest pozamiatane. 

Jak ma być dobrze bez kabli to tylko Yamaha.

Model 4a jak będzie w okolicy 3000 zł.

Możesz poczekać na niego nawet parę miesięcy.

Co do kolumn do niego to polecam Elaci Debut, Aurora 700, qacustic 3050i czy kefy. Zależy od suba ale może nawet q550.

Zapraszamy na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat aby nie tworzyć nowego.

Wczoraj była okazja aby kupić zestaw 5.1 teufel Ultima 40 za 2700. Niestety przegapiłem moment więc muszę szukać dalej. Generalnie bardzo mało jest o tych głośnikach na polskich stronach, nie licząc artykułów sponsorowanych. Czy ktoś może polecić coś w okolicy 3 tyś (za komplet głośników). Może Wilson Raptor 7? 

Dziękuję i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy piszą że Yamaha w Polsce może będzie w styczniu...Zobaczymy.

Ehh, czasy młodości w latach 90-tych mi się przypominają. Szkoła w tygodniu, a na weekendy miałem robotę  - Po całej Polsce rozwoziłem audio-video, a konkretnie pomagałem wnosić i instalowałem to na miejscu. Pracodawca kupował w Niemczech dostępny sprzęt i wrzucał ogłoszenia ogólnopolskie w Gratce, Anonse itp. Patrząc teraz na Allegro robi się powtórka z tej rozrywki. Od tego moja zajawka się zaczęła bo czasy były biedne, ale sprzęty już zacne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Butler napisał:

Niektórzy piszą że Yamaha w Polsce może będzie w styczniu...Zobaczymy.

Ehh, czasy młodości w latach 90-tych mi się przypominają. Szkoła w tygodniu, a na weekendy miałem robotę  - Po całej Polsce rozwoziłem audio-video, a konkretnie pomagałem wnosić i instalowałem to na miejscu. Pracodawca kupował w Niemczech dostępny sprzęt i wrzucał ogłoszenia ogólnopolskie w Gratce, Anonse itp. Patrząc teraz na Allegro robi się powtórka z tej rozrywki. Od tego moja zajawka się zaczęła bo czasy były biedne, ale sprzęty już zacne.

Czy polecacie jakieś konkretne strony na których "polować" na nowe amplitunery? Zapisałem się na tophifi na powiadomienia o dostępności yamahy RX-V4A, boję się, że jak już się pojawią to znikną w przeciągu kilku godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe pytanie, mam możliwość kupna nowego amplitunera AVR-S660H za ~3000 zł, rozumiem, że będzie problem z bezprzewodowymi głośnikami z tyłu bez MusicCast, ale mniejsza z tym, jak będzie trzeba to pociągnę kable.

Mało znajduje informacji o nim na tym forum, czy ktoś może doradzić czy jest to dobry sprzęt? Kina domowego zamierzam używać głównie do odtwarzania filmów z Raspberry PI + czasem grania na konsoli. Czy w tym amplitunerze czegoś brakuje? Z tego co rozumiem to RPi/konsole będę mógł podłączyć albo bezpośrednio do TV (wtedy amplituner do TV przez HDMI arc) lub podpiąć je bezpośrednio do amplitunera. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Butler napisał:

Niektórzy piszą że Yamaha w Polsce może będzie w styczniu...Zobaczymy.

Ale koledzy - dystrybutor napisali wyraźnie. Tylko w zestawach z kolumnami.

22 godziny temu, Łukasz Kasztanowisz napisał:

Czy polecacie jakieś konkretne strony na których "polować" na nowe amplitunery? Zapisałem się na tophifi na powiadomienia o dostępności yamahy RX-V4A, boję się, że jak już się pojawią to znikną w przeciągu kilku godzin.

Bedzie w zestawach. Więc nie masz wtedy wyboru.

Szukaj kto z DE ma opcję wysyłki. może Amazon?

15 godzin temu, Łukasz Kasztanowisz napisał:

Dodatkowe pytanie, mam możliwość kupna nowego amplitunera AVR-S660H za ~3000 zł, rozumiem, że będzie problem z bezprzewodowymi głośnikami z tyłu bez MusicCast, ale mniejsza z tym, jak będzie trzeba to pociągnę kable.

Mało znajduje informacji o nim na tym forum, czy ktoś może doradzić czy jest to dobry sprzęt? Kina domowego zamierzam używać głównie do odtwarzania filmów z Raspberry PI + czasem grania na konsoli. Czy w tym amplitunerze czegoś brakuje? Z tego co rozumiem to RPi/konsole będę mógł podłączyć albo bezpośrednio do TV (wtedy amplituner do TV przez HDMI arc) lub podpiąć je bezpośrednio do amplitunera. 

 

nic mu nie brakuje. To nowe modele.

Powinny kosztować 2600 - 2800 zalezy od tego który model 660. AVR za 2800

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Łukasz Kasztanowisz napisał:

"3-letnia gwarancja polskiego dystrybutora Horn Distribution" wiec chyba ok?

Pokaż linka

23 godziny temu, Butler napisał:

Jak kupiony ne terenie UE to prawo jasno określa, że w ramach rękojmi właściciel nie powinien ponosić żadnych kosztów, także tych związanych z transportem. Jeśli sprzedawca będzie miał inne zdanie to działa wbrew prawu.

Zgadzam się. Jeśli sprzedawca jest firmą.

Z tym że jeśli ma import. To on daje gwarancję, rękojmie itp.

Nie wysyła sprzetu do Horna. A to trwa. Można poczytać o pewnym salonie w PL który sprzedaje bez polskiej gwarancji. Opinie użytkowników jak się bujają. Bo prawo to jedno a jego egzekwowanie później to drugie. 

Ale jeśli kolega jest pewien że to Horn to ok.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...