Skocz do zawartości

Następca YAMAHA RX-V383


PL1972

Recommended Posts

@PL1972 IN/OUt jest dość proste

IN - urządzenie które odbiera sygnał

OUT - urządzenie które generuje sygnał

Amplituner jest urządzeniem specyficznym gdyż sygnał odbiera oraz generuje dlatego ma złącza opisane IN/OUT.

Dekoder to urządzenia generujące sygnał, zatem wpinamy je do wejść amplitunera opisanych jako IN ponieważ on musi sygnał odebrać.

Dalej jest telewizor/projektor który sygnał odbiera czyli w nim mamy wejścia IN do takich wejść potrzebujemy podpiąć wygenerowany sygnał z amplitunera a ten pojawia się na złączu opisanym jako OUT.

Zwyczajowo podpinamy to zaczynając od gniazda z numerem 1. Jak są gdzieś dodatkowe opisy to przy TV gniazdo może być opisane jako ARC. Dość często jest to złącze numer 2, podobnie przy amplitunerze port OUT może być tak opisany. Wtedy wpinamy przewód HDMI właśnie do tych gniazd.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lolekdrugi napisał:

@PL1972 IN/OUt jest dość proste

IN - urządzenie które odbiera sygnał

OUT - urządzenie które generuje sygnał

Amplituner jest urządzeniem specyficznym gdyż sygnał odbiera oraz generuje dlatego ma złącza opisane IN/OUT.

Projektor, dekoder to urządzenia generujące sygnał, zatem wpinamy je do wejść amplitunera opisanych jako IN ponieważ on musi sygnał odebrać.

Dalej jest telewizor który sygnał odbiera czyli w nim mamy wejścia IN do takich wejść potrzebujemy podpiąć wygenerowany sygnał z amplitunera a ten pojawia się na złączu opisanym jako OUT.

Zwyczajowo podpinamy to zaczynając od gniazda z numerem 1. Jak są gdzieś dodatkowe opisy to przy TV gniazdo może być opisane jako ARC. Dość często jest to złącze numer 2, podobnie przy amplitunerze port OUT może być tak opisany. Wtedy wpinamy przewód HDMI właśnie do tych gniazd.

 

Mam tylko projektor, telewizora nie.

18 godzin temu, lolekdrugi napisał:

@PL1972 IN/OUt jest dość proste

IN - urządzenie które odbiera sygnał

OUT - urządzenie które generuje sygnał

Amplituner jest urządzeniem specyficznym gdyż sygnał odbiera oraz generuje dlatego ma złącza opisane IN/OUT.

Projektor, dekoder to urządzenia generujące sygnał, zatem wpinamy je do wejść amplitunera opisanych jako IN ponieważ on musi sygnał odebrać.

Dalej jest telewizor który sygnał odbiera czyli w nim mamy wejścia IN do takich wejść potrzebujemy podpiąć wygenerowany sygnał z amplitunera a ten pojawia się na złączu opisanym jako OUT.

Zwyczajowo podpinamy to zaczynając od gniazda z numerem 1. Jak są gdzieś dodatkowe opisy to przy TV gniazdo może być opisane jako ARC. Dość często jest to złącze numer 2, podobnie przy amplitunerze port OUT może być tak opisany. Wtedy wpinamy przewód HDMI właśnie do tych gniazd.

 

Mysłałem że projektor odbiera sygnał. Teraz mam podpiety dekoder do projektora , a projektor przez audio out kablem do wieży.

5 godzin temu, S4Home napisał:

Wybierz Magnata 302A

 

Odpada, mam ograniczony budżet a ten 2x droższy od yamahy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PL1972 napisał:

Mysłałem że projektor odbiera sygnał

kurcze, musiałem błąd popełnić, tak projektor odbiera sygnał, masz racje, mój błąd. Zgłosiłem moderacji aby poprawili. Jak widać opis na tyle dobry, że byłeś w stanie błąd wyłapać - brawo!

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lolekdrugi napisał:

kurcze, musiałem błąd popełnić, tak projektor odbiera sygnał, masz racje, mój błąd. Zgłosiłem moderacji aby poprawili. Jak widać opis na tyle dobry, że byłeś w stanie błąd wyłapać - brawo!

 

Czyli jeden kabel hdmi z dekodera lub konsoli do IN amplitunera, a drugi kabel hdmi z projektora do OUT amplitunera? A, i pytanie czy mogą byc jednoczesnie dwa kable podpięte z konsoli i dekodera (w zależności który sprzęt będzie włączony)  do ampli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, PL1972 napisał:

Czyli jeden kabel hdmi z dekodera lub konsoli do IN amplitunera, a drugi kabel hdmi z projektora do OUT amplitunera?

Tak

45 minut temu, PL1972 napisał:

A, i pytanie czy mogą byc jednoczesnie dwa kable podpięte z konsoli i dekodera (w zależności który sprzęt będzie włączony)  do ampli?

nawet powinny od tego masz kilka wejść w amplitunerze abyś mógł się łatwo pomiędzy nimi przełączać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PL1972 napisał:

Jak przymocować kabel głośnikowy do głośników? Jakimś konektorem? Zdjęcie kolumny poniżej.

albo bez konektora, wtedy odkręcasz nakrętki i tam powinien być otwór w który wsuwasz odizolowany przewód.

Druga opcja to na przewody zakładasz wtyki bananowe. Do kupienia na allegro w cenie około 5,-/sztuka. W tej cenie dostaniesz pozłacane z plastikowymi osłonkami. Wtedy zakładasz banany na kable a te wciskasz w widoczne na zdjęciu otwory.

Oczywiście pilnuj polaryzacji czyli + do + i - do -.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolekdrugi napisał:

albo bez konektora, wtedy odkręcasz nakrętki i tam powinien być otwór w który wsuwasz odizolowany przewód.

Druga opcja to na przewody zakładasz wtyki bananowe. Do kupienia na allegro w cenie około 5,-/sztuka. W tej cenie dostaniesz pozłacane z plastikowymi osłonkami. Wtedy zakładasz banany na kable a te wciskasz w widoczne na zdjęciu otwory.

Oczywiście pilnuj polaryzacji czyli + do + i - do -.

Niestety nie da się odkręcić nakrętki tak aby odsłonić otwór, odkręcają się tylko do pewnego miejsca. Czy wtyki bananowe mają różne rozmiary koncówek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PL1972 napisał:

Niestety nie da się odkręcić nakrętki tak aby odsłonić otwór, odkręcają się tylko do pewnego miejsca

może te złącza nie mają otworów, dziwne trochę ale różnie bywa z księgowymi :)

 

1 minutę temu, PL1972 napisał:

Czy wtyki bananowe mają różne rozmiary koncówek?

W kategorii złącza głośnikowe bananowe jest głównie jeden rodzaj.

Na wszelki wypadek trzymaj link do takich które będą pasowały:

https://allegro.pl/oferta/wtyk-banan-bananowy-bananek-glosnikowy-vitalco-6710778296

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lolekdrugi napisał:

może te złącza nie mają otworów, dziwne trochę ale różnie bywa z księgowymi :)

 

W kategorii złącza głośnikowe bananowe jest głównie jeden rodzaj.

Na wszelki wypadek trzymaj link do takich które będą pasowały:

https://allegro.pl/oferta/wtyk-banan-bananowy-bananek-glosnikowy-vitalco-6710778296

Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...